FC Kodaň Dánsko - FC Kodaň - Zprávy

Man United znovu potřebuje porazit Kodaň. Zaskví se opět Onana?

Stane se právě Kodaň mužstvem, které nastartuje působení Andrého Onany v Manchesteru United? Zpočátku sezóny kritizovaný gólman lapil v předešlém vzájemném střetnutí penaltu, díky níž "Red Devils" svého dánského protivníka nakonec udolali. Pokud by se Onana znovu zaskvěl, mohou se United přiblížit postupu do další fáze Champions League.

Hráči pod palbou kritiky vytrhli United trn z paty. Nebojácnou Kodaň připravil o body Maguire

Manchester United využil domácího prostředí a ve třetím utkání skupiny A Ligy mistrů porazil Kodaň 1:0. V dobrém světle se ukázal například fanoušky kritizovaný Harry Maguire, který v 72. minutě přesnou hlavičkou rozhodl. Rudí ďáblové však mohli o vítězství přijít, několika skvělými zákroky a chycenou penaltou v samotném závěru je ovšem podržel André Onana. Domácí celek tak konečně smazal nulu z kolonky získaných bodů a poskočil alespoň na třetí příčku tabulky.

Manchester United hodlá vybojovat první body ve skupině proti srdnatě hrající Kodani

Přemožitel pražské Sparty z 3. předkola Ligy mistrů zatím srdnatě válčí ve velmi silné skupině A, a nyní by se rád postaral o další senzaci na Old Trafford, i když je považován za jasného outsidera. Dánská Kodaň totiž nejprve zaskočila turecký Galatasaray a v Istanbulu vzhledem k průběhu byl pro ni bod nakonec málo (2:2), před třemi týdny vedla i s mnichovským Bayernem a těsná porážka 1:2 taktéž bolela.

Bayern si dovezl z Oktoberfestu bujarou náladu i do Kodaně. Kocovinu Bavorů prolomil Tel

Úřadující němečtí mistři nezaváhali ani ve druhém kole základní skupiny A Ligy mistrů, když na hřišti Kodaně zvítězili 2:1, a prodloužili tak šňůru výher v této fázi soutěže na úctyhodných 15 utkání. Seveřané útočným nájezdům Bavorů dlouho odolávali a v 56. minutě navíc dokázali otevřít gólový účet duelu zásluhou Lukase Leragera. Mnichovští ovšem prokázali pevné nervy, když nejprve po parádní individuální akci srovnal Jamal Musiala a následně obrat v 83. minutě dokonal Mathys Tel.

Zůstaly kodaňské hradby pevné? Na dánskou tvrz jako první zaútočí Bayern

Bayern i Kodaň ukázaly v prvních zápasech skupinové fáze Ligy mistrů svou sílu, ale také limity, na nichž potřebují zapracovat. Naladil se na další evropské zápolení lépe bavorský gigant, nebo úřadující dánský vicemistr?

Kodaň na úvod skupiny málem zdolala sebevědomé Turky, Galatasaray zachránil drtivý závěr

Kodaň remizovala v zahajovacím duelu skupiny A Ligy mistrů na horké turecké půdě proti Galatasarayi 2:2. Domácí favorit se dlouhou dobu trápil v zakončení, čehož hosté dokonale využili. V 53. minutě zvyšoval Diogo Gonçalves už na rozdíl dvou branek, jenže žlutočervení v závěru v rozmezí dvou minut dokázali srovnat. Výrazně jim k tomu pomohlo vyloučení Eliase Jelerta ze 73. minuty. Závěrečné slovo si vzal střídající Tetê, který se tak zasloužil o udržení neporazitelnosti Turků v letošní sezoně.

Kat Sparty se představí v Istanbulu

Galatasaray Istanbul hostí v úvodním zápase základních skupin Ligy mistrů FC Kodaň. O postup do osmifinále budou oba kluby soupeřit s giganty Bayernem Mnichov a Manchesterem United, jejichž souboj mimochodem okoření úvodní hrací týden.

Grabara má jasno, nejpozději příští léto vymění FC Kodaň za Wolfsburg

Polský brankář Kamil Grabara odejde po sezoně z FC Kodaň do bundesligového Wolfsburgu, kde podle klubového webu podepsal dlouhodobou smlouvu. Čtyřiadvacetiletý gólman letos vychytal dánskému celku postup do Ligy mistrů, v třetím předkole měl lví podíl na vyřazení pražské Sparty v penaltovém rozstřelu.

