Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0 (2:0).
13. a 22. Přichystal.
Sestava Olomouce:
I. poločas:
Buchta - Štěrba, Beneš, Greššák - Radek Látal, Houska, González, Texl, Kerbr - Plšek, Tandir.
II. poločas: Mandous - Radek Látal, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Greššák, Chytil, Zlatohlávek, Texl - Yunis. Trenér: Radoslav Látal.

ČTK
19.08.201920:48

Pázler bude hostovat v Brně

Útočník Jan Pázler odchází z Liberce na roční hostování do druholigové Zbrojovky Brno. Za Slovan nastoupil naposledy v 5. kole nejvyšší soutěže při porážce 0:1 na Slavii. Zbrojovce má po nepovedeném vstupu do sezony pomoct k návratu do první ligy. "Vím, že se Zbrojovka minulý rok rvala o postup do posledních vteřin, je škoda, že to v baráži nevyšlo. Teď se budeme rvát znovu a věřím, že k tomu přispěju svým dílem. Vím, že se ode mne budou očekávat především góly," uvedl na klubovém webu Pázler, který byl v letech 2016 a 2018 v dresu Hradce Králové nejlepším střelcem druhé ligy. V nejvyšší soutěži osmadvacetiletý útočník nastupoval také za Jablonec, Duklu a Slavii. Ve 105 zápasech dal 16 branek. V druhé lize má bilanci 97 utkání a 49 gólů.

ČTK
23.06.201917:57

SFC Opava - Zbrojovka Brno 2:1

Přípravné utkání:
SFC Opava - Zbrojovka Brno 2:1 (0:1)
Branky:
61. Žídek, 61. Řezníček - 29. Štepanovský.
Sestava Opavy:
I. poločas: Šrom - Hrabina, Simerský, Svozil, Knejzlík - Matoušek, Zavadil, Suchan, Jursa, Mondek - Dedič.
II. poločas: Fendrich - Helebrand, Koschatzký, Žídek, Václav - Jurečka, Souček, Řezníček, Schaffartzik, Stáňa - Opoku. Trenér: Kopecký.

59. Štěpanovský z pen.
Sestava Zlína: Rakovan (46. Dostál) - Matejov (65. Cedidla), Bačo, Hlinka (45. Buchta), Bartošák - Džafič (46. Čanturišvili), Janetzký, Jiráček (46. Hnaníček), Vraštil (75. Hellebrand), Slaměna - Vyhnal. Trenér: Csaplár.

ČTK
02.06.201922:12

Na vstřelení branky to bylo málo, řekl Šustr

Brno se v odvetě baráže o udržení v české lize rozešlo s Příbramí bez branek a minimálně pro další sezónu zůstává ve Fotbalové národní lize. "První poločas jsme nehráli tak odvážně, jak jsme chtěli. Byli jsme více zaměření na defenzivu, nedostávali jsme se tolik do hry. Druhou půlku jsme hru zlepšili, dostali jsme se do několika zajímavých situací, dostali jsme soupeře malinko pod tlak. Na to, abychom vstřelili branku, to bylo ještě málo. Kvůli tomu skončil zápas 0:0," zhodnotil utkání brněnský kouč Pavel Šustr.

ČTK
29.05.201919:52

Brno se s Příbramí rozešlo smírně

Výsledek dnešního úvodního zápasu baráže o udržení: Brno - Příbram 3:3 (19. a 66Magera, 40. Šumbera - 6. Matoušek, 11. Kodr, 89. Keita).

18.05.201916:51

Do baráže půjdou Brno a Jihlava

Hradec Králové v předposledním kole druhé ligy jen remizoval v Pardubicích a přišel o šanci na místo v baráži o postup do nejvyšší soutěže. Druhou příčku už má jistou Jihlava, třetí pozici obsadí Brno.

