Sheffield United Anglie - Sheffield United - Zprávy

Další články

Red Devils vyzvou poslední Blades

Poté, co Manchester United přežil neuvěřitelný comeback v semifinále FA Cupu proti Coventry City, doufá, že středeční střetnutí v Premier League na Old Trafford proti Sheffieldu United bude podstatně klidnější. Domácí jsou sedmí, hostí beznadějně poslední.

Burnley v duelu nejhorších týmů Premier League smetlo Sheffield a živí naději na záchranu

Fotbalisté Burnley zvládli důležitý záchranářský souboj, když ve 34. kole anglické Premier League zvítězili na hřišti posledního Sheffieldu 4:1. Velký podíl na výhře předposledního celku soutěže měl Lorenz Assignon, jenž ve 40. minutě vstřelil rozdílový gól a po změně stran asistoval u pojišťující trefy Lyleho Fostera. The Clarets se tak cenným vítězstvím přiblížili pozicím, které by je udržely mezi elitou, naopak domácí se pomalu smiřují s pádem o soutěž níž.

Poslední dva celky tabulky si zahrají v Sheffieldu

V rámci 34. kola Premier League se utkají dva poslední celky tabulky. Poslední Sheffield totiž hostí předposlední Burnley, domácí na hosty v tabulce ztrácí čtyři body.

Vlastní gól odchovance posunul naděje Sheffieldu na záchranu do roviny teorie

Brentford zvítězil ve 33. kole Premier League na domácí půdě nad Sheffieldem United 2:0. O první výhře Londýňanů po více než dvou měsících rozhodla situace ze 64. minuty, kdy si teprve 19letý Oliver Arblaster srazil balon za záda vlastního brankáře. Smolný moment odchovance pro Žiletky znamenal, že jejich ztráta na nesestupové pozice narostla na 10 bodů. V jejich případě jich je přitom ve hře už pouhých 18.

Brentford vyzve v záchranářském souboji poslední Sheffield United

V sobotu od 16:00 je naplánováno utkání anglické nejvyšší soutěže mezi Brentfordem a Sheffieldem United. Hosté se pomalu loučí s Premier League a pravděpodobně sestoupí zpátky do Championship, naopak domácí by se chtěli v nejvyšší soutěži udržet.

Sheffield United začne v případě sestupu sezonu s dvoubodovým odečtem

Pokud fotbalisté Sheffieldu United sestoupí do druhé ligy, začnou příští sezonu s dvoubodovým odečtem. Trest vynesla nezávislá komise EFL, která v Anglii řídí druhou až čtvrtou nejvyšší soutěž.

Chelsea na nevídaný obrat navázala ostudnou ztrátou na půdě posledního Sheffieldu

Fotbalisté Chelsea nedokázali potvrdit velkolepý obrat s Manchesterem United a ve 32. kole Premier League pouze remizovali se Sheffieldem United 2:2. The Blues se přitom dostali stejně jako proti Rudým ďáblům brzy do vedení, když se po rohovém kopu prosadil Thiago Silva a ačkoliv po domácím vyrovnání šli ve druhé půli znovu do trháku, vaz jim zlomil gól Olivera McBurnieho ze třetí minuty nastaveného času.

Chelsea po famózním obratu zamíří na hřiště Sheffieldu

Ač se to nemusí zdát, už deset soutěžních utkání v řadě Chelsea neprohrála v základní hrací době. Prodloužit tuto sérii, ideálně vítězně, chce na hřišti Sheffieldu, jenž stále okupuje úplné dno tabulky.

Sheffield na Anfieldu na bod nedosáhl. Liverpool vyslala do čela ligy raketa Mac Allistera

Liverpool porazil ve 31. kole Premier League Sheffield United na vlastní půdě 3:1 a vrátil se do čela tabulky. Domácí měli dobrý vstup do utkání, když už v 17. minutě využil odfláknuté rozehrávky hostujícího gólmana Darwin Núňěz. Ačkoliv nešťastná vlastní branka Connora Bradleyho v 58. minutě zápas výrazně zdramatizovala, průběžný dvoubodový náskok na Arsenal nakonec zajistil týmu z města Beatles ukázkovou trefou Alexis Mac Allister. Hosté tak nedokázali napodobit poslední vítězství svého družstva nad Reds, kterého dosáhli před 30 lety a dvěma dny.

Liverpool se chce proti Sheffieldu udržet na čele

Zásluhou vlastního obratu a remízy ve šlágru mezi Arsenalem a Manchesterem City zakončil Liverpool víkendové 30. kolo na čele tabulky. Aby tam zůstal, svede ve čtvrtek souboj s celkem z úplně opačného konce tabulky, jasně posledním Sheffieldem.

Sheffield ztratil v závěru remízové přestřelky s Fulhamem komfortní náskok

Sheffield ve 30. kole anglické Premier League na domácím hřišti jen remizoval 3:3 s Fulhamem. Domácí tým v utkání dlouho držel dvougólový náskok, na němž měl velký podíl Ben Brereton Díaz, který k úspěšným trefám přidal i asistenci. V 81. minutě se dokonce The Blades radovali ze čtvrté vstřelené branky, tu ovšem zrušil videorozhodčí kvůli ofsajdu. V závěru navíc na Bramall Lane přišlo ještě větší zklamání, když Fulham v nastaveném čase vyrovnal.

Utrápený Sheffield přivítá nabuzený Fulham

V naprosto opačném rozpoložení se před vzájemným zápasem nachází Sheffield a Fulham. Zatímco domácí nadále paběrkují a krčí se na dně tabulky, Londýnští stupňují svou formu a ještě mohou zabojovat o poháry.

Ani dvoubrankový náskok Sheffieldu nestačil. Dělbu bodů zařídil v závěru Ünal

Sheffield ve 28. kole Premier League pouze remizoval na hřišti Bournemouthu 2:2, a to i přesto, že ještě asi čtvrthodinu před koncem držel dvoubrankový náskok. "Třešně" však nadále tlačily a po gólu, který vsítil Dango Ouattara, rozhodl v nastaveném čase o dělbě bodů Enes Ünal. Domácí mohli i vyhrát, ale hned na počátku zápasu selhal při exekuci pokutového kopu kanonýr Dominic Solanke. The Blades tedy po třech potupných porážkách získali alespoň bod a minimálně do souboje Burnley s West Hamem se odpoutali od samého dna tabulky.

Bournemouth vyzve poslední Sheffield

V sobotním utkání Premier League se na Vitality Stadium utkají ve 28. kole Bournemouth a Sheffield United. Domácí jsou momentálně se 31 body třináctí, hostům patří poslední pozice a bodů mají na kontě pouze 13.