Démon v masce. Věděl jsem, kam penalty půjdou, říká Grabara. A opřel se do fanoušků Sparty

Při tažení Manchesteru City za triumfem v minulé sezoně Ligy mistrů to byl on, kdo proti pozdějším vítězům vysoce prestižní klubové trofeje podal nejsrdnatější výkon. Nejenže od nich polský brankář Kamil Grabara (24) neinkasoval gól a přerušil jejich sérii 23 zápasů se vstřelenou brankou, ale ještě navrch zlikvidoval Mahrezovi penaltu. Další památný zápas odchytal Grabara v úterý na Letné a není divu, že kolem něj krouží Bayern Mnichov.

Dánský tisk: Kodaň unikla zkáze a je na cestě za miliony v Lize mistrů

FC Kodaň měl podle dánského listu B.T. v odvetě 3. předkola Ligy mistrů na hřišti pražské Sparty namále. Po předchozí domácí remíze 0:0 v úterý na Letné dvakrát smazal jednogólové manko a postup vybojoval v penaltovém rozstřelu. "V obraně nebezpečně mnoho chyb. Znovu a znovu. I tak Kodaň opět unikla zkáze a je na dobré cestě za miliony v Lize mistrů stejně jako loni," napsal B.T.

Neestrup po postupu: Nadchlo mě, jak jsme odpověděli na góly Sparty

Trenéra FC Kodaň Jacoba Neestrupa v dramatické odvetě 3. předkola Ligy mistrů na Spartě nejvíce nadchl způsob, jakým jeho svěřenci odpověděli na góly domácích. Dánský celek na Letné v prodloužení dvakrát prohrával, přesto pokaždé srovnal a po úspěšném penaltovém rozstřelu postoupil do závěrečného předkola "milionářské" soutěže...

Drama na Letné vyústilo ve sparťanský smutek. Zběsilou přestřelku ovládla po penaltách Kodaň

Sparta prohrála v domácí odvetě třetího předkola Ligy mistrů s Kodaní 3:4 po penaltách. Směr duelu ovlivnila už první minuta, v níž se Dánové díky tečované ráně dostali do vedení. Rudí si za celý zápas vytvořili spoustu jasných gólových příležitostí, avšak obranu Seveřanů několikrát fantasticky podržel brankář Kamil Grabara. Jenže v samém závěru základní hrací doby už tlak Letenských neustál a po úspěšném sólu Veljka Birmančeviće se hrálo prodloužení. V něm se dokonce Pražané dvakrát dostali do vedení, Kodaň ovšem pokaždé našla odpověď a sama zásluhou Roonyho Bardghjiho rozhodla penaltové drama, v němž mimo jiné trefil břevno osvědčený exekutor Ladislav Krejčí.

Sparta se na vyprodané Letné zkusí přes Kodaň dostat do 4. předkola Ligy mistrů

Sparťané přivítají v úterní odvetě 3. předkola Ligy mistrů FC Kodaň. Úvodní zápas v dánské metropoli skončil minulý týden bez branek. Týmy se na vzájemný souboj naladily o víkendu výhrou a v sezoně stále nenašly přemožitele. Zápas na vyprodané Letné začne v 19:00.

Neestrupa mrzela remíza se Spartou, taktika Sparty ho nepřekvapila

Trenéra Jacoba Neestrupa mrzelo, že fotbalisté Kodaně doma v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů se Spartou pouze remizovali 0:0. Šance na vítězství podle něj jeho tým měl, i když připomněl také příležitosti hostů.

Sparta v Dánsku uhrála nadějnou remízu. Proti Kodani obstál skvělý Vindahl, Haraslín selhal

Hráči Sparty remizovali ve třetím předkole Ligy mistrů na hřišti Kodaně 0:0. Dánové měli v průběhu duelu statistickou převahu, přesto se do první velké šance dostal Lukáš Haraslín. Ten však v samostatném úniku doufal v kontakt s gólmanem soupeře, upadl a ani nezakončil. Vynikajícím výkonem se prezentoval nový brankář Pražanů Peter Vindahl, jenž byl jistý v rozehrávce a několika skvělými zákroky podržel českého šampiona. V největších příležitostech Seveřanů jej navíc dvakrát zachránilo i břevno.