Manchester City Anglie - Manchester City - Zprávy

Foden cítí šanci na další trofeje. Tým je hladový po úspěchu, říká

Vítězně naladěný tým Manchesteru City vstoupil do nové sezony odhodlaný opět bojovat o trofeje na všech frontách. Záložník Citizens Phil Foden (23) prohlásil, že hráči projevují stejný hlad, který jim v minulé sezoně přinesl historický úspěch.

De Bruyne stále patří k nejlepším na světě, nepochybuje Guardiola

Kevin De Bruyne (32) byl ústřední postavou Manchesteru City v úvodním osmifinálovém utkání Ligy mistrů na půdě Kodaně (3:1). Belgický záložník měl prsty ve všech třech gólech úřadujících šampionů, kteří si v Dánsku vydláždili cestu za postupem do čtvrtfinále.

De Bruyne se vrátil do záře reflektorů ve velkém stylu, v Kodani režíroval výhru Citizens

Manchester City potvrdil roli favorita a v prvním utkání osmifinále Ligy mistrů zvítězil na hřišti Kodaně 3:1. Obhájci trofeje vykročili za triumfem již po 10 minutách hry, kdy je do vedení poslal Kevin De Bruyne. Belgický záložník, jenž na podzim vynechal všechny duely v základní skupině soutěže kvůli zranění, si navíc v nastavení první půle připsal asistenci u vítězné trefy Bernarda Silvy a v samotném závěru duelu přichystal i poslední branku. V dresu Kodaně se gólově uvedl debutující Magnus Mattsson.

Obhájce triumfu zahájí vyřazovací fázi na půdě dánské senzace z Kodaně

Letošní vyřazovací část prestižní Ligy mistrů započne na severské půdě a má obrovského favorita, neboť jedno z největších překvapení podzimní části Kodaň přivítá úřadujícího šampióna a možná i v současnosti nejlepší klub světa Manchester City. Dánský výběr naprosto šokoval svým postupem do osmifinále z velmi těžké skupiny, jeho další posun mezi osmičku nejlepších se na první pohled zdá být spíše utopií.

Norská gólová mašina znovu pálí ostrými, Haaland posunul City do čela

Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 24. kole Premier League na vlastním hřišti Everton 2:0 a v anglické nejvyšší soutěži triumfovali již pošesté za sebou. Favorit utkání si podle očekávání držel po celou dobu jasnou územní převahu, první střelu na branku však zaznamenal až v 71. minutě. Naštěstí pro domácí byl pokus Erlinga Haalanda úspěšný a norský kanonýr, jenž krátce před koncem přidal také pojistku, svými prvními trefami po zranění rozhodl o tom, že se Citizens minimálně na několik hodin dostali na první místo tabulky.

Manchester City zabojuje o další výhru proti Evertonu

Zaokrouhlit počet soutěžních vítězství v řadě na deset chce v sobotu po obědě Manchester City. Zabránit mu v tom se bude snažit Everton, ten ovšem ve vzájemných střetech příliš úspěchů nesbírá.

Rodri neprohrává, sérii bez porážky natáhl na celý rok

Manchester City se znovu veze na vítězné vlně, po zraněních se do sestavy vrátili Kevin De Bruyne s Erlingem Haalandem a zvláštní pozornost si zaslouží i Rodri, španělský záložník se stal symbolem neporazitelnosti anglického mistra.

Foden se zaskvěl hattrickem. Ve středu pole jsem nejkonzistentnější, hlásí

I přes svůj stále ještě nízký věk má Phil Foden ve sbírce velkou řadu trofejí. Ve třiadvaceti letech se již pětkrát radoval ze zisku Premier League, úspěchy slavil i v Lize mistrů, FA Cupu a dalších soutěžích, k tomu se stal s Anglií vicemistrem Evropy. S postupem času navíc stále více zvyšuje svůj vliv na hru jak v klubu, tak v reprezentaci.

Premier League a její boj mimo hřiště aneb labyrint pravidel, právníků a lhůt

Co se děje v zákulisí nejprestižnější ligy světa anglické Premier League? V současné době se soutěž, v níž se hraje o miliardy, podle webu The Athletic pohybuje v labyrintu právních výzev a závodí s časem. Snaží se totiž rozplést složitou síť předpisů, jejich porušování a k tomu ustát mnohá soudní řízení. To všechno ve stanovených lhůtách. Na pomoc proto měla povolat armádu právníků. Nabízíme přehled těch nejpalčivějších kauz, kterými se nové posily musí zabývat.

Sávio si řekl o velký přestup, po sezoně má posílit Manchester City

Girona prožívá historickou sezonu a velký podíl na tom má stále teprve devatenáctiletý Sávio. Katalánský klub pro brazilského křídelníka zřejmě bude představovat jenom přestupní stanici, už za několik měsíců se mladý fotbalista má stěhovat do Manchesteru City.

Létajícím Holanďanem střeženou bránu odemkl třemi góly specialista na Brentford Foden

Fotbalisté Brentfordu nenavázali na předchozí dvě vítězná střetnutí s Manchesterem City a v dohrávce 23. kola anglické nejvyšší soutěže prohráli 1:3. Dlouho je držel ve hře Mark Flekken, jenž se už v úvodním dějství prezentoval kromě devíti zákroků také asistencí, kterou zaznamenal jako první brankář v ligovém ročníku. Pak však začal úřadovat Phil Foden. Ten těsně před odchodem do kabin vyrovnal a už v 70. minutě měl na svém kontě hattrick, čímž dokonale potvrdil fakt, že se mu ve vzájemných soubojích nadmíru daří. Citizens v dosavadních pěti střetnutích v Premier League dali sedm branek a pět z nich měl na svědomí Foden.

Manchester City míří na hřiště svého neoblíbeného soupeře

V minulé sezoně dokázal Brentford dvakrát šokovat hráče Manchesteru City a zvítězit, letos vinou odložení podzimního zápasu dojde na premiérový střet těchto týmů. Zatímco Citizens však jedou na vlně, celek ze západního Londýna se ve své třetí sezoně mezi elitou trápí.

City oslavilo Haalandův návrat na trávník porážkou týmu bývalého kapitána

Manchester City zvítězil ve 22. kole Premier League nad Burnley 3:1. O osudu duelu rozhodl v první půli dvěma góly v rozmezí šesti minut argentinský mistr světa Julián Álvarez, jenž tak na hrotu útoku znovu skvěle nahradil Erlinga Haalanda, který po takřka dvouměsíčním zranění přišel na trávník až za rozhodnutého stavu. Hosté, jež koučuje bývalý kapitán Sky Blues Vincent Kompany, tak prohráli s úřadujícím mistrem už 10. ligové utkání za sebou a nadále se krčí u dna tabulky.

Manchester City by se rád přiblížil čelu tabulky

Ve středu večer se na Etihad Stadium utká obhájce ligového titulu Manchester City s nováčkem z Burnley. První vzájemné střetnutí v letošní sezóně skončilo jasnou výhrou Citizens 3:0, a to v úvodním kole tohoto ročníku.

Haaland se proti Burnley vrátí do sestavy Manchesteru City

Hvězdný útočník Erling Haaland se ve středu po takřka dvou měsících vrátí do sestavy Manchesteru City. Na tiskové konferenci před domácím ligovým duelem s Burnley to řekl kouč anglických šampionů Pep Guardiola.