Stade Brestois Francie - Stade Brestois - Zprávy

Lorient by rád poskočil dál od sestupového pásma, v bretaňském souboji vyzve Brest

Ani nezáří, ani se netrápí. Brest proplouvá touhle sezónou vlastně nenápadně, střed tabulky je přitom přesně tím umístěním, za které se bezpochyby vůbec nezlobí. Jeho lokální konkurent má o poznání větší starosti, svěřenci trenéra Christopha Pélissiera zatím marně hledají cestu za výrazným odpoutáním se od pásma sestupu. I proto jsou v bretaňském derby za outsidery.

Remeš v divokém zápase s Brestem remizovala 1:1

Oba dva sobotní soupeři se chtěli přiblížit k horní polovině Ligue 1, ovšem i přes nespočet šancí se spolu rozešli smírně v poměru 1:1. Domácí velmi brzy vedli, nicméně Brest ještě do přestávky srovnal a po změně stran mohl otočit vývoj. Nejprve neproměnil pokutový kop, pak dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci, i přesto mohl nakonec prohrát. Zhruba dvacet minut před koncem totiž nebyla uznána branka střídajícího Mitchella van Bergena.

Brest by rád zlomil nelichotivou venkovní bilanci na půdě konkurenční Remeše

Oba dva nedělní soupeři stále patří do okruhu kandidátů, kteří by měli bojovat o záchranu, ovšem po dvou třetinách letošního ročníku spíše pokukují po klidném středu tabulky a nyní spolu sehrají velmi důležitý zápas o cenné body. Momentálně je na tom lépe hostující Brest, který doposud vybojoval jednatřicet bodů a nachází se na dvanáctém místě, zatímco domácí Remeš má na kontě o čtyři body méně a je čtrnáctá.

Brest nečekaně snadno přehrálo Troyes

Poslední čtyři utkání Les Pirates skončila 2:0, přičemž pouze jedno bylo vítězné. Tentokrát skvadra Michela Der Zakariana předvedla velmi dobrý výkon, díky kterému připisuje osmou výhru v sezoně. Naopak Estac zůstane i po čtyřiadvacátém kole těsně nad sestupovými vodami.

Brestu se moc nedaří, nyní přivítá ES Troyes

Forma fotbalistů Brestu uvadá, ale v nedělním zápase se rýsuje ideální možnost nápravy. Na stadion Francise-Le Blé zavítá nováček soutěže ES Troyes. Ten je pouhý bod od sestupových příček, takže i on potřebuje dobrý výsledek.

Rennes potvrdilo, že se mu proti Brestu dlouhodobě daří

Poslední výhru proti tomuto bretaňskému soupeři slavili Les Pirates v dubnu 2011. Ani v aktuální sezoně nevyužili nestálé výkonnosti skvadry, kterou vede Bruno Génésio, a po deváté prohře setrvávají ve druhé polovině tabulky. Kdežto Les Rouges et Noirs se vyšplhali na pátou pozici.

Další Derby de la Bretagne pro Brest. Po neúspěšném klání s Nantes vyzve venku Rennes

Ještě na začátku prosince loňského roku před duelem s Lille okupovalo Rennes druhou pozici v tabulce. Jenomže v uplynulých dvou měsících najednou začalo strádat, v předchozích sedmi kolech prohrálo hned pětkrát, vypadlo také z domácího poháru, a v podstatě tak ztratilo těsný kontakt s top trojkou. V nynějším bretaňském derby proti Brestu má rozhodně co napravovat.

Lyon má dvě posily, přišli záložníci Faivre a Ndombélé

Středopolař Tanguy Ndombélé zklamal v Tottenhamu a po spoustě spekulací se z londýnského klubu nakonec stěhuje do důvěrně známého prostředí - na hostování si ho vypůjčil Lyon. Olympique vedle toho získal ještě jednu akvizicí, z Brestu přišel ofenzivní záložník Romain Faivre...

Brest si vyšlápl na mistra, porážka Lille se zrodila na začátku a konci zápasu

Dvě branky orámovaly sobotní utkání mezi Brestem a úřadujícím šampionem Lille. Domácí poslal překvapivě do vedení vlastní brankou Tiago Djaló a v páté minutě nastavení pečetil výsledek Steve Mounié.

Lille může natáhnout sérii neporazitelnosti na deset utkání, představí se v Brestu

Obhájce prvenství z Lille zavítá v rámci 22. kola na půdu Brestu a může prodloužit sérii neporazitelnosti na deset utkání. Dogy se v závěru minulého roku zvedly a vrátily se do hry o evropské poháry. Brest od nového roku v lize nevyhrál a proti Lille ho čeká velká výzva.

Kehrer znovu skóroval, doplnil ho i Mbappé. PSG doma očekávaně porazilo Brest

PSG skolilo bez větších obtíží Brest, přestože určitě nepředvedlo žádný dechberoucí výkon, a upevnilo si výsostné postavení na čele tabulky Ligue 1. Bretaňský výběr kladl odpor asi zhruba jen první třetinu zápasu, poté se každopádně trefil Kylian Mbappé, po obrátce i Thilo Kehrer, a vedení si Les Parisiens ve zbývajících pasážích proklouznout mezi prsty nenechali.

PSG stále bez Messiho i Neymara. Doma s Brestem i tak bude potvrzovat roli favorita

Byť PSG v posledních pěti ligových případech čtyřikrát remizovalo a na ambice tohoto klubu představují tato čísla v podstatě netradičně slabá čísla, i nadále se drží na vedoucí příčce, a to s dostatečným odstupem na své protivníky. Každopádně proti Brestu by rozhodně již nechtěl připouštět další výsledkové zaváhání a míní bez větších okolků naplnit roli jasného favorita.

Nice i v deseti jasně ovládlo duel v Brestu

Les Aiglons hráli v početní nevýhodě už od 20. minuty, ale poté dokázali soupeři dál ještě dva góly, díky čemuž po 20. kole drží v tabulce druhou příčku (Marseille má stále zápas k dobru). Les Pirates sice posedmé prohráli, ale náskok na sestupové pásmo zůstává dostatečný.

Bude se Brestu nadále dařit? Jeho formu vyzkouší OGC Nice

V sobotu krátce po poledni vypukne fotbalový souboj mezi Brestem a hostujícím OGC Nice. Závěr loňského roku byl pro domácí "Les Pirates" mimořádně povedený a díky tomu se výrazně posunuli mimo sestupové příčky. Záchrana Ligue 1 zůstává pro domácí hlavní prioritou i v roce 2022.

Zápas mezi Troyes a Brestem vítěze nepoznal

A to proto, že na úvodní branku hostujícího výběru dokázal na začátku závěrečné desetiminutovky odpovědět pětatřicetiletý veterán Adil Rami. Domácí tak udrželi těsný náskok před sestupovou zónou, Les Pirates okupují post ve středu tabulky.