Stade Brestois Francie - Stade Brestois - Zprávy

Protáhne Lorient svou sérii výher? V bitvě o Bretaňský poloostrov vyzve trápící se Brest

Pět vítězství v řadě, sedm celkově. Taková je současná bilance Lorientu, který se v Ligue 1 měří, i přes veškeré předsezónní predikce, senzačně s těmi nejlepšími. A bezpochyby nemá žádný důvod zastavovat i v tomhle bretaňském derby, i proto, že jeho protivníkovi se úvodní čtvrtina sezóny nepovedla. Brest se s jediným vítězstvím na kontě nachází na chvostu pořadí.

Brestu k vítězství nad Auxerre nepomohla ani téměř celý poločas trvající početní převaha

Že se v letošním ročníku Ligue 1 rozmohl nekončící nešvar v podobě červených karet, potvrdila 52. minuta tohoto zápasu hraného na Stade l’Abbé-Deschamps. Hostům se sice zanedlouho podařilo skórovat, jenže v závěru potvrdili slabší formu a nechali si utéct vítězství. Ligový nováček si tedy udržel dvougólový náskok.

Auxerre i Brest chtějí ve vzájemném střetu konečně najít bodové impulsy

Velmi dobře se zkraje ročníku prezentovalo Auxerre, jenže od konce srpna zaznamenalo do svých statistik čtyři porážky, a najednou je tak nebezpečně blízko sestupovému pásmu. Právě nynější duel s Brestem představuje pro nováčka Ligue 1 jakýsi přímý souboj o záchranu, byť pochopitelně v téhle fázi sezóny o ničem klíčovém nerozhodne. Hosté trpí, jsou předposlední.

Ajaccio v osmém kole poprvé vyhrálo, nejtěsnějším možným rozdílem porazilo Brest

Korsický klub tak přerušil nepříjemnou desetizápasovou sérii bez bodu. Vítězství vcelku paradoxně nepřipisuje na vlastním stadionu. Na druhou stranu, tahle skutečnost jenom dokládá, že Les Pirates zatím rovněž nezažívají dobrý ročník. Ostatně i po tomto vzájemném klání patří oběma soupeřům poslední dvě příčky v tabulce.

U dna tabulky se potkají Stade Brest a AC Ajaccio

V neděli v rámci Ligue 1 dojde i na záchranářský souboj mezi Brestem a nováčkem z Ajaccia. O trochu lépe jsou na tom domácí, i když pouhých pět bodů rozhodně není důvodem k radosti. Ajaccio má dokonce jen jeden a zisk na Stade Francis-Le Blé by se mu hodil.

Neymar rozhodl o výhře PSG nad Brestem

Pouze jeden gól viděli diváci v Parku princů v zápase Paris Saint-Germain proti Brestu. Pařížané byli jasným favoritem a tak trochu se očekávalo vyšší vítězství, než výsledek 1:0. Na třech bodech se však nic nemění a to je pro Christophera Galtiera to nejdůležitější. Zápas rozhodl už po půlhodině hry Brazilec Neymar.

PSG se míní vrátit do čela Ligue 1, doma přivítá Brest

Protože si Lens v páteční předehrávce doma těsně poradilo s Troyes, velí PSG hned reagovat, aby se mohlo navrátit na vedoucí pozici. Překážku by po papírové stránce neměl mít těžkou, před vlastními fanoušky se představí proti Brestu, který se po šesti odehraných kolech ocitl na sestupových pozicích. Tohoto soupeře domácí skolili napříč všemi soutěžemi už jedenáctkrát.

Oslabený Štrasburk uhrál s Brestem remízu

Nedlouho poté, co ze značky pokutového kopu skóroval Ludovic Ajorque, šel Racing do deseti. Les Pirates tedy může mrzet, že dvě po sobě jdoucí prohry (zvláště pak tu sedmigólovou od MHSC) neodčinili vítězstvím. Takhle zůstávají těsně nad sestupovými vodami, o bod před Štrasburkem.

Urve Štrasburk první výhru v nové sezóně na půdě Brestu?

Brest i Štrasburk se po pěti odehraných kolech nacházely na rozhodně nechtěných pozicích. A vymanit se ze sestupového pásma pro ně bude ve vzájemném klání jasnou prioritou. Jelikož si minimálně po stránce bodového zisku počínaly doposud dost podobně, očekává se v podstatě vyrovnané poměřování i přímo na hrací ploše. Favorita duelu byste hledali opravdu jen stěží.

Rennes v závěru strhlo výhru na svojí stranu

Dlouho to vypadalo na dělbu bodů, ale v závěru to striktně odmítli Martin Terrrier a Désiré Doué. Jejich branky v 89. a 91. minutě znamenaly konečné vítězství Stade Rennes nad Brestem 3:1. Roazhon Park se tak dočkal druhého vítězství v sezoně a domácí poskočili na šestou příčku.

V Brestu brali po výprasku prášky na bolest. Hosté nyní podstoupí derby v Rennes

Rennes si představovalo rozhodně zářnější start do této sezóny. Ze čtyř utkání už dvakrát prohrálo, naposledy na půdě rozjetého Lens, takže bretaňské derby proti Brestu představuje ideální šanci, jak svůj nedávný výkon odčinit. Jednu regionální bitvu už před vlastními fandy nezvládlo, hned na začátku proti Lorientu, další podobnou blamáž tak nemá na pořadu dne.

Zápas v Brestu Montpellieru vyšel na výbornou, nebohému soupeři nasázel sedm branek

Ani jeden z klubů nevstoupil do aktuálního ročníku nejlépe. Ale Piráti určitě neměli důvod si nevěřit, neboť v předchozích dvou duelech bodovali. Jenže když prohráváte po dvanácti minutách o tři góly, veškerá taktická příprava vezme za své.

Der Zakarian versus Dall’Oglio aneb jejich boj s bývalými kluby: Brest narazí na Montpellier

Domácí lodivod Michel Der Zakarian zná Montpellier tuze dobře. Několik let tam působil na pozici hráčské i trenérské, už druhým rokem již však figuruje jako šéf lavičky v Brestu. Loni se proti svému bývalému zaměstnavateli postavil dvakrát a na úvodní drtivou porážku pak na jaře odpověděl vítěznou odplatou. Zatím se jeho ekipě daří přece o něco lépe než La Paillade.

Oslabené Angers na Brest nestačilo

Kdyby ve 34. minutě nemusel předčasně do šatny Halid Šabanović, s velkou pravděpodobností by SCO uhrálo lepší výsledek. Takhle poprvé v sezoně prohrálo. I proto, že Jérémy Le Douaron měl svůj den.

Angers a Brest se ve vzájemném souboji pokusí urvat svou první výhru v nové sezóně

Angers ani Brest v úvodních dvou kolech tři body na svoje konto neuzmuly, cestu za prvním vítězstvím tak mohou hledat ve vzájemném souboji, který by měl vykazovat prvky vyrovnané hry. Zatím oba celky výsledkově ani po fotbalové stránce vážně nijak nepřesvědčily, rády by tedy získaly nějakou zásadní vzpruhu, aby se nakoply k lepším zítřkům do budoucích týdnů.