SS Lazio Itálie - SS Lazio - Zprávy

Inter si přivezl ligovou formu i do Saúdské Arábie, k cestě do finále zavelel Thuram

Inter v semifinále italského Superpoháru zvítězil nad Laziem 3:0, a utká se tak již o osmou trofej z této soutěže. Velký podíl na úspěchu Miláňanů měl Federico Dimarco, po jehož patičce vstřelil postupový gól Marcus Thuram. Na francouzského útočníka krátce po změně stran navázal proměněným pokutovým kopem Hakan Calhanoglu, který se nemýlil ani při svém 14. pokusu z penaltového puntíku v dresu Nerazzurri.

Lazio stojí Interu v cestě za hattrickem ze Superpoháru

Inter zatím prožívá další skvělou sezonu a teď cítí šanci na první její trofej. Superpohár ovládl již ve dvou posledních edicích a v pátek večer by si v Rijádu rád připsal historický hattrick. Do cesty v boji o finále se mu ale postaví Lazio, které si s milánským soupeřem taky umí poradit.

Bleděmodrou římskou lavinu nepřibrzdil ani remízový specialista z Lecce

Hráči Lazia porazili ve 20. kole Serie A na svém hřišti Lecce 1:0. Orli dlouho nedokázali přenést na hřiště nadšení z tribun po nedávném pohárovém skalpu konkurenčního AS Řím, až v 58. minutě se z ojedinělé šance prosadil Felipe Anderson. Giallorossi si sice vytvořili několik nadějných střeleckých příležitostí, žádnou z nich ale ve vyrovnání nepřetavili a jubilejní 10. remízu v ročníku neoslavili. Celek z hlavního města se naopak mohl radovat z páté soutěžní výhry za sebou i z posunu na průběžnou pátou příčku neúplné tabulky.

Lazio se může přiblížit čtvrtému místu

Fotbalisté Lazia nastoupí krátce po poledni k domácímu utkání proti Lecce a pokud splní roli favorita a získají tři body, přiblíží se kýženému čtvrtému místu. Svěřenci trenéra Maurizia Sarriho završili v týdnu čtvrtou soutěžní výhru v řadě, navíc stylově v římském derby.

Římské derby provázely násilnosti fandů

Římské derby ve čtvrtfinále Italského poháru mezi AS a Laziem provázely ve středu násilnosti fanoušků. Vyhrocený duel na Olympijském stadionu vyhrálo Lazio 1:0.

Lazio na výletě do Udine opět uspělo. Římany vysvobodili sváteční střelci

Hráči Lazia navázali na dobrou formu i v novém roce, když v 19. kole Serie A porazili Udinese na jeho půdě 2:1. Vyrovnaný duel gólově otevřel už ve 12. minutě Luca Pellegrini, pro kterého šlo o vůbec první zásah v nejvyšší italské soutěži. Tři body však hostům zařídila až trefa Matíase Vecina v 76. minutě duelu. Biancocelesti tak na hřišti bíločerných neprohráli od roku 2013 a zároveň se díky třetí výhře v řadě posunuli alespoň dočasně na šesté místo v tabulce. Domácí naopak zůstávají i nadále velmi blízko sestupovému pásmu.

Lazio chce navázat na závěr roku, představí se v Udine

Na závěr roku dokázalo Lazio přehrát jak Frosinone, tak i Empoli a vrátit se do bojů o evropské poháry. V této cestě chtějí Sarriho svěřenci pokračovat i na půdě Udinese, kde se jim pravidelně daří.

Lazio prohloubilo venkovní trápení souseda. Guendouziho trpké vzpomínky zahnaly slepené góly

Frosinone prohrálo v 18. kole Serie A na hřišti Lazia 1:3. Hosté se přitom v souboji regionálních soků, jejichž stadiony dělí necelých 100 kilometrů, dostali překvapivě do vedení, když z pokutového kopu potrestali hru rukou v podání Mattea Guendouziho. Francouz tím dal vzpomenout na jeho dosud předposlední vystoupení v dresu Marseille, kdy stejným způsobem dovolil Panathinaikosu vyrovnat a řecký celek následně vyřadil Olympioniky z Ligy mistrů. V 70. minutě však po přihrávce Gustava Isaksena skóroval Taty Castellanos a jen o několik desítek sekund později si oba role vyměnili. Canarini tak padli v již sedmém ligovém venkovním klání za sebou.

