ACF Fiorentina Itálie - ACF Fiorentina - Zprávy

Fiorentina v lize konečně zabrala. Ukončení třízápasového gólového půstu odnesla Bologna

Fiorentina zvítězila ve 12. kole Serie A na domácí půdě nad Bolognou 2:1. Jako první rozvlnil síť Giacomo Bonaventura, který parádně trefil pravou šibenici a zajistil Fialkám premiérový gól v italské nejvyšší soutěži od 8. října. Poté se dvakrát pálilo ze značky pokutového kopu, nejprve se trefil Joshua Zirkzee a po změně stran i Nicolás González. Český záložník Antonín Barák sledoval tříbodový zisk svého týmu jen z lavičky.

Skvěle se prezentující Bologna zkusí prolomit smůlu v Toskánsku proti Viole

Fiorentina zvládla nejtěsnějším možným rozdílem vyhrát v Konferenční lize nad Čukarički, teď ji ale čeká o poznání náročnější soupeř. Do Florencie se totiž chystá Bologna a ta se pod vedením kouče Motty etablovala hodně vysoko v tabulce.

Barák se vyjádřil o reprezentaci: Konec jsem v hlavě neměl. Řekl, co řešil se Šilhavým

Antonín Barák (28) po měsících mlčení promluvil o svému vyřazení z fotbalové reprezentace. Ofenzivní záložník italské Fiorentiny se vyjádřil ke svému zdravotnímu stavu, vztahu s Tomášem Součkem či Vladimírem Coufalem a také o sporu s trenérem Jaroslavem Šilhavým (62). Potvrdil také, že v reprezentaci končit nehodlá. "Nikdy jsem to v hlavě neměl. Nevzdávám se, mám svoje cíle, jasně vím, kam mířím. Z tohohle hlediska pro mě nepřipadalo v úvahu se vzdát a skončit," prohlásil na tiskové konferenci.

Fiorentina veze ze Srbska těsnou výhru

Čukarički pokračují v mizerných výkonech a dnes srbský celek přenechal všechny tři body Fiorentině. Té k výhře stačila jediná branka z úvodu utkání, kdy penaltu proměnil střelec M’Bala Nzola.

Čukarički ještě bojuje o život, Fialky jí minule uštědřily těžké KO

Mimořádně vyrovnaná skupina F Konferenční ligy čeká na své rozuzlení a my bychom se ho mohli dočkat už ve čtvrtek večer. Fiorentina, jeden ze tří týmů se stejným počtem bodů, cestuje na půdu posledního klubu Čukarički, aby se v Srbsku pokusila odtrhnout od zbylé dvojice.

"Fialky" v Serii A nadále blednou. Juventusu stačilo k vítězství minimální ofenzivní úsilí

Juventus porazil v 11. kole Serie A Fiorentinu hubeně 1:0. Zástupci "Staré dámy" předváděli v průběhu celého utkání úsporný výkon, jenž v první půli vedl k jediné střele, i ta však zásluhou Fabia Mirettiho stačila k uzmutí plné porce bodů. Zebry tak pokračují ve stíhací jízdě za vedoucím Interem, na který ztrácejí dva body. "Fialky", v jejichž dresu poprvé v ligové sezoně nastoupil v základní sestavě Antonín Barák a odehrál 59 minut, se naopak po třetí prohře bez vstřelené branky v řadě stále propadají tabulkou.

Fiorentina se proti Juventusu opírá o solidní domácí bilanci

Toskánská Fiorentina sahá po prodloužení velmi úspěšné série, když domácím duelem uzavře nedělní program 11. kola Serie A. Bude ale muset zefektivnit svoje ofenzivní úsilí, protože obrana Juventusu se dostala v posledních týdnech do výborné formy a nehodlá si bilanci pokazit.

