Josip Simunič zůstává i nadále hráčem Herthy Berlín, s německým klubem podepsal novou pětiletou smlouvu. O chorvatského obránce přitom hodně stála například italská Fiorentina.
Luca Toni ukončil 47 let dlouhé čekání na třicetigólového střelce Serie A. Před ním se přes třicet branek v jedné sezóně naposledy dostal v sezóně 1958/1959 útočník Interu Milán Anton Valentin Angelillo. Toni se dnes dvakrát trefil do sítě Regginy a na svém kontě má přesně 30 zásahů.
Luca Toni se dnes zapsal do historie Fiorentiny. Branka do sítě AS Řím byla jeho již 26. v letošní sezóně, čímž se v klubových statistikách vyrovnal Kurtu Hamrinovi a Gabrielu Batistutovi. Do konce Serie A navíc zbývá ještě šest kol a Toni tak má dostatek času přidat rekordní 27. zářez na svou pažbu.
Italský svaz již rozhodl o osudu utkání mezi Cagliari a Fiorentinou, které muselo být v neděli přerušeno kvůli silnému větru. Zbylých 61 minut se dohraje 22. března. Před přerušením svítily na ukazately skóre dvě nuly.
Nedohráno zůstalo víkendové utkání Serie A mezi Cagliari a Fiorentinou. Rozhodčí Pasquale Rodomonti zápas ve 29. minutě prerušil kvůli silnému větru, který místy dosahoval rychlosti až 100 kilometrů za hodinu.
Fiorentině ve zbytku sezóny nepomůže 23letý záložník Michele Pazienza, v utkání se Sienou si vážně poranil koleno, čeká jej operace a půlroční pauza.
Do fronty zájemců o Michaela Ballacka se zařadil další klub, podle italského deníku Gazzetta dello sport by jej ráda získala Fiorentina, pokud se kvalifikuje do Ligy mistrů. Zájem o Ballacka, který se v Bayernu stále nedohodl na nové smlouvě a v létě bude volným hráčem, už dříve projevily například Real Madrid, Manchester United nebo Inter Milán.
Útočník Fiorentiny Valerij Božinov se vrací zpět do týmu a zítra by mohl nastoupit proti Lecce. Mladý Bulhar byl vyřazen z týmu poté, co prohlásil, že chce odejít, nyní však uznal chybu a za svá slova se omluvil.
Útočník Fiorentiny Luca Toni se dočkal velkého uznání, italští televizní diváci jej zvolili největší sportovní osobností uplynulého roku. Až za ním skončil třeba i závodník Moto GP Valentino Rossi.
Fiorentina už našla náhradu za zraněného gólmana Sebastiana Freye, z Ajaxu Amsterdam získala rumunského brankáře Bogdana Lobonta (28). Detaily transferu kluby nezveřejnily.
Dánský reprezentační obránce Per Kröldrup je po pouhých šesti měsících v Anglie na cestě zpět do Itálie, z Evertonu jej získala Fiorentina. Kröldrup do liverpoolského klubu přišel za pět miliónů liber z Udinese, brzy se však zranil a nakonec za podzim odehrál jediné ligové utkání.
Útočník Valerij Božinov byl dočasně vyřazen z kádru italské Fiorentiny. Vedení klubu se nelíbily poznámky 19letého Bulhara, stěžoval si na nedostatek příležitostí v prvním týmu. V této sezóně nastoupil od začátku jen v pěti zápasech, v dalších sedmi střídal.
V Itálii se zřejmě schyluje k zajímavé výměně, Fiorentina by svůj problém na místě gólmana mohla vyřešit získáním Francesca Tolda z Interu výměnou za bulharského útočníka Valerije Božinova. Podle prezidenta Interu Massima Morattiho už prý vše závisí jen na Toldovi. Fiorentině se nedávno zranil Sebastien Frey a mohl by chybět až do konce sezóny.
AC Fiorentina hledá náhradu za zraněného gólmana Freye a s jedním pokusem už neuspěla - Lazio odmítlo pustit na hostování svou dvojku Mattea Sereniho.
Fiorentinu dnes postihla velmi nepříjemná zpráva, až do konce sezóny se totiž bude muset obejít bez gólmana Sebastiana Freye. Ten si v závěru včerejšího pohárového duelu s Juventusem při kolizi s Marcelem Zalayetou poranil vazy v levém koleni. Zatím není známo, zda bude Frey potřebovat operaci.
Řecký mistr Evropy z roku 2004, Zissis Vrizas, se neprosadil ve Fiorentině, a tak se bude pokoušet probojovat do sestavy týmu o patro níž - podepsal smlouvu do příštího léta v FC Turín.
Zavřením stadionu na jedno utkání byla potrestána Fiorentina za výtržnosti fanoušků při zápase v Empoli. Příznivci hostů házeli na hřiště různé předměty a dokonce zranili funkcionáře domácího klubu.
Cesare Prandelli v létě přišel do Fiorentiny a podepsal jednoletý kontrakt, na lavičce italského klubu ale vydrží déle. Vedení třetího týmu italské Serie A s ním totiž dnes podepsalo smlouvu do léta roku 2008.
Abdoulaye Faye se stal kmenovým hráčem Boltonu Wanderers. Senegalský záložník byl v anglickém klubu zatím pouze na hostování z francouzského Racingu Lens. Manažer Boltonu Sam Allardyce nyní plánuje získat na stálo z Fiorentiny rovněž Hidetoshiho Nakatu. V tomto případě by se tak mělo stát až na konci sezóny.
Tvrdou ránu dostala Fiorentina a především pak její záložník Raymundo Do Prado. Brazilský středopolař si totiž během tréninku poranil vazy v pravém koleně a nezahraje si šest měsíců.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele