SK Kladno Česko - SK Kladno - Zprávy

Kladenští myslí hlavně na záchranu první ligy

S tříbodovým mankem na nesestupové 14. místo vstoupí do jarní části ligy fotbalisté Kladna. I proto, stejně jako v minulých letech, je cílem středočeského klubu především záchrana v nejvyšší domácí soutěži.

V semifinále Tipsport ligy jsou Plzeň, Žilina, Olomouc a Kladno

Do semifinále zimní Tipsport ligy postoupily tři české ligové celky Plzeň, Olomouc, Kladno a slovenská Žilina. Kladno dnes ve čtvrtfinále porazilo Jablonec 2:0, Olomouc těsně přehrála slovenskou Senicu 2:1, Plzeň rovněž postoupila po těsné výhře 1:0 nad Dynamem Drážďany z třetí německé ligy a Žilina si jednoznačně zajistila postup po vysoké výhře 7:1 nad Trenčínem.

Zoubek první lednovou posilou Kladna

První zimní posilou Kladna se stal zkušený záložník David Zoubek. Pětatřicetiletý středopolař, který na konci loňského roku z pozice kapitána nečekaně opustil střížkovské Bohemians Praha, dnes podpisem nové smlouvy definitivně stvrdil svůj přestup do středočeského klubu. Informovaly o tom kladenské internetové stránky.

1. FK Příbram - SK Kladno 3:2

Parádní drama připravila dnes domácím fanouškům Příbram. Ta dvakrát vedla, tři body však nakonec získala až gólem dvě minuty před koncem. Kladno tak zůstává na příčkách garantující sestup.

Preview: 1. FK Příbram - SK Kladno

Devátá Příbram v sobotu hostí předposlední Kladno, které nechce během zimní přestávky okupovat sestupové pásmo a pokusí se v posledním kole podzimu uspět.

Hoftych o Slezákovi: V jeho věku před ním smekám

Kladenskému trenérovi Martinu Hřídelovi nebylo do řeči. Pátá prohra za sebou, navíc až v nastaveném čase poté, co Středočeši chvíli předtím vyrovnali, jej zasáhla. "Alespoň už chápu, proč se ligoví trenéři dožívají nízkého věku," prohlásil Hřídel. Nedovedl si vysvětlit chybu, která předcházela Slezákově rozhodující trefě v první minutě nastavení.

SK Kladno - Bohemians 1905 1:2

Až překvapivě dobrou podívanou vidělo přes tři tisíce diváků na pražském Strahově. Hostující Klokané dokázali po infarktovém závěru vydolovat tři body. Zápas přinesl spoustu obrovských šancí i nasazení a mile tak překvapil.

Preview: SK Kladno - Bohemians 1905

Větrná hůrka se chystá na souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky. Kromě netradičního času (zápas startuje už ve 13:30), uvidí diváci fotbalové střetnutí i na netradičním místě, na stadionu Evžena Rošického.

Došlo k lehkému podcenění, myslí si Koubek

Byť se Ostrava proti Kladnu neprosazovala snadno, tři body zůstaly na Bazalech. Trenér Miroslav Koubek však ocenil fotbalový projev soupeře, který hlavně v úvodní půlhodině domácím zdatně konkuroval.

Baník Ostrava - SK Kladno 2:0

Obvykle nezáživný fotbal v zápasech s účastí Kladna skončil již také obvyklým výsledkem 2:0. Středočeši tímto způsobem prohráli již potřetí v řadě, Baník se tak i po čtrnáctém kole udrží na třetí příčce, navíc stáhne minimálně jednoho ze severočeských lídrů.

Preview: Baník Ostrava - SK Kladno

Baník Ostrava se doma představí proti Kladnu. Slezané nepoznali v posledních pěti ligových zápasech hořkost porážky, zatímco hostující výběr čtyřikrát za sebou naplno nebodoval.

SK Kladno - FK Teplice 0:2

Severočeská dvojka využila ztráty svých protivníků a uprchla již na rozdíl čtyř bodů. Poloviční podíl na tom mají Teplice, které svého soupeře k ničemu nepustily a přes několikeré vylámání zubů na Pavlíkovi nakonec tři body z Kladna vezou. Domácí tak stále tápou na samém konci ligové tabulky.

Preview: SK Kladno - FK Teplice

Teplice mohou už v neděli zvýšit náskok v čele Gambrinus ligy. Stačí k tomu dvě věci - spoléhat na klopýtnutí Jablonce v souboji se Střížkovem a hlavně porazit Kladno.

1. FC Slovácko - SK Kladno 2:0

Slovácko se s návratem Švancary opět zvedá. Ve druhém poločase nedovolilo Kladnu prakticky nic, co by vedlo k možnému vyrovnání a svého soupeře tak v tabulce předběhlo.

Preview: 1. FC Slovácko - SK Kladno

Série velice důležitých zápasů pro domácí pokračuje. Ti dokázali v minulém kole konečně vyhrát, navíc přivítali v sestavě vracejícího se Švancaru. Nyní jejich zlomové období pokračuje soubojem se středočeským klubem.