Atalanta Bergamo Itálie - Atalanta Bergamo - Zprávy

Atalanta se vyšachovala z pohárů sama, s Empoli prohrála 0:1

Po delší době bude v evropských pohárech chybět Atalanta Bergamo. Ambiciózní celek doma nezvládl zápas s Empoli a po porážce 0:1 jej na sedmém místě přeskočila Fiorentina. V Gewiss Aréně se o jedinou branku postaral ve druhém poločase Leo Štulac.

Trápící se Empoli chce prolomit smůlu v Bergamu

Empoli se v sobotu večer dostaví do Bergama, kde se mu vůbec nedaří. Domácí Orobici neprohráli s toskánským týmem deset z posledních jedenácti utkání a k tomu ještě dokázali šestkrát neinkasovat ani jeden gól.

AC Milán porazil Atalantu a klepe na dveře mistrovskému titulu

Novým šampionem se už velice brzy může stát AC Milán. Slavný celek porazil ve 37. kole Atalantu 2:0 a pokud večer nezvítězí Inter v Cagliari, bude Scudetto jeho. A pokud by Nerazzurri uspěli, bude Milánu v příštím kole stačit bod. Obrovskou euforii odstartoval na zaplněném San Siro gólem Rafael Leao a o něco později ho doplnil po úchvatném sólu Theo Hernández.

AC Milán už může slavit, prvním předpokladem je neprohrát s Atalantou

Už kolo před koncem může po dlouhých jedenácti letech oslavit mistrovský titul AC Milán. Prvním předpokladem je ale neprohrát zápas s Atalantou a pak doufat v porážku Interu. Rossoneri nechtějí ponechat nic náhodě a v neděli v podvečer chtějí získat tři body. Budou to mít ale nesmírně složité, protože Orobici stále mají o co hrát a domácí dokázali v historii několikrát nemile zaskočit.

Atalanta v La Spezii zabrala a veze tři body

Tři body si z La Spezie odváží favorizovaná Atalanta Bergamo a minimálně do pondělní dohrávky římského AS se posouvá na šesté místo. Na stadionu Alberta Picca to dlouho vypadalo na remízu, než čtvrthodinu před koncem přidali druhý a třetí gól Djimsiti s Pašalićem.

Atalanta potřebuje uspět v La Spezii

Fotbalistům Atalanty stále hrozí sezona bez evropských pohárů a zažehnat tuto hrozbu musí v La Spezii. V duelu se šestnáctým týmem tabulky potřebuje jednoznačně vyhrát, jinak se jí oba římské celky vzdálí.

Sympatický výkon Salernitaně na další výhru nestačil a po třech výhrách klopýtla

Salernitana si odvezla ve 35. kole Serie A z půdy Atalanty remízu 1:1, čímž trochu zbrzdila svou skvěle rozjetou cestu za záchranou. Hosté i přes roli outsidera dlouho drželi poločasové vedení, zaviněním vyrovnávacího gólu Maria Pašaliče v 88. minutě o něj však nakonec přišli a zůstali nadále na sestupové pozici.

Salernitana doufá v zázrak při cestě do Bergama

Zoufalý boj Salernitany o záchranu stále pokračuje a další pokus má celek ze Salerna v Bergamu. Ta je sice obrovským favoritem, ale Salernitana se dostala do takové formy, že podcenění by pro tým trenéra Gasperiniho mohlo mít fatální následky.

Penalta střídala penaltu. Bláznivý duel nerozsekla ani Zimova ruka

Turín FC potvrdil svou dobrou formu a v góly napěchované dohrávce 20. kola Serie A uhrál s Atalantou bod za remízu 4:4. Býci však z výsledku nemohli být příliš šťastní, jelikož ještě v 77. minutě vedli o dvě branky. Za domácí ovšem odehrál snový zápas Luis Muriel, jenž se podílel na všech trefách svého týmu. Kromě úvodní branky a dvou asistencí zaznamenal kolumbijský útočník také srovnávací gól, který mu nabídl zaviněnou penaltou David Zima, jenž za hosty odehrál 84 minut.

Turín čelí v dohrávce Gasperinimu, nad kterým moc nevyhrává

Atalanta dokázala v minulém kole konečně prolomit smolnou sérii a po dlouhé době vyhrála. Pořád to ale na umístění na pohárových příčkách nestačí a proto se Atalanta musí poprat i s Turínem. Nebo se v dlouho odkládané dohrávce 20. kola urodí další překvapení?

Atalanta se probudila a v Benátkách zvítězila 3:1

Fotbalisté Atalanty konečně vyhráli a v Benátkách porazili tamní celek 3:1. Utkání se lámalo na přelomu obou poločasu. Nejprve zajistil jednobrankový náskok do šaten Mario Pašalić a krátce po změně stran zvýšil na rozdíl dvou branek Duván Zapata. Prosadil se i další útočník Bergamaschi Luis Muriel a Benátky stihly v závěru jen korigovat, když se trefil Domen Črnigoj.

Trápící se Atalanta hledá body proti předposlední Venezii

Venezia se stále potýká s blízkým pocitem konce a potřebuje nutně začít bodovat, aby se zachránila. Body ale zoufale chybí i Atalantě, která ke konci letošní sezony ztrácí dech a propadá se tabulkou. Za celý duben se Orobici z výhry neradovali dokonce ani jednou!

Naše morálka prudce upadá, přiznal po dalším nezdaru Gasperini

O čem přemýšlet v tuto chvíli má trenér Gian Piero Gasperini. Jeho Atalanta v uplynulých sezonách proháněla nejlepší italské kluby a pravidelně hrála Ligu mistrů. Na vynikající umístění měla zaděláno také po první polovině letošní sezony, následně ovšem přišel pád a série nezdarů...

Atalanta dál strádá, dnes padla s Hellasem

Atalanta si připisuje další zaváhání, protože dnes doma nechala všechny tři body návštěvě z Verony. Hellas překvapivě vygumoval ofenzivu Orobici a vyhrál po brankách Ceccheriniho s vlastencem Koopmeinersem 2:1.

Atalanta bojuje o poháry a proti Hellasu musí zabrat

Velké problémy má poslední dobou Atalanta Bergamo. V lize se jí oproti minulým sezonám nedaří a ve čtvrtek definitivně vypadla z evropských pohárů. Aby si je zahrála i v příští sezoně, potřebuje výrazně zabrat a duel s Hellasem nebude jednoduchou zkouškou.