Southampton FC Anglie - Southampton FC - Zprávy

Chvilka geniality Warda-Prowse neodčinila kapitánovo zaváhání. Fulham udeřil v závěru

Fulham si v zápase 18. kola Premier League poradil s posledním Southamptonem těsným rozdílem 2:1. Londýnský celek strávil většinu utkání s míčem na kopačce, trápil se však v koncovce. Za celý první poločas vůbec nevystřelil na branku, díky vlastnímu gólu hostujícího kapitána Jamese Warda-Prowse však šel do kabin s jednobrankovým náskokem. Ten sice sám hostující kapitán po přestávce smazal, tři body domácím však nakonec vystřelil Joao Palhinha.

Southampton potřebuje s Fulhamem bodovat

Fulham hostí v zápase osmnáctého kola Premier League Southampton. Zatím co domácí Cottagers mohou letos být s průběžným devátým místem spokojení, hosté jsou v krizi. Saints se propadli na úplné dno tabulky.

Southampton podlehl Brightonu a propadl se na dno tabulky

Southampton padl v domácím utkání sedmnáctého kola Premier League s Brightonem 1:3. Skóre otevřel hostující Adam Lallana, vedení poté navýšil Romain Perraud. Tříbrankový náskok zařídil Solly March, snížení obstaral James Ward-Prowse.

Southampton se výhrou nad Brightonem může vyšplhat mimo pásmo sestupu

Southampton i Brighton se v pondělí odpoledne na St Mary's Stadium pokusí vrátit na vítěznou vlnu. Saints v posledním ligovém zápase podlehli Liverpoolu 1:3, Brighton v posledním utkání před přerušením sezóny kvůli mistrovství světa doma porazil Aston Villu 2:1.

Liverpool děkuje Núñezovi, jehož dvě branky porazily Southampton

Darwin Núñez zase jednou ukázal, že umí být hodně platný a že má velký potenciál. Dnešní duel se Southamptonem mu vyšel parádně a mladý střelec zaznamenal dvě branky. To Liverpoolu hodně pomohlo a posunul se alespoň na chvíli na šestou příčku.

Southampton s novým manažerem chce překvapit na Anfieldu

Nathana Jonese čeká v první zápas na lavičce Southamptonu, v sobotu se na Anfieldu utká s Liverpoolem v posledním kole Premier League před mistrovstvím světa. Oba týmy uprostřed týdne postoupily v EFL Cupu po penaltových rozstřelech, Reds si poradili s Derby County, Saints postoupili přes Sheffield Wednesday.

Southampton povede kouč Jones, nováček v Premier League

Southampton převzal trenér Nathan Jones, který dosud vedl v druhé anglické lize Luton Town. Pro devětačtyřicetiletého rodáka z Walesu to je první angažmá v Premier League. Na lavičce nahradí Rakušana Ralpha Hasenhüttla, jenž skončil po nedělní prohře s Newcastlem.

Southampton zareagoval na výsledky a odvolal Hasenhüttla

Ralph Hasenhüttl po necelých čtyřech letech odchází ze Southamptonu. Rakouský manažer doplatil na výsledkové trápení a propad Saints do sestupového pásma...

Sílu Newcastlu pocítil i trápící se Southampton

Newcastlu United dál stoupá tabulkou, po výhře na jihu Anglie se posunul na průběžnou třetí příčku. Skóre utkání proti Southamptonu otevřel Almirón, v druhé půli se prosadili Wood s Willockem. V závěrečných minutách sice dokázal snížit Perraud, na konečných 1:4 v samém závěru však korigoval Bruno Guimarães.

Saints čeká rozjetý Newcastle

Southampton by rád napravil prohru z Crystal Palace, ale na jeho hřiště přijede silný Newcastle, jenž už 8 zápasů za sebou neprohrál.

Jeden gól Eagles na výhru stačil

Crystal Palace těsně porazil ve čtrnáctém kole Premier League Southampton 1:0. Tři body domácímu celku zařídil v prvním poločase Odsonne Édouard.

Crystal Palace změří síly se Southamptonem

Crystal Palace by rád odčinili porážku z Evertonu, zatímco Southampton by chtěl prodloužit sérii tří zápasů bez prohry. Eagles poslední zápas vůbec nevyšel a prohráli jednoznačně 0:3. Manažer Patrick Vieira na své svěřence nešetřil kritikou a na pozápasové konferenci uvedl, že se jednalo o jeden z nejhorších týmových výkonů pod jeho vedením.

Arsenal na hřišti Saints pouze remizoval

Gunners začali utkání aktivněji a v 11. minutě otevřel skóre zápasu Xhaka. Na konci prvního poločasu mohl zvýšit Jesus, ale obrovskou příležitost nevyužil. Po přestávce Arsenal už nebyl tak aktivní a domácí to potrestali. V 67. minutě se po pěkné akci Saints prosadil Armstrong, který mířil přesně k levé tyči. Hosté přitom nedokázali na vyrovnávací gól odpovědět a po nevýrazném výkonu v druhém poločase si ze Southamptonu vezou jen bod.

Suverénní Arsenal přijede na hřiště Southamptonu

Arsenal by rád udržel první místo v Premier League a v rámci 13. kola zavítá na hřiště Southamptonu. Saints v posledním zápase konečně vyhráli a prolomili sérii nepříznivých výsledků, v minulém ročníku navíc zvládli na svém hřišti Gunners porazit 1-0.

Bournemouth těsně podlehl Southamptonu

Bournemouth přišel o svou šňůru neporazitelnosti, když na vlastním stadiónu díky brance Adamse podlehl Southamptonu těsně 1:0. Ralph Hassenhüttl si tak může alespoň na chvíli oddechnout a jeho Southampton se posunul na čtrnáctou příčku tabulky.