Lazio potřebuje proti Frosinone zlepšit útok

Římské Lazio po dvou soutěžních porážkách dokázalo opět vyhrát a druhou výhru v řadě by si rádo připsalo proti nováčkovi z Frosinone. Tomu se sice dlouhodobě zas tak nedaří, ale jednou za čas umí výběr trenéra Di Francesca překvapit.

Immobile si poranil stehenní sval, kanonýrovi hrozí měsíční pauza

Bez jednoho z klíčových hráčů se na přelomu roku bude muset obejít Lazio. Římský klub minulý týden sice vyhrál 2:0 na půdě Empoli, zraněný stehenní sval si ale z duelu odnesl útočník Ciro Immobile.

Lazio přišlo při výhře nad oblíbeným soupeřem o opory. Venkovní bilanci vylepšil Guendouzi

Lazio porazilo v 17. kole Serie A Empoli 2:0, a ukončilo tak pětizápasové čekání na venkovní výhru napříč soutěžemi. "Orli" měli skvělý vstup do utkání, když se již v deváté minutě prosadil Matteo Guendouzi, jenž zaznamenal vůbec první trefu v nejvyšší italské soutěži. V 67. minutě pak výhru pečetil Mattia Zaccagni. Starosti trenérskému štábu hostů přidělaly v prvním poločase dvě stabilní opory Ciro Immobile a Luis Alberto, kteří museli v rozmezí tří minut střídat kvůli zranění. Azzurri porážkou potvrdili, že se jim proti Laziu dlouhodobě nedaří, jelikož jej porazili naposledy v roce 2015.

Lazio nechce ztratit kontakt s evropskými poháry, v Empoli potřebuje vyhrát

Lazio sice postoupilo do osmifinále Ligy mistrů, ale v italské nejvyšší soutěži je to trápení. Biancocelesti jsou po šestnácti kolech až jedenáctí a v Empoli potřebují vyhrát, aby se jejich ztráta na evropské poháry ještě neprohloubila. Body potřebuje i Empoli, které bojuje o záchranu.

Inter vyloupil Řím a utekl Staré dámě. Hrubku Lazia při rozehrávce potrestal kličkující Martínez

Vedoucí tým italské Serie A Inter navýšil v 16. kole své vedení před druhým Juventusem už na čtyři body, když na půdě Lazia Řím zvítězil 2:0. Atraktivní duel nabídl prvního úspěšného střelce v závěru úvodního poločasu, kdy se po chybě domácí defenzivy prosadil nejlepší ligový kanonýr Lautaro Martínez. Již 15. trefa nejgólovějšího útočníka aktuálního ročníku, na něhož po změně stran ještě navázal Marcus Thuram, zároveň pomohla Nerazzurri k ukončení více než pětiletého čekání na výhru ze stadionu Orlů.

Čerství osmifinalisté Ligy mistrů proti sobě: Lazio přivítá Inter

Hlavním šlágrem kola bude nedělní střetnutí mezi dvěma čerstvými osmifinalisty Ligy mistrů - domácím Laziem a Interem. Vedoucí Nerazzurri mohou v případě vítězství odskočit na prvním místě Juventusu, kdežto Lazio se může vrátit zpět do hry o umístění v první čtyřce.

Souboj nejvýše postavených ovládlo Atlético, cestu na první příčku proti Laziu vydláždil Lino

Atlético Madrid porazilo v závěrečném šestém kole skupiny E Ligy mistrů na domácím hřišti Lazio 2:0, čímž si současně pojistilo první příčku v tabulce. Naděje hostů na posun do čela brzy snížil Antoine Griezmann. Ten totiž už v šesté minutě otevřel skóre. Na bleskový zásah mu nahrával Samuel Lino, jenž se krátce po změně stran sám zapsal na listinu střelců. Římané se tak nestali prvním celkem, kterému by se v této sezoně povedlo bodovat na Estadio Metropolitano, smutek z porážky však rychle přebila radost z teprve třetího postupu do osmifinále v klubové historii.