Barák neoblíbeného soka zdolat nepomohl. Lazio spasila v derby o střední Itálii pozdní penalta

Lazio ovládlo vyrovnanou bitvu 10. kola Serie A s Fiorentinou, kterou porazilo na vlastní půdě 1:0. Skóre duelu sice otevřeli hosté již ve 13. minutě, ale trefa Lucase Beltrána nebyla kvůli hře rukou uznána. Následně si oba týmy vytvořily spoustu příležitostí, nicméně se dlouho schylovalo k bezbrankové remíze. Až v samém závěru nastavení druhé půle rozhodl bitvu o střed Itálie Ciro Immobile gólem z pokutového kopu. "Fialky" tak popáté v řadě nenašly recept na Římany, kteří se svým sokem prohráli z posledních 13 duelů pouze jednou. Jejich pád neodvrátil ani Antonín Barák, jenž se na hřiště dostal zhruba půlhodinu před koncem.

Bitvu dvou pohárových zástupců obstarají ve věčném městě Lazio a Fiorentina

I na pondělí má italská Serie A k dispozici velký tahák. Na Stadio Olimpico přivítá vicemistr Lazio jiného pohárového zástupce Fiorentinu. Hostům se zatím daří lépe, ale Biancocelesti naposledy dvakrát v lize vyhráli a jejich forma roste.

Fiorentina pobavila své fanoušky, Čukarički si domů vezou debakl

Ve Florencii bylo ve čtvrtek večer veselo. Fiorentina poprvé v základní skupině Konferenční ligy vyhrála a pořádným debaklem to odnesly Čukarički. Poslední finalista se díky šestigólové výhře posunul na první místo o skóre před Ferencváros. Hlavním hrdinou byl Lucas Beltrán, jenž mohl ještě v prvním poločase zkompletovat hattrick.

Fiorentina se potřebuje zvednout, proto je návštěva Čukarički ideální

Fiorentina potřebuje zabrat, protože ačkoli je v pozici papírového favorita na ovládnutí skupiny, tak zatím posbírala jen pouhé dva body a na první výhru stále čeká. Dočkat by se chtěla ve Florencii na vlastní půdě proti skromnému týmu Čukarički.

Fiorentina se zalekla přepisu klubové kroniky. Empoli ztrojnásobilo dosavadní střelecký účet

Fotbalisté Empoli v devátém kole italské Serie A dokázali zaskočit Fiorentinu, kterou na její půdě porazili 2:0. Vítězné, a zároveň teprve druhé týmové branky v sezoně, se ve 21. minutě chopil Francesco Caputo, na nějž v závěru druhé půle navázal i Emmanuel Gyasi. Fialky tak přišly o klubový rekord, případnou výhrou totiž mohly v úvodních devíti kolech nasbírat nejvyšší počet bodů v historii. Český záložník Antonín Barák zápas sledoval pouze z pozice náhradníka.

Toskánské derby proti sobě postaví Fiorentinu a Empoli

Pondělní dohrávka italské nejvyšší soutěže nabídne zajímavé regionální derby mezi favorizovanou Fiorentinou a provinčním Empoli. Na Apeninském poloostrově je tento duel známý jako "derby dell'Arno".

Na další oslavy to v Neapoli zatím nevypadá. Zkušeného Bonaventuru políbila střelecká múza

Hráči Fiorentiny si v osmém kole Serie A odvezli z Neapole překvapivou výhru 3:1. Fialky se poprvé ujaly vedení díky brzkému gólu Josipa Brekala, pro kterého to byl premiérový zásah v jejich dresu. V závěru úvodního dějství sice z penaltového puntíku srovnal Victor Osimhen, jenže v 63. minutě vrátil tým z Toskánska do vedení 34letý Giacomo Bonaventura, jenž se trefil už počtvrté, přičemž jen v jedné z posledních pěti sezon zaznamenal více ligových branek.

Fialky doufají v syndrom šampionů, Neapol se ale zvedá

Nedělní program 8. kola Serie A uzavře velmi atraktivní duel dvou pohárových účastníků. Pod Vesuvem se proti sobě postaví na jedné straně domácí Neapol a na druhé straně návštěva z Florencie. Oba týmy mají co napravovat, protože oběma se shodně v pohárech nedařilo a budou si chtít napravit reputaci.