Atalanta Bergamo Itálie - Atalanta Bergamo - Zprávy

Trápení Cagliari pokračovalo i v Bergamu. Výhru Atalanty vystřelil nigerijský forvard

Hráči Atalanty vyhráli v pátém kole Serie A na vlastním hřišti nad Cagliari 2:0. Domácí tým, jemuž nemohl pomoci zraněný Lukáš Vorlický, se na třetí výhru ročníku příliš nenadřel. Lombarďany už v prvním dějství nasměroval k plnému bodovému zisku Ademola Lookman, na kterého po změně stran gólově navázal Mario Pašalič. Celek ze Sardinie, v jehož sestavě se rovněž kvůli zdravotní indispozici neobjevil Jakub Jankto, si tak stále nepřipsal premiérové vítězství. Naopak hráči Bergama nadále drží kontakt se širším čelem tabulky.

Atalanta je proti Cagliari favoritem

V neděli od 15 hodin se v Gewiss Aréně představí nováček z Cagliari a bude chtít ukončit čekání na první vítězství. Využít může faktu, že Atalanta hrála ve čtvrtek těžké utkání Evropské ligy, na druhou stranu domácí jsou pořád velkým favoritem.

Zahozené šance nakonec Atalantu nemrzely. Italové přelstili Raków po změně stran

Atalanta do nového ročníku Evropské ligy vstoupila vítězně, když v prvním utkání skupiny D porazila Raków na vlastním hřišti 2:0. Domácí polského mistra od úvodních minut místy až drtivě přehrávali, v první půli však klub z Čenstochové všechny ataky soupeře ustál. Krátce po návratu na hrací plochu se ale již Lombarďané po zásahu Charlese De Ketelaereho radovali. Na trefu belgického útočníka navázal vzápětí Éderson, který vítězství Orobici stvrdil první brankou v evropských pohárech.

Atalanta se vrací do Evropské ligy proti polskému Rakówu

Atalanta se vrací po roce zpátky do dění a užije si Evropskou ligu. V Bergamu na Gewiss Stadium rozehraje svou pouť základní skupinou proti nesnadnému soupeři, polskému šampionovi, jehož barvy obléká i v Čechách dobře známý Plavšić. Ve čtvrtek večer dorazí Raków Częstochowa.

Bonaventura neměl s bývalým zaměstnavatelem slitování. Atalantu srazil školácký kiks obrany

Fiorentina zvládla utkání čtvrtého kola Serie A, když po několika zvratech zdolala Atalantu 3:2. Domácím výrazně pomohl k odčinění debaklu z posledního duelu proti Interu bývalý hráč klubu z Bergama Giacomo Bonaventura, jenž se prosadil také v pražském finále Konferenční ligy proti West Hamu. Definitivní úder však zasadil soupeři až v 76. minutě Christian Kouamé, jenž využil nepochopitelného zaváhání defenzivy hostů. Antonín Barák se dostal po několikatýdenní absenci na hrací plochu až o 12 minut později.

Oslabená Fiorentina bude čelit oblíbené Atalantě

Atalanta se po nečekaném zaváhání s nováčkem z Frosinone zvládla vrátit na vítěznou vlnu a bude chtít na tři body navázat i v prvním klání po reprezentační pauze. Jenže proti bude Fiorentina, která to s Atalantou umí jako málokdo v lize. Potíž je v tom, že Fialkám se zrovna moc nedaří.

Atalanta se před domácím publikem uvedla vítězstvím. Střelecký účet si otevřela zvučná posila

Fotbalisté Atalanty ve třetím kole Serie A bez větších problémů zdolali v premiérovém duelu před zraky svých fanoušků Monzu 3:0. Svým teprve druhým gólem v nejvyšší italské soutěži otevřel skóre Éderson, na kterého ještě do přestávky navázal z West Hamu příchozí Gianluca Scamacca. Ten se v dresu nového zaměstnavatele poprvé představil v základní sestavě a rovnou se radoval ze vstřelené branky. Stejný hráč pak po změně stran korunoval svůj výkon další trefou.

Atalanta premiérově doma. Bude proti Monze slavit?

Atalanta i letos bude bojovat hodně vysoko, jak jsme na ni poslední roky zvyklí. Takže start, který Gasperiniho svěřenci prožívají, momentálně není rozhodně příliš pozitivní. Vylepšit si své postavení můžou hráči La Dea už s Monzou, která se k nim podívá už v sobotu večer.

Frosinone na sedmý pokus pokořilo Atalantu. Zápis do klubové historie vrylo do půlhodiny

Frosinone porazilo ve druhém kole Serie A 2:1 Atalantu, a získalo tak první tři body po návratu mezi italskou elitu. Domácí o triumfu rozhodli již v první půlhodině, kdy se střelecky prosadili Abdou Harroui a Ilario Monterisi. Výhra má pro tým ze střední Itálie ještě větší význam, neboť nejenže nikdy Bergamo neporazil, ale ani v jednom z předchozích šesti vzájemných střetnutí nedokázal skórovat. Český obránce Daniel Macej přihlížel zápasu z lavičky náhradníků.

Frosinone chce poprvé ve své historii Serie A dát gól Atalantě

Frosinone nemá na Atalantu nejlepší vzpomínky a svou tristní bilanci si bude chtít vylepšit co možná nejdřív. Proti návštěvě z Bergama se na stadionu Benito Stirpe domácí pokusí napravit zaváhání z prvního kola, které jim nevyšlo.

Höjlund už je v Bergamu zapomenut. Výhru Atalanty obstaralo milánské zklamání De Ketelaere

Fotbalisté Sassuola vstoupili do nového ročníku Serie A těsnou porážkou s Atalantou 0:2. Vzhledem k absenci největší hvězdy Domenica Berardiho byli Neroverdi mírným outsiderem, o své útočné eso nicméně přišli také v Bergamu, jelikož Rasmus Höjlund zamířil do Manchesteru United. I bez něj si však nakonec hostující celek poradil, když dánského kanonýra dokonale zastoupil host z Milána Charles De Ketelaere. Belgičan, který v dresu Rossoneri zůstal daleko za očekáváním, nejdříve nastřelil tyč, ale v 84. minutě již přesnou hlavičkou duel rozhodl.

Sassuolo vyzve v souboji dvou obměněných týmů Atalantu

Sassuolo má za sebou stejně jako jeho nedělní sok z Bergama rušné léto, které ještě rozhodně neskončilo. Výrazně obměněné týmy Neroverdi a Orobici na sebe narazí v neděli navečer a dá se očekávat další zápas plný šancí a branek.

De Ketelaere odchází z AC Milán na hostování do Bergama

Belgický ofenzivní záložník Charles De Ketelaere opouští po jedné sezoně AC Milán a další soutěžní ročník stráví na hostování v jiném italském celku, konkrétně Atalantě Bergamo. Ta ho v červnu příštího roku může získat na přestup, uvedl milánský klub na svém webu.

Dánský reprezentační obránce Mæhle přestoupil z Bergama do Wolfsburgu

Dánský reprezentační obránce Joakim Mæhle vyměnil italskou ligu za německou. Šestadvacetiletý fotbalista opustil Atalantu Bergamo a zamířil do Wolfsburgu, kde bude jeho spoluhráčem i záložník Václav Černý. Během tohoto léta je Mæhle šestým novým hráčem v bundesligovém klubu. Ten jeho příchod oznámil na webu, podle médií činí odstupné 12 milionů eur...