AC Milán Itálie - AC Milán - Zprávy

AC Milán i bez vyloučeného Leãa nakonec porazil Sampdorii

Další body na cestě za obhajobou získal AC Milán, který poprvé v nové sezoně zvítězil na půdě soupeře. Výhra nad Sampdorií se nerodila vůbec lehce, protože z kraje druhého poločasu uviděl červenou kartu Rafael Leão. "Námořníci" vzápětí využili početní převahy vyrovnávací brankou, avšak po smolné ruce v pokutovém území proměnil "desítku" Olivier Giroud.

Neporažený AC Milán hraje na hřišti Sampdorie

V sobotu večer vstoupí do akce i obhájce AC Milán a na stadionu Luigi Ferraris se bude chtít vítězně naladit na utkání Ligy mistrů proti Dinamu Záhřeb. V této sezoně zatím Pioliho svěřenci nenašli přemožitele a pokud by se tak stalo v Janově, bylo by to velké překvapení. Sampdorii se proti Milánu dlouhodobě nedaří.

Smolař Florenzi byl na další operaci, rok 2022 pro něho skončil

Alessandro Florenzi v průběhu jednoho roku absolvoval už druhý chirurgický zákrok. Obránce AC Milán přišel o závěr minulého ligového ročníku a nyní ho čeká ještě delší pauza, důvodem je vážné zranění stehenního svalu z necelé dva týdny starého duelu se Sassuolem...

Milán začal remízou v Salzburgu

Také ve druhém utkání skupiny E nedokázal favorit naplnit svojí roli. AC Milán na stadionu Salzburgu prohrával, když si s defenzívou hostů poradil Okafor, ale ještě do poločasu srovnal stav Alexis Saelemaekers. Žádný z aktérů však nedokázal strhnout vítězství na svojí stranu, čemuž byl asi nejblíže v nastaveném čase Rafael Leão, mířící jen do tyče.

Red Bull Salzburg se těší na návštěvu z Milána

Rakouský šampion proti italskému. Úterní nabídka Ligy mistrů svede dohromady Red Bull Salzburg a AC Milán. Favoritem jsou jednoznačně hosté z města módy, ale Salzburg na evropské scéně pravidelně ukazuje svojí kvalitu a není bez šance. V minulém ročníku milionářské soutěže doma ani jednou neprohrál a to čelil například mnichovskému Bayernu.

Milán se zbarvil no červenočerné, výhru AC zajistil Leão

Derby della Madonnina patří AC Milán. Bitva dvou odvěkých rivalů nabídla celkem pět branek a spousty dalších šancí. Nejzářivější hvězdou byl přitom portugalský křídelník Rafael Leão, jenž dvě branky vstřelil a na jednu přihrál. Inter vstoupil do derby dobře, ale po vedoucí brance přenechal iniciativu Rossoneri a ti potom na hřišti dominovali. Teprve střídání oživila hru Interu a ten ještě sahal po vyrovnání.

Souboj posledních šampionů, i to je Derby della Madonnina

Sobotní podvečer je na Apeninském poloostrově vymezen tradiční bitvou dvou milánských gigantů a posledních italských mistrů - AC a Interu. Derby della Madonnina ještě o Scudettu nerozhodne, nicméně může tým výrazně povzbudit do dalších bojů. AC Milán zatím neprohrál, zatímco Inter už stihl padnout na hřišti Lazia a derby je vítanou příležitostí zaváhání odčinit.

Osm klubů porušilo finanční fair play, nejvíce zaplatí PSG

Paris Saint-Germain zaplatí za porušení finanční fair play deset milionů eur, nižší pokuty vyměřila Evropská fotbalové unie dalším sedmi klubům. Podle vyjádření UEFA přijde osmička potrestaných klubů o celkem 26 milionů eur z prize money z evropských pohárových soutěží.

Další posily pro AC Milán. Jeho dres budou oblékat Vranckx a Dest

AC Milán v poslední den přestupového dotáhl dvě poměrně velká hostování. Z Barcelony si při zranění Alessandra Florenziho vypůjčil Sergiña Desta, z Wolfsburgu zase středopolaře Astera Vranckxe. Oba budou na severu Itálie působit minimálně do konce sezony.

AC Milán ztratil body v Sassuolu, Berardi nedal penaltu

Domenico Berardi se mohl opět stát katem milánského AC, jenomže v prvním poločase neproměnil penaltu. Sassuolo i tak obralo mistra o body a remízu 0:0 nakonec berou oba celky. Milán navíc prodloužil sérii neporazitelnosti už na dvacet zápasů.

Sassuolo se pokusí zlomit milánskou sérii

AC Milán už neprohrál devatenáct ligových zápasů v řadě, což je aktuálně nejdelší série napříč všemi TOP ligami. Přerušit se jí pokusí Sassuolo, které má navíc Milánu co oplácet. Neroverdi stihli během tří kol zapsat všechny výsledky, tedy výhru, remízu i porážku.

AC Milán porazil Boloňu o dvagóly

Obhájce titulu AC Milán si i po třech kolech udržel neporazitelnost. Na domácím San Siru přehrál o dvě branky Boloňu a minimálně do nedělního večera poskočil na první místo tabulky. Rossoneri si rozdělili branky rovnoměrně do obou poločasů. Nejprve skóroval Rafael Leão a ve druhém poločase pojistil výsledek Olivier Giroud.

AC Milan hostí Boloňu

Obhájce titulu AC Milán se po druhé v sezoně představí na vlastním stadionu a soupeřem mu bude Boloňa FC. První test na San Siru Rossoneri zvládli a tři body se očekávají i v sobotu večer. Drtivou většinu vzájemných zápasů vyhráli Milánští, ale ten poslední před vlastními fanoušky gól nenabídl.

V Bergamu se zrodila remíza 1:1

Obhájce titulu AC Milán ztratil první body. V Bergamu na půdě Atalanty prohrával, ale alespoň bod mu zajistil pěknou trefou o tyč alžírský záložník Ismael Bennacer. Utkání nabídlo vyrovnanou partii, ve které měli o něco více šancí hosté.

Obhájce čeká první ostrá zkouška, cestuje do Bergama

AC Milán první kolo zvládl a může se těšit na očekávaný souboj s Atalantou Bergamo. V posledních dvou sezonách se duely v Gewiss Aréně staly jeho kořistí, avšak o to těžší to bude mít tentokrát. Atalanta se také naladila vítězně a doma už nehodlá tolik ztrácet co v minulé sezoně.