Manchester United Anglie - Manchester United - Zprávy

Greenwood byl zproštěn obvinění z pokusu o znásilnění

Mason Greenwood z Manchesteru United byl zproštěn obžaloby z pokusu o znásilnění a jeho stíhání bylo zastaveno. Podle Britské královské prokuratury (CPS) stáhli klíčoví svědkové obvinění a zároveň se objevily nové informace, které minimalizují šance na jeho odsouzení. Informovala o tom britská média.

Man Utd uspěl proti Nottinghamu i podruhé a zahraje si finále ve Wembley

Man Utd dokázal Nottingham porazit i v odvetném utkání a na Old Trafford zvítězil 2:0. Domácí fanoušci si museli na úvodní branku počkat až do 73. minuty, kdy se prosadil střídající Martial, který dorážel zblokovanou střelu Rashforda. O pár minut později přidal druhý gól Fred, a definitivně tak potvrdil vítězství domácího týmu. Finále se bude hrát 26. února ve Wembley, Rudí ďáblové v něm narazí na Newcastle.

Sabitzer odchází z Bayernu Mnichov na hostování do Manchesteru United

Manchester United posílil rakouský reprezentant Marcel Sabitzer. Osmadvacetiletý záložník přišel na hostování do konce sezony z Bayernu Mnichov. Čtvrtý tým anglické ligy o tom informoval na klubovém webu.

Eriksen má zraněný kotník, Manchesteru United bude chybět tři měsíce

Dánský záložník Christian Eriksen si v sobotním pohárovém utkání s Readingem poranil kotník a Manchesteru United bude chybět zhruba tři měsíce. Anglický klub o tom informoval na svém webu.

Man Utd chce v odvetě potvrdit postup do finále EFL Cupu

Man Utd už vyhlíží finále ve Wembley, jelikož první zápas proti Nottinghamu opanoval v poměru 3-0 a do odvety jde ve velmi pohodlné pozici.

Rashford je v současné formě nezastavitelný, ocenil útočníka trenér Ten Hag

Útočník Manchesteru United Marcus Rashford vstřelil v posledních deseti soutěžních zápasech deset gólů a podle trenéra Erika ten Haga je v současné formě nezastavitelný. Naposledy anglický fotbalový reprezentant přispěl brankou k vítězství 3:0 nad Nottinghamem Forest ve středečním úvodním semifinále Ligového poháru.

Man Utd si veze do odvety třígólový náskok

V prvním utkání semifinále EFL Cupu Man Utd porazil Nottingham 3:0. Hostujícímu týmu vyšel zejména první poločas, ve kterém se prosadili Rashford a Weghorst. Pro nizozemského útočníka to byla vůbec první trefa v novém působišti. V závěru zápasu výsledek ještě pojistil Fernandes. Odveta se odehraje na Old Trafford 1. února.

Nottingham vyzve v semifinále EFL Cupu Man Utd

Man Utd by si rád spravil chuť po ligové prohře s Arsenalem a v prvním utkání semifinále EFL Cupu se představí na půdě Nottinghamu, jenž Rudé ďábly porazil naposled v prosinci 1994.

Ve šlágru kola Arsenal porazil Man Utd 3:2, v 90. minutě rozhodl Nketiah

Arsenal porazil ve šlágru 21. kola Premier League Manchester United 3:2. Hosté šli do vedení v 17. minutě po brance Rashforda. Domácí vyrovnali ve 24. minutě, kdy se hlavičkou prosadil Nketiah. Po přestávce Arsenal dominoval, ale na jeho druhý gól našel MU opět odpověď. Duel rozhodl v 90. minutě Nketiah, který vstřelil svou druhou branku v zápase a zařídil tak Arsenalu důležité tři body.

Ve šlágru kola se střetne Arsenal s Man Utd

Na Emirates Stadium se v neděli odehraje souboj dvou anglických velkoklubů. První Arsenal vyzve třetí Manchester United. Gunners odešli z posledních 6 zápasů ve všech soutěžích neporaženi a rádi by navýšili bodový náskok na Man City. Man Utd je na tom ještě o něco lépe a v současné chvíli drží sérii 10 utkání bez prohry, navíc v prvním vzájemném zápase dokázal Arsenal porazit 3-1.

Manchester City měl podle Deloitte minulou sezonu opět nejvyšší příjmy

Manchester City měl v sezoně 2021/22 podruhé za sebou ze všech fotbalových klubů nejvyšší příjmy. Žebříček Money League auditorské a poradenské společnosti Deloitte ovládli angličtí šampioni s částkou 731 milionů eur (asi 17,54 miliardy korun). Celkové příjmy první dvacítky klubů pořadí narostly oproti předchozí sezoně o 13 procent na 9,2 miliardy eur (221 miliard korun).

Olise zařídil v závěru Crystal Palace bod s Manchesterem United

V rámci dohrávky 7. kola Premier League remizoval Manchester United s Crystal Palace 1:1. Hosté vstoupili do utkání lépe, ve 43. minutě šli do vedení po brance Fernandese. Zisk tří bodů překazil Rudým ďáblům Olise, který se v nastaveném čase druhého poločasu nádherně trefil z přímého kopu.

Společnost Ineos má zájem o koupi Manchesteru United

Chemická společnost Ineos má zájem o koupi Manchesteru United. Agentuře Reuters to řekl mluvčí firmy, kterou vlastní britský miliardář Jim Ratcliffe.

Do Selhurst Parku přijede rozjetý Man Utd

Crystal Palace pokračuje v nabitém programu a v dohrávce 7. kola Premier League se střetne s dalším těžkým protivníkem. Do Selhurst Parku zavítá Manchester United, který posledních 5 zápasů v lize vyhrál a rád by poskočil na druhé místo.

Vyrovnávací gól? Na těchto stadionech je to pro rozhodčí těžké, posteskl si Guardiola

Byl to očekávaný souboj, o kterém se hodně mluvilo. Příběh manchesterského derby neutichne ani po jeho skončení. Logicky. Šlo totiž o hodně a opět úřadoval systém VAR. Kontroverzní rozhodnutí, které přihrálo United vyrovnávací branku, nenechalo klidným Pepa Guardiolu (51), jenž po porážce City 1:2 komentoval výrok sudích s ironickým tónem.