Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Olympique Lyon čeká v Montpellieru těžká šichta

Olympique Lyon sice drtí skupinu Evropské ligy, avšak v domácí soutěže tápe. Minulé utkání proti Marseille se nedohrálo a tak posledním vystoupením zůstává porážka v Roazhon Parku se Stade Rennes. Montpellier bývá doma hodně silný a proti Lyonu rozhodně není bez šance.

Lyon vyhrál v Evropské lize i popáté, Bröndby se popere se Spartou

Lyon uzmul na své konto i své páté vítězství v rámci hlavní fáze Evropské ligy. Bröndby se sice zkraje druhé půle dostalo na kontě, jenže těsný náskok neuhájilo, jelikož jeho protivník odpověděl třemi góly. Dánský výběr tak ztratil možnost dostat se na druhou příčku, a tak se s pražskou Spartou v prosinci utká v Praze v přímém boji o pokračování v Konferenční lize.

Bröndby v Evropské lize stále čeká na výhru. Uspěje proti suverénnímu Lyonu?

Lyon zatím kráčí hlavní fází Evropské ligy suverénně. A dokonce i takovým způsobem, že si už po čtyřech odehraných kolech zajistil kvalifikaci do osmifinále. Na půdě Bröndby tak zisk bodů úplně vyhledat nemusí, určitě si nicméně nehodlá výrazně kazit reputaci. Dánský protivník naopak úspěch zaznamenat potřebuje, zatím totiž figuruje v tabulce jako poslední.

Lyon bude po incidentu s Marseille hrát před prázdným stadionem

Olympique Lyon bude až do vyřešení případu výtržností fanoušků z nedělního utkání francouzské ligy proti Marseille hrát své domácí zápasy před prázdnými tribunami. Informovala o tom disciplinární komise soutěže. Verdikt by mělo padnout do 8. prosince. Situaci chce řešit i ministryně sportu Roxana Maracineanuová, podle níž jde o budoucnost fotbalu v zemi.

Zápas Lyonu s Marseille se nedohrál kvůli hozené lahvi na Payeta z hlediště

Zápas francouzské ligy mezi Lyonem a Marseille zůstal nedohrán poté, co hned v úvodu trefila hostujícího Dmitriho Payeta do hlavy plastová lahev hozená z hlediště. Rozhodčí utkání 14. kola už v páté minutě přerušil a zhruba po dvouhodinové pauze ho definitivně ukončil.

Na konci sezony pravděpodobně odejdu z Lyonu, prohlásil Juninho

Lyon zřejmě bude muset hledat nového sportovního ředitele. Bývalý záložník Juninho uvedl, že po sezoně s velkou pravděpodobností svoji pozici opustí...

Rennes si vedlo proti Lyonu parádně, slavilo zasloužené vítězství

Rennes předvedlo možná jeden ze svých nejlepších výkonů v této sezóně, Lyon doma smetlo zcela zaslouženě třígólovým rozdílem a je už opravdu na dostřel průběžnému druhému místu v tabulce. Olympique naopak ukázal vystoupení pod svá očekávání, hlavně v ofenzívě působil velmi mdle a před reprezentační přestávkou bude muset asi pořádně zpytovat své svědomí.

Kdo lépe potvrdí dobré rozpoložení? Rennes doma přivítá Lyon

Oba kluby zatím válí na pohárové scéně, a ani na té domácí si nevedou vůbec špatně. Možná by se přece chtěly nacházet na úplně těch nejpřednějších pozicích, ale ty, jež zaručující účast na evropské scéně i v příští sezóně, aktuálně atakují. Rennes a Lyon jsou po čtvrtečních duelech rozhodně v dobrém rozpoložení a před reprezentační přestávkou míní na své úspěchy navázat.

Sparta nestačila na Lyon, favorit rozhodl ve druhé půli

Pražská Sparta prohrála v utkání 4. kola Evropské ligy na hřišti Lyonu 0:3, po remíze Bröndby Kodaň s Glasgow Rangers 1:1 ale zůstala ve skupině A se čtyřmi body nadále na druhém místě. Francouzský celek rozhodl o čtvrté výhře v soutěži ve druhé půli, kdy se v rozmezí 61. a 63. minuty prosadil dvakrát alžírský útočník Islám Slimaní. V závěru přidal šestý gól v soutěži také střídající Karl Toko Ekambi.

Sparťané budou v Lyonu hájit druhé místo ve skupině EL

Sparťané se ve čtvrtečním duelu 4. kola Evropské ligy představí v Lyonu, jemuž před téměř dvěma týdny podlehli na Letné 3:4. Pražané budou proti sedminásobnému mistrovi Francie hájit druhé místo ve skupině A. Dosud stoprocentní Olympique by si další výhrou zajistil postup do jarní vyřazovací fáze soutěže.

Lyon přetlačil těsně Lens, hosté dvoubrankové manko po obrátce nedohnali

Po minulém selhání na půdě Nice si Lyon výrazně napravil reputaci a před vlastními fanoušky si poradil s aktuálně druhým Lens, jelikož zvládl lépe první poločas. Hostující celek rozhodně nesehrál špatnou partii, akorát že dvougólové manko nedohnal. Celkově si v Ligue 1 zapsal třetí porážku, jeho sok naopak zaznamenal páté vítězství a posunul se v tabulce o něco výše.

Podaří se Lyonu zastavit rozjetý RC Lens?

Jasným vítězstvím z minulého klání proti Métám si Lens pojistilo senzační druhé místo v průběžném pořadí Ligue 1. Uchovat si ho po tomto kole nebude pro celek ze severu Francie vůbec jednoduché, poněvadž zavítá na půdu jednoho z francouzských velikánů. Lyon si však zatím nevede letos dle vlastních představ a jeho nevalného rozpoložení by hosté mohli využít.

Nice v závěru zápasu s Lyonem senzačně otočilo výsledek

Poslední desetiminutovka tohoto utkání na stadionu Allianz Riviera přinesla tři góly v síti Anthonyho Lopese. Po prvním z nich byl vyloučen hostující Tino Kadewere, načež "Orli" dostali křídla a přemožitel pražské Sparty ze čtvrtečního duelu v Evropské lize tak odjel zpět na východ Francie s prázdnou.

Už po obědě se ve šlágru střetnou OGC Nice a Olympique Lyon

Ve 13 hodin našeho času se v Allianz Riviéře utkají dva ambiciózní týmy - OGC Nice a Olympique Lyon. Půjde o přímý souboj o evropské poháry. Oba celky mají shodný počet bodů, avšak "Les Aiglons" mají o jedno odehrané utkání méně.

Sparta promrhala skvělý úvod a nakonec ze zápasu s Lyonem nebere ani bod

Začalo to víc než skvostně - dvěma brankami během prvních dvaceti minut. Co však vypadalo jako velká show Lukáše Haraslína se postupem času proměnilo v obří zahozenou šanci a hotovou noční můru. Lyon zvládl během necelých 50 minut třemi góly otočit a čtvrtou, ve výsledku rozhodující branku přidal dokonce v oslabení. Krejčího snížení už přišlo moc pozdě...