Sepahan FC Írán - Sepahan FC - Expres Zprávy

02.11.202316:24

Sepahan utrpěl kontumační porážku

Kontumační porážkou 0:3 a pokutou 200.000 dolarů (4,6 milionu korun) byl podle agentury AP potrestán íránský fotbalový klub Sepahan za neodehraný zápas asijské Ligy mistrů s al-Ittihádem. Saúdskoarabský tým před měsícem odmítl k utkání nastoupit. Hostům podle médií vadila busta zabitého bývalého velitele elitních íránských jednotek Kuds Kásem Solejmaního, jež byla umístěna před východem z hráčského tunelu.

Zápas byl odložen, i když v hledišti stadionu čekalo zhruba 60.000 tisíc lidí na to, jak se domácí tým postaví mužstvu, v jehož základní sestavě měly být bývalé hvězdy Premier League N'Golo Kanté a Fabinho. Asijská fotbalová konfederace pak uvedla, že utkání skupiny C bylo zrušeno "kvůli neočekávaným a nepředvídaným okolnostem." Po měsíci podle AP vynesla trest. Sepahanu navíc zakázala hostit tři zápasy Ligy mistrů. Klub se hodlá odvolat.

Generál íránských revolučních gard Solejmaní zahynul v lednu 2000 po americkém raketovém útoku bezpilotního letadla poblíž letiště v Bagdádu a íránský vládnoucí režim ho považuje za mučedníka. Vláda USA ho zařadila na seznam hledaných osob kvůli podpoře terorismu. Vztahy mezi Saúdskou Arábií a Íránem byly dlouho napjaté a letošní ročník Ligy mistrů je první od roku 2016, kdy proti sobě týmy z těchto zemí nemusí hrát na neutrální půdě.

ČTK
02.10.202320:48

V Asii odvolali zápas Ligy mistrů

Dnešní zápas asijské Ligy mistrů v Íránu mezi domácím Sepahanem a saúdskoarabským Al Ittihadem musel být odvolán kvůli tomu, že hostující tým odmítl nastoupit. Představitelům klubu ze Saúdské Arábie podle agentury Reuters vadila busta zabitého bývalého velitele elitních íránských jednotek Kuds Kásem Solejmaního, jež byla umístěna před východem z hráčského tunelu. Zápas byl odložen, i když v hledišti stadionu čekalo zhruba 60.000 tisíc lidí na to, jak se domácí tým postaví mužstvu, v jehož základní sestavě měly být bývalé hvězdy Premier League N'Golo Kanté a Fabinho. Asijská fotbalová konfederace v krátkém prohlášení uvedla, že utkání bylo zrušeno "kvůli neočekávaným a nepředvídaným okolnostem."

ČTK
31.05.202111:45

Íránský Sepahan se zajímá o Haška

Martin Hašek je po sestupu Würzburgeru Kickers do třetí německé ligy bez angažmá, to by ale nemuselo platit dlouho. Bývalý hráč Sparty Praha nebo Bohemians 1905 by mohl zamířit do Íránu, kde se o něho zajímá Sepahan FC.

transfermarkt.de
04.02.201708:47

Džeparov se stěhuje po Íránu

Server Džeparov sice teprve před pár týdny podepsal tehránskému Esteghlalu, ten ale pod tlakem suspendace FIFA musí znovu oslabovat a v rámci zeštíhlování kádru odeslal pryč také uzbeckou legendu. Džeparov bude příštích šest měsíců hostovat v Sepahanu, takže si asijskou Ligu mistrů nakonec nezahraje.

ahdaaf.me
22.04.201610:02

Štimac v Íránu dotrénoval

Špatný průběh i konec mělo angažmá chorvatského trenéra Igora Štimace na Blízkém východě. Někdejší reprezentant v čele Sepahanu od listopadu vyhrál jen tři zápasy z celkového počtu 22 a včera na svou funkci raději rezignoval.

ahdaaf.me
31.08.201515:56

Hajsafi se vydal do Německa

Své první evropské angažmá si přeci jen odbude íránský univerzál Ehsan Hajsafi. Střední záložník či levý obránce už dříve nepochodil při námluvách s britskými kluby, neboť by neobdržel pracovní povolení, taková nástraha na něho ovšem nečíhala v Německu, kde se opora Sepahanu podepsala na dvouletý kontrakt s druholigovým FSV Frankfurt.

transfermarkt.de

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele