Liverpool FC Anglie - Liverpool FC - Expres Zprávy

10.03.202409:37

Titulová statistika ve prospěch Arsenalu

Arsenal zvládl sobotní podvečerní utkání Premier League a v bitvě o Londýn porazil před vlastními fanoušky Brentford. Kanonýři tak vyhráli i osmé utkání v kalendářním roce, což se dosud povedlo pouze třem klubům (Manchesteru United v roce 2009, Liverpoolu v roce 2020 a Manchesteru City v roce 2021). Všichni tři mimochodem následně vyhráli titul.

Elliott se zapsal do historie Evropské ligy

Liverpool ve čtvrtek bez větších problémů skolil Spartu a lvím podílem se do statistik utkání zapsal také hostující ofenzivní záložník Harvey Elliott. Ten vykázal na svém kontě hned tři asistence, což se mu v jednom zápase Evropské ligy povedlo jako prvnímu Angličanovi vůbec. Zároveň se stal od prosince roku 2017 dalším hráčem ze své země, který zapsal takový počin v hlavní fázi evropských soutěží. Tehdy zaznamenal tři gólové nahrávky v jednom střetnutí James Milner, též v dresu The Reds, v duelu se Spartakem Moskva v Lize mistrů.

twitter.com/OptaJoe
07.03.202421:17

Klopp: Uhráli jsme dobrý výsledek

Skvělou produktivitou se dnes prezentoval Liverpool, Spartu na jejím trávníku porazil 5:1 a je více než jednou nohou ve čtvrtfinále Evropské ligy: "Výsledek je mnohem lepší než předvedený výkon. Sparta odehrála dobrý zápas, hodně riskovala a nacházela si v naší obraně mezery na protiútoky. Občas jsme zbytečně ztratili míč, ale přizpůsobili jsme se tomu. O poločase jsme si k tomu něco řekli, ale pak jsme hned inkasovali. Nečekali jsme lehký zápas, ale uhráli jsme dobrý výsledek," hodnotil utkání manažer Jürgen Klopp.

ČTK
07.03.202420:38

Sparta utrpěla krutý debakl

Výsledek prvního osmifinále Evropské ligy: Sparta - Liverpool 1:5 (46. vlastní Bradley - 6. Mac Allister z penalty, 25. a 45+3. Núñez, 53. Díaz, 90+4. Szoboszlai).

07.03.202420:29

Liverpool dal pod Kloppem tisíc gólů

Jürgen Klopp vede Liverpool do 476. zápasu a dnes oslavil jedno jubileum. Reds pod německým manažerem nastříleli přes tisíc soutěžních branek, jubilejní dal ve 25. minutě souboje se Spartou Darwin Núñez.

07.03.202419:54

Liverpool přišel o Konatého

Na už tak početnou marodku Liverpoolu přibyl Ibrahima Konaté, obránce se zranil v úvodu druhého poločasu dnešního zápasu proti Spartě.

07.03.202419:33

Sparta zatím dostává lekci z produktivity

Poločasový výsledek prvního osmifinále Evropské ligy: Sparta - Liverpool 0:3 (6. Mac Allister z penalty, 25. a 45+3. Núñez).

07.03.202417:40

Sestavy: Sparta - Liverpool

Základní sestavy pro dnešní první osmifinále Evropské ligy:

Sparta: Vindahl - Vitík, Sørensen, Krejčí - Preciado, Solbakken, Kairinen, Zelený - Birmančević, Kuchta, Haraslín.

Liverpool: Kelleher - Robertson, Gomez, Konaté, Quansah - Elliott, Endo, Mac Allister - Gakpo, Núñez, Díaz.

07.03.202408:29

Sparta vyzve v Evropské lize Liverpool

Hráči Sparty přivítají v úvodním osmifinálovém utkání Evropské ligy největšího favorita soutěže Liverpool. Na vyprodané Letné je výkop stanoven na 18:45, odvety jsou na programu příští čtvrtek. Sparta a Liverpool na sebe narazí poprvé od roku 2011, kdy "Reds" přešli přes Pražany v úvodním vyřazovacím kole Evropské ligy. Lídra Premier League a šestinásobného vítěze Ligy mistrů či Poháru mistrů evropských zemí, jehož vede končící trenér Jürgen Klopp, trápí rozsáhlá marodka. Prostor tak dostává řada mladíků z klubové akademie, kteří se na konci února podíleli na zisku Ligového poháru ve finále proti Chelsea.

ČTK
06.03.202421:28

Varela na radaru několika velkoklubů

Argentinský defenzivní záložník Alan Varela přestoupil v létě z rodné Argentiny do Porta, podle informací francouzského webu Foot Mercato by nicméně mohl hned po roce změnit angažmá. O jeho služby jeví zájem trojice evropských gigantů, a to Liverpool, PSG a Dortmund. Pokud by některý z nich nechtěl o ničem diskutovat a hráče získat pevně do svých řad, musel by uplatnit výstupní klauzuli ve výši 70 miliónů eur.

getfootballnewsfrance.com
06.03.202416:32

Liverpoolu je k dispozici Salah

Mohamed Salah se po svalovém zranění vrátil do přípravy Liverpoolu. Egyptský kanonýr tak může nastoupit do zítřejšího úvodního osmifinále Evropské ligy s pražskou Spartou.

lequipe.fr
06.03.202411:41

Liverpool zvažuje také Inzaghiho

Simone Inzaghi míří s Interem Milán za ziskem titulu a dosud za dva a půl roku získal pět trofejí, což neuniká pozornosti konkurence. Sedmačtyřicetiletý kouč se měl ocitnout na seznamu Liverpoolu, jenž hledá náhradu za Jürgena Kloppa, podle Gazzetta dello Sport však plánuje zůstat na lavičce Nerazzurri.

football-italia.net
05.03.202411:16

V Praze za dozoru Španělů

Sparta ve čtvrtek hostí Liverpool a na trávníku budou i zástupci španělského fotbalu. Jako hlavní rozhodčí byl delegován José María Sánchez, praporky do rukou vezmou jeho krajané Raúl Cabañero a Iñigo Prieto.

uefa.com
05.03.202408:58

Šlágr anglické ligy odřídí Oliver

Liverpool bude v neděli odpoledne od 16:45 měřit síly s Manchesterem City a šlágr anglické ligy bude jako hlavní rozhodčí řídit Michael Oliver, na pomezí mu pomohou asistenti Stuart Burt a Dan Cook.

premierleague.com
04.03.202413:43

Alisson zůstává na marodce Liverpoolu

Liverpoolu dále nebude k dispozici Alisson, jenž laboruje se stehenním svalem. Podle manažera Jürgena Kloppa vynechá 31letý brankář velkou část zbytku sezony.

vi.nl
03.03.202414:38

Liverpool táhnou střídající hráči

Už ve 43 gólech napříč soutěžemi měli prsty střídající hráči v dresu Liverpoolu. Žádný jiný celek z TOP 5 evropských soutěží se na své žolíky nemůže spoléhat tak jako Jürgen Klopp.

x.com/optajoe
03.03.202410:38

Liverpool opět zvládl závěr

Už v 18 zápasech Premier League od příchodu německého stratéga Jürgena Kloppa dal Liverpool vítěznou branku nejdříve v 90. minutě. Ačkoli dříve platil "Fergie Time" pojmenovaný podle někdejšího legendárního trenéra Manchesteru United Sira Alexe Fergusona, v současnosti nemůže Reds v tomto ohledu nikdo konkurovat. V sobotu se o výhru 1:0 nad Nottinghamem postaral Darwin Núňez dokonce až v deváté minutě nastavení.

livesport.cz
03.03.202408:06

Nottingham nespokojen s rozhodčím

Mark Clattenburg ve své nové roli specialisty na rozhodčí ve službách Nottinghamu rozporuje výrok sudího ze závěru utkání s Liverpoolem, kterým prý byl šokován. Paul Tierney přerušil hru kvůli zranění Ibrahima Konatého ve chvíli kdy měli hráči Forest míč kolem vápna soupeře. Při obnovení hry však rozehrával hostující gólman Kelleher, během následujících okamžiků pak Reds vstřelili vítězný gól.

dailymail.co.uk
02.03.202411:46

Liverpoolu se vrací dvojice hráčů

Darwin Núñez a Dominik Szoboszlai by mohli nastoupit v sobotním utkání Liverpoolu proti Nottinghamu Forest, ale hvězdný Mohamed Salah ještě k dispozici nebude. Manažer Liverpoolu Jürgen Klopp to oznámil na páteční tiskové konferenci.