22.03.201916:48

Opava - Brno 1:3

PŘÁTELSKY:
SFC Opava - Zbrojovka Brno 1:3 (1:1).
Branky:
14. Zapalač - 40. Přichystal, 46. Bartolomeu, 64. Moučka.
I. poločas:
Fendrich - Helebrand, Rychlý, Svozil, Žídek - Stáňa, Zavadil, Janetzký, Zapalač - Opoku, Smola.
II. poločas: Fendrich - Helebrand, Simerský, Radič, Žídek - Řezníček, Jursa - Jurečka, Opoku, Zapalač - Juřena. Trenér: Kopecký.

ČTK
21.01.201916:46

Brno obhájilo triumf v Tipsport lize

Final Four zimní Tipsport ligy na Maltě:
Finále: Brno - Slovan Bratislava 3:0 (3:0)
Branky:
33. Šumbera, 42. Bariš, 44. Pavlík.

ČTK
10.11.201812:28

Série neporazitelnosti Brna skončila v Třinci

Série neporazitelnosti fotbalistů Brna skončila v 15. kole druhé ligy v Třinci. Zbrojovka dnes hrála od 30. minuty v oslabení a slezskému celku podlehla 1:2. Zaznamenala tak první porážku po osmi zápasech a promarnila šanci minimálně do neděle se dotáhnout na čelo tabulky. Třinec dostal výhodu početní převahy už po půlhodině hry, kdy během jedenácti minut dostal dvě žluté karty Bariš a byl vyloučen. Brno se i v oslabení ujalo po přestávce vedení zásluhou Sukupa, ale chvíli na to vyrovnal Šumbera. O výhře domácích rozhodl v 77. minutě Dedič.

ČTK
12.06.201808:04

Zbrojovka před 40 lety vybojovala titul

Před 40 lety, 12. června 1978, vybojovali hráči Zbrojovky Brno svůj první a dosud jediný titul. Tým kolem trenéra Josefa Masopusta a hráčů Karla Kroupy, Karla Jarůška nebo Rostislava Václavíčka tehdy porazil v Trnavě před 18.000 diváky domácí tým 1:0 a z titulu se mohl radovat již v předposledním kole.

ČTK
27.05.201811:20

Fanoušci Bena udělali škody za 25 tisíc

Chuligáni z Brna při svém řádění během sobotního utkání Zbrojovky s Baníkem v posledním kole první ligy způsobili na stadionu v Ostravě škody, které byly předběžně vyčísleny na více než 25.000 korun. Brněnští příznivci vytrhávali sedačky a házeli s nimi a také poškodili pyrotechnikou tartan na atletické dráze.

ČTK
26.05.201823:32

Fanoušci Brna zranili svého kolegu

Během prvoligového zápasu mezi Baníkem Ostrava a Brnem byl dnes zraněn pětatřicetiletý fanoušek Brna, kterého v sektoru hostů zasáhla mobilní toaleta vržena dalšími příznivci hostujícího týmu. Toaleta muže přimáčkla ke kovovému oplocení. Byl převezen do nemocnice, doba jeho léčení zatím nebyla určena.

ČTK
19.05.201818:01

Brno sestupuje z nejvyšší soutěže

Zbrojovka Brno přišla o poslední naděje na záchranu v české nejvyšší soutěži, k sestupu do druhé ligy jí definitivně odsoudila domácí remíza 0:0 s Jihlavou.

15.05.201817:56

Brno chce dál jednat o pozemcích pro stadion

Město Brno chce dál jednat s podnikatelem Liborem Procházkou, jehož nemovitosti na pozemcích města brání stavbě nového fotbalového stadionu. Ten by měl vyrůst v tradiční lokalitě za Lužánkami, přičemž aréna za 2 miliardy korun má pojmout 30 tisíc diváků. Zastupitelé dnes rozhodli, že má město nabídnout Procházkovi peníze. Odmítli rozhodčí řízení nebo rozhodčí soud s podnikatelem o to, kolik mu má město platit za užívání nemovitostí. Primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO) novinářům řekl, že rozhodčí řízení ale město přesto připravovat bude. Procházkovy podzemní garáže, tenisová hala a komunikace mají hodnotu zhruba čtvrt miliardy korun. Procházka za ně nechce peníze, ale jiné nemovitosti.

