Kairat Almaty Kazachstán - Kairat Almaty - Zprávy

Další články

Omonia vyzve Kairat Almaty v souboji o třetí místo

Ani kyperská Omonia Nikósie, ani kazašský Kairat Almaty již nemají šanci na postup ze skupiny do jarní fáze, ale v přímém souboji se poperou o třetí místo ve skupině. Tento zápas bez výrazného favorita bude ve skupině H doprovázet souběžně hrané utkání mezi Basilejí a Karabachem.

Basilej dvakrát v Almatech prohrávala, nakonec ale vývoj otočila a zvítězila 3:2

Švýcarský favorit se na půdě Kairatu celkem trápil, ovšem v samém závěru přepnul na vyšší obrátky a nakonec díky dvěma trefám v rozmezí pouhých tří minut zvítězil v poměru 3:2. S jedenácti body se prozatím posunul do čela tabulky o skóre před Karabach, a postup do osmifinálové fáze mu zajistí buď jakékoli vítězství, nebo i remíza 1:1 právě s ázerbájdžánským vyzyvatelem.

Basilej by se ráda vrátila na první místo skupiny H proti Kairatu

Ve skupině H nově vzniklé Konferenční ligy se utvořily dva opačné póly, ve kterých bojuje Basilej o první pozici s Karabachem a naopak Kairat o konečnou třetí příčku s Omónií. V tuto chvíli je jasné, že kazašský výběr již nebude pokračovat v evropských pohárech v jarní části, se ziskem jediného bodu je totiž poslední čtvrtý. Naopak švýcarský celek ještě ani jednou neprohrál a s osmi body se nachází na druhém místě o dva body za Karabachem.

Karabach se stal prvním jistým účastníkem play-off Konferenční ligy, venku skolil Kajrat

Karabach se stal historicky prvním jistým účastníkem play-off nově vytvořené Konferenční ligy. V Almatech prokázal, že ve skupině H je společně s Basilejí zaslouženě ve vedení, a po své třetí výhře mohl oslavit již dvě kola před koncem kvalifikování se do jarní fáze. V dalších dvou střetnutích se porve v tabulce o první příčku, zajišťující postup rovnou do osmifinále.

Karabach sahá po postupu, slavit může už ve čtvrtek

Karabach má základní skupinu Konferenční ligy rozehranou skvěle a po polovině odehraných zápasů míří za postupem. Ten může oslavit už ve čtvrtek za předpokladu, že neprohraje v Kazachstánu a Basilej nezaváhá na půdě Omonie Nikósie.

Karabach otočil proti Kairatu a je blízko postupu

Duel dvou celků z východu v rámci třetího kola Konferenční ligy nabídl obrat a tím pádem i vyjasnění situace v tabulce. Kairat v Baku vedl nad Karabachem po Kanteho penaltě, nicméně na konečných 2:1 v závěru otočili Šejdajev a Husejnov.

Karabach hostí Kairat a hodlá ještě vylepšit svou pozici

Karabach rozehrál skupinovou fázi Konferenční ligy skvěle a položil základ k postupu, svou pozici pak může ještě vylepšit díky souboji proti Kairatu. V případě výhry a triumfu Basileje bude mít na třetí příčku k dobru už šest bodů.

Basilej nasázela Kairatu čtyři góly, ten odpověděl jen dvěma

Pěkná gólová nadílka byla k vidění ve Švýcarsku. Basilej doma hostila vzdálený Kairat Almaty a za padesát minut mu nasázela čtyři góly. Kdo si pomyslel, že je hotovo, nevěřil vlastním očím. Hosté ještě dokázali snížit na rozdíl dvou branek a utkání zdramatizovat.

Basilej se chce svézt na vítězné vlně i proti Kairatu

V prvních zápasech skupiny H nebylo nic k vidění. Doslova se nemusely hrát. Oba totiž skončily bezbrankovou remízou. Basilej tak s Kairatem Almaty začíná psát na nepopsané stránky a tentokrát už se jí další ztráta bodů rozhodně tolerovat nebude...

Bezbranková premiéra: Kajrat si v Konferenční lize s Omonií rozdělil bod

Premiérový zápas dvou celků, které se v hlavní fázi evropských pohárů objevují vůbec poprvé ve své historii, dopadl nerozhodně a bez branek. A nutno podotknout, ve srovnání například se statistickými údaji, že takový rezultát byl vlastně logickým vyústěním dění na hřišti. Ačkoli Omonia vykazovala lepší čísla v držení míče, Kajrat třeba naopak aktivněji střílel na bránu.

Premiéra v hlavní fázi evropských pohárů pro oba: Kairat doma vyzve Omonii

Právě pro takové kluby, jakými jsou Kairat nebo Omonia, se vlastně nově vytvořená soutěž s názvem Konferenční liga utvořila. I celky z fotbalové stránky ne tolik známých zemí mohou měřit síly oficiálně na evropském poli, a oba jakožto nováčkové hlavní fáze budou moci poměřit síly právě spolu. Tenhle kazašsko-kyperský souboj by mohl být velmi vyrovnaný.

Brazilský světoběžník Vágner Love bude hrát ligu v Kazachstánu

Světoběžník Vágner Love si vyzkouší ligu i v Kazachstánu. Šestatřicetiletý brazilský útočník, který naposledy hrál ve vlasti za Corinthians, bude novou posilou dvojnásobného mistra Kajratu Almaty.

Aršavin bude řešit budoucnost, za tři týdny se rozloučí s Kairatem

Poslední ligový zápas v dresu Kairatu Almaty před reprezentační přestávkou odehraje Andrej Aršavin. Již sedmatřicetiletý ofenzivní ruský fotbalista s vedením kazašského klubu neprodlouží končící smlouvu a otázkou zůstává, zda bude pokračovat v úspěšné kariéře, či definitivně pověsí kopačky na hřebík...

Olomouc v EL vyhrála s Kajratem i v odvetě a stvrdila postup

Olomouc zvítězila v odvetném utkání 3. předkola Evropské ligy na půdě Kajratu Almaty 2:1 a stvrdila postup do závěrečného 4. předkola. Před týdnem v úvodním vzájemném souboji vyhrála Sigma doma 2:0. Hanáky dnes na hřišti kazašského vicemistra poslal v 19. minutě do vedení Martin Nešpor a šest minut po přestávce přidal pojistku David Houska. Poté už jen snížil střídající Márton Eppel. Hosté dohrávali zápas v devíti bez vyloučených Juana Felipeho a Isaela.