FC Midtjylland Dánsko - FC Midtjylland - Zprávy

Midtjylland vyzve Sturm Graz

Dánský Midtjylland hostí v posledním kole základní skupiny Evropské ligy rakouský Sturm Graz. Domácí jsou momentálně ve skupině poslední a na druhé hosty ztrácí tři body. Skupinu vede Lazio, třetí příčka patří Feyenoordu.

Lazio má postup na dosah ruky. O výhře nad Midtjyllandem rozhodl Pedro

Lazio v pátém kole skupiny F Evropské ligy otočilo utkání a oplatilo Midtjyllandu debakl, když na domácí půdě zvítězilo 2:1. Na rychlý gól Seveřanů dokázali bílomodří odpovědět devět minut před koncem prvního poločasu, kdy se prosadil kapitán Sergej Milinkovič-Savič. Ve druhém dějství dokonal obrat Pedro, který tak posunul Lazio blíže k postupu do další fáze soutěže.

Ve vyrovnané skupině F se utkají Lazio s Midtjyllandem

Stadio Olimpico v Římě se stane dějištěm klíčového duelu skupiny F Evropské ligy. Lazio v něm hostí Midtjylland a vítěz udělá zásadní krok na cestě za postupem. Protože všechny čtyři týmy mají po pěti bodech, bude hodně záležet i na výsledku zápasu Grazu s Feyenoordem. Ze strany Biancocelesti půjde také o odvetu za zpackaný zápas v Dánsku.

Feyenoord nevyzrál na Midtjylland ani doma a znovu s ním remizoval 2:2

Feyenoord měl proti dánskému vyzyvateli opět blízko k vítězství, jenomže stejně jako před týdnem v Herningu o něj přišel a i tentokráte se s ním rozešel smírně v poměru 2:2. Oba celky tak mají na kontě shodný počet pěti bodů stejně jako další dva konkurenti Lazio se Sturmem a skupina F proto zůstává vzácně vyrovnaná. Domácí krátce po změně stran otočili vývoj, jenže na trefu Erika Sviatčenka už odpovědět nedokázali.

Feyenoord přivítá houževnatý Midtjylland a tentokráte ho chce porazit

Základní skupina F letošního ročníku Evropské ligy je po polovině soutěže vzácně vyrovnaná, jelikož všechny čtyři celky mají na kontě shodný počet čtyř bodů, a v tuto chvíli tak bude nesmírně důležitý každý bod. Loňský finalista Konferenční ligy není s tímto přídělem příliš spokojen a určitě si představoval lepší výchozí pozici do druhé poloviny, naopak jeho nadcházející rival po úvodním kolapsu nečekaně zabral.

Feyenoord neudržel v Dánsku dvoubrankové vedení a s Midtjyllandem tak pouze remizoval

Feyenoord ani ve svém třetím utkání za sebou nedokázal zvítězit a nyní na stadionu v Herningu nenavázal na zdrcující úspěch proti rakouskému Sturmu Graz (6:0). Na severské půdě sice o poločase vedl 2:0, jenže soupeř po změně stran zabral a nakonec vybojoval kýžený bod za nerozhodný výsledek 2:2. Díky remíze Sturmu s Laziem (0:0) tak všichni účastníci skupiny F mají na kontě čtyři body a druhá polovina tedy bude nesmírně dramatická.

Feyenoord by rád udělal důležitý krok k postupu do osmifinále na půdě nevyzpytatelného Midtjyllandu

Feyenoord také letos patří k největším favoritům na zisk mistrovského titulu a předpokládá se i jeho úspěch v evropských pohárech, momentálně se však dostal do mírné krize. Tu se nyní pokusí překonat na půdě dánského Midtjyllandu, který dlouhodobě předvádí velmi nevyrovnané výsledky a naprosto fantastické výkony střídá s těmi příšernými. Ve velmi vyrovnané skupině D nyní půjde o nesmírně důležitý duel z obou stran.

Sarriho Lazio v Evropě poprvé padlo, z Dánska si přivezlo nečekaný debakl

Dánský Midtjylland se postaral o velké překvapení, když dokázal porazit římské Lazio vysoko 5:1. Už v první půli dvakrát skóroval, když se trefili Paulinho a Kaba. Po změně stran se Dánové dočkali také penalty, kterou proměnil Evander. O chvíli později sice snižoval Milinković-Savić, ale posléze kopal Midtjylland další penaltu. Evander ji sice tentokrát neproměnil, ale z dorážky zapsal čtvrtou branku svého celku Isaksen. Listinu střelců uzavřel stoper Sviatchenko v 72. minutě.

Midtjylland doufá v podcenění ze strany římského Lazia

Lazio zažívá poměrně solidní start do nové sezony a bude v něm chtít pokračovat i čtvrtečním duelem Evropské ligy. Biancocelesti ale čeká jednak dlouhá cesta do dalekého Dánska a jednak houževnatý soupeř. Zuby si na body brousí domácí Midtjylland.

Sturm Graz porazil po bojovném výkonu dánský Midtjylland 1:0

Sturm Graz vstoupil do základní skupiny Evropské ligy vítězně. V zápase s dánským Midtjyllandem rozhodla jediná branka, kterou vstřelil již v osmé minutě Emegha.

Po roce znovu v Evropské lize. Letošní boje zahájí Midtjylland v Grazu

Podruhé v řadě si Sturm Graz zahraje skupinovou fázi Evropské ligy. Před rokem uhrál jen dva body a dalších bojů v soutěži se nezúčastnil. Zda rakouský celek sehraje letos na podzim důstojnější partii, napoví již úvodní střet s dánským Midtjyllandem.

PAOK v Konferenční lize předčil Midtjylland v penaltovém rozstřelu

Vyrovnanou bitvu o postup do osmifinále Konferenční ligy zvládl jen o chlup lépe PAOK, jemuž se podařilo v odvetě dotáhnout do zdárného konce penaltový rozstřel. Midtjylland se opravdu hodně nadřel na snižující trefu v tomto utkání, nicméně ani ta ve finále jeho konec v pohárové Evropě pro letošek neodvrátila. V Řecku především strádal v prvním poločase.

PAOK musí proti Midtjyllandu dohnat gólovou ztrátu

Před týdnem si FC Midtjylland zajistil nejtěsnější výhru 1:0 a ve čtvrtek ji bude v Soluni hájit. Šance na postup do další fáze Konferenční ligy zůstávají před odvetou vyrovnané.

Midtjylland si veze do Řecka jednobrankovou výhru

Dánský Midtjylland zvládl první zápas předkola vyřazovací fáze a na půdu PAOKu Soluň veze jednobrankovou výhru. O tu se postaral po dvaceti minutách Joel Andersson a řecký celek na ní nenašel odpoveď. Celkově to nebylo moc záživné utkání a brankových příležitostí bylo pomálu.

Souboj Midtjyllandu s PAOKem v EKL nemá favorita

V předkole vyřazovací fáze Konferenční ligy se utkají dánský FC Midtjylland a řecký PAOK Soluň. Domácí se dostali do nově vytvořené soutěže skrze třetí místo ve skupině Evropské ligy, zatímco PAOK obsadil v EKL druhou příčku. Samotný dvojzápas nemá favorita.