ČTK
15.05.201815:42

Brno zaplatí fanouškům vstupenky

Fanoušci mohou jít zadarmo na sobotní zápas 29. kola první ligy mezi Brnem a Jihlavou (16:00). Vstupenky totiž divákům uhradí hráči posledního celku tabulky ve spolupráci s vedením Zbrojovky. S myšlenkou přišli sami brněnští fotbalisté, kteří po minulé výhře 4:1 v Teplicích udrželi naději na záchranu v nejvyšší soutěži. "Soustředíme se nyní pouze na nejbližší zápas a dospěli jsme k rozhodnutí pozvat fanoušky touto formou. Věříme, že atmosféra bude výborná a pomůže nám," řekl pro klubový web kapitán a brankář Zbrojovky Dušan Melichárek.

ČTK
14.05.201822:14

Folprecht už si letos nezahraje

Zdeněk Folprecht z Liberce dostal v 28. kole české ligy osmou žlutou kartu, která znamená trest na příští dva duely, takže sezona pro něj už předčasně skončila. Jednozápasový distanc čeká na teplické trio Patrik Žitný, Daniel Soungole a Michal Jeřábek, plzeňského Martina Zemana, Vladislava Ljovina z Jihlavy, Adama Jánoše z Mladé Boleslavi a brněnského Ondřeje Sukupa.

ČTK
03.05.201817:45

Brno dostalo trest za chování fanoušků

Brněnský klub má kvůli řádění fanoušků na jedno utkání zavřenou část tribuny a musí zaplatit pokutu 70 tisíc korun. Disciplinární komise dnes Zbrojovku potrestala za to, že její příznivci v ligovém duelu s Plzní házeli směrem k asistentovi rozhodčího pyrotechniku. "Vhazování pyrotechniky směrem k rozhodčím nebude disciplinární komisí tolerováno a v případě opakovaného prohřešku může disciplinární komise přistoupit k uzavření celého stadionu," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Richard Baček.

ČTK
23.04.201808:15

Slavia se obejde bez čtveřice hráčů

Hráči pražské Slavie se budou muset v příštím ligovém kole obejít hned bez čtyř hráčů, kteří si odpykají jednozápasový distanc za čtyři žluté karty. Mimo hru budou Jan Sýkora, Jakub Hromada, Stanislav Tecl a Ondřej Kúdela, stejný trest čeká i Lukáše Pazderu z Ostravy a brněnského Dušana Melichárka. Dvě utkání za osm žlutých karet si nezahraje jablonecký Vojtěch Kubista.

ČTK
16.04.201819:44

Gól Baníku měl platit, Brnu upřeli penaltu

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR odhalila ve víkendových zápasech 24. kola první ligy tři chyby sudích. V utkání mezi Slováckem a Brnem chyboval hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu, když ve 33. minutě neodpískal pokutový kop pro hosty za faul na Konstantina Bazeljuka. Slovácko po gólu ve druhé půli vyhrálo 1:0 a Brno kleslo na poslední místo tabulky. Chyby se dopustil také v utkání Slavie s Karvinou asistent Martin Wilczek, který v 87. minutě nesignalizoval těsný ofsajd Tomáše Wágnera. Karvinský útočník toho využil a snížil na konečných 2:3 pro Slavii. V duelu Ostravy s Bohemians Praha 1905 chyboval asistent Stanislav Pochylý. Ve 45. minutě nepostřehl, že se střela domácího Roberta Hrubého odrazila od břevna za brankovou čáru a teprve pak míč vyskočil ven. Baník i tak vyhrál 2:0.