SSC Neapol Itálie - SSC Neapol - Zprávy

Traorè se vrací do Itálie, Neapol dotáhla půlroční hostování s opcí

Bournemouth po roce opouští Hamed Junior Traorè, jenž bude znovu působit na Apeninském poloostrově. Bývalý záložník Sassuola formou hostování s opcí posílil Neapol...

Dokáže Fiorentina proti Neapoli napravit loňská finálová selhání?

V Itálii se snaží napodobit Španělsko a italský svaz proto nově udělal ze Superpoháru turnaj čtyř účastníků, rovněž hraný v Saúdské Arábii. Jen pár dní poté, co se zde odehrály tři duely španělských gigantů, se místnímu publiku představí italská čtveřice. Jako první Neapol s Fiorentinou.

Neapol proti poslední Salernitaně vysvobodil z výsledkové krize Rrahmani

Neapol získala ve 20. kole Serie A teprve čtvrtý bod z posledních čtyř duelů, když na svém stadionu porazila Salernitanu 2:1. Hosty dostal ve 29. minutě do překvapivého vedení parádní ranou z dálky Antonio Candreva. Velezkušený záložník skóroval z pozice mimo šestnáctku od začátku loňského roku celkem šestkrát, což se žádnému jinému hráči nejlepších pěti lig Evropy nepodařilo. Těsně před poločasem ale z penalty vyrovnal Matteo Politano a obrat Partenopei dokonal v šesté minutě nastavení druhého dějství Amir Rrahmani.

Změna angažmá u Baráka? Neapol podle médií jedná s Fiorentinou o přestupu

Antonín Barák by mohl v lednu odejít z Fiorentiny do Neapole. Úřadující italští mistři podle médií jednají o přestupu devětadvacetiletého českého záložníka.

Trápící se Neapol hostí v kampánském derby zoufalou Salernitanu

Neapol se po posledních nezdarech v lize i poháru potřebuje nutně vzpamatovat a v sobotu k tomu bude mít ideální šanci. Od tří hodin odpoledne totiž doma na stadionu Diega Armanda Maradony přivítá poslední Salernitanu, která evidentně nestíhá nejbližší konkurenci.

Zapata při jubileu asistoval u výhry Turína. Trápící se Neapol bez Osimhena opět vyhořela

Hráči Turína zvítězili v 19. kole Serie A nad Neapolí 3:0. Na výhře domácího celku měl lví podíl Duván Zapata, jenž při svém 300. duelu v italské nejvyšší lize nahrával na úvodní dva góly Granaty. Zato úřadující šampion, jemuž scházel kanonýr Victor Osimhen a prakticky celý druhý poločas odehrál v oslabení, nevyužil žádnou ze svých možností a počtvrté za sebou v soutěžním utkání ani neskóroval. Český obránce David Zima sledoval první výhru Granaty nad Partenopei od roku 2015 pouze z lavičky náhradníků.

Utrápenou Neapol čeká cesta do Turína

Obhájce Scudetta se trápí a bez afrických opor Osimhena s Anguissou se vydá k těžkému zápasu do Turína. Granata představuje nevyzpytatelného soupeře, který ale nemá s Neapolí dobrou vzájemnou bilanci.

Nesportovní chování přispělo k další ztrátě mistra. Cennou výhru Monzy odmítl penaltový expert

Neapol remizovala v 18. kole Serie A na domácím hřišti s Monzou 0:0. V ofenzivních řadách Partenopei znatelně chyběl tahoun Victor Osimhen, jenž na trávník nevyběhl kvůli červené kartě z minulého duelu. Tu inkasoval za nesportovní chování, kterému se nevyhnuli domácí ani tentokrát, přičemž ostrá slova si neodpustil ani nakonec vyloučený kouč Walter Mazzarri. Nervózní Neapolitánci už ve třetím soutěžním klání v řadě neskórovali, inkasovat naopak mohli v 68. minutě zásluhou Mattea Pessiny, ten ale poprvé v kariéře neproměnil pokutový kop.

Elmas přestupuje z Itálie do Německa, Neapol vymění za RB Lipsko

RB Lipsko potvrdilo zisk Eljifa Elmase z Neapole. Bundesligový klub za reprezentanta Severní Makedonie, jenž podepsal smlouvu do roku 2028, zaplatí 25 milionů eur...

Neapol po prohře s AS očekává tři body od Monzy

Neapol má co napravovat, protože v posledních dvou soutěžních duelech prohrála. Partenopei rozhodně nezaujímají v tabulce takové místo, jaké by si jejich fanoušci přáli, což se trenér Walter Mazzarri pokusí změnit už v pátek proti Monze.

Vitík ve stopách Jankulovského? Neapol v něm vidí nástupce bývalé opory

Má za sebou vydařený rok. Vyhrál titul se Spartou, zahrál si na EURO do 21 let, na podzim se probil do seniorské reprezentace a s týmem si zajistil evropské poháry i v jarní části sezony. Ty už se však Martina Vitíka (20) nemusí týkat.

Neapol zlomily v Římě předvánoční hádky. Osimhen pokřtil novou smlouvu vyloučením

AS Řím ukončil 17. kolo Serie A vítězstvím 2:0 nad Neapolí, a Vánoce tak stráví na šesté příčce právě před svým soupeřem. Spíše než ofenzivní fotbal však bitva gigantů nabídla tvrdé fauly a hádky, po nichž v první půli obdrželi žluté karty mimo jiné i oba trenéři. Neapolitánci se po změně stran navíc museli obejít bez vyloučeného Mattea Politana a Victora Osimhena. Nigerijec se tak rozhodně neodvděčil svým zaměstnavatelům, s nimiž podepsal smlouvu do roku 2026. Početní výhodu pro AS zúročil Lorenzo Pellegrini, který rozhodl po necelých pěti minutách na trávníku.

Vánoční dárek pro fanoušky Neapole: Osimhen prodloužil smlouvu do roku 2026

Dlouhé týdny jednání jsou u konce. Neapol si zavázala do června roku 2026 svého dvorního střelce Victora Osimhena, který podepsal s celkem z Kampánie novou smlouvu. Oficiálně došlo k podpisu nového kontraktu v sobotu, u slavnostní ceremonie nechyběl ani Aurelio De Laurentiis, prezident Gli Azzurri. Výstupní klauzule je údajně nastavena na 130 miliónů eur.

Římané stojí proti neoblíbené Neapoli, ta zažila šok

V sobotu večer se veškerá pozornost fanoušků calcia bude zřejmě upínat k římské aréně Stadio Olimpico, kam přijedou hráči Neapole. Současný mistr se ocitá pod palbou kritiky a věří, že si proti mátožnému AS spraví chuť. Za očekáváním totiž zaostávají oba týmy.

Osimhen po převzetí prestižní ceny spasil Neapol. Sympatický výkon Cagliari na body nestačil

Hráči Neapole v 16. kole Serie A přetlačili na domácím hřišti Cagliari 2:1 a po dvou ligových prohrách konečně zapsali plný bodový zisk. Úřadující šampion Itálie dlouho nemohl najít recept na skvěle chytajícího Simoneho Scuffeta. Ten kapituloval až po změně stran proti zakončení Victora Osimhena, jenž před startem utkání zapózoval s nově získanou cenou pro nejlepšího afrického hráče roku. Cagliari sice bleskově vyrovnalo, avšak poslední slovo měl znovu Nigerijec, který senzačním slalomem přichystal gól pro Chviču Kvaraccheliu.