V Marseille již začínají hledat náhradu za Bixente lizaraza, který odešel zpět do Bayernu Mnichov. Na seznamu francouzského týmu jsou údajně Gregory Vignal z Liverpoolu a Manuel Dos Santos z Benfiky.
Mauricio Pellegrino je první zimní posilou Liverpoolu. 33letý argentinský obránce přichází do anglického klubu z Valencie a znovu se tak setká se svým bývalým trenérem Refaelem Benitezem.
Fernando Morientes se v zimě zřejmě nikam stěhovat nebude. Všechno proti jeho odchodu do Liverpoolu, který za něho a brankáře Cesara nabízí sedm milionů liber, totiž dělá nový kouč španělského klubu Wanderley Luxemburgo.
Zlomený kotník Xabiho Alonsa si vyžádá přece jenom delší rekonvalescenci, než bylo původně avizovaných šest týdnů. Španělský záložník se totiž bude muset podrobit operaci a po ní ho čeká tříměsíční pauza. Stejnou dobu bude mimo hru i brankář Chris Kirkland, kterého trápí záda.
Nejlepší jedenáctka 21. kola anglické Premier League podle serveru www.goal.com: Čech (Chelsea) - Robinson (WBA), Hyypia (Liverpool), Terry (Chelsea), Scimeca (WBA) - Ljungberg (Arsenal), Vieira (Arsenal), Makelele (Chelsea), S. Wright-Phillips (Manchester City) - Van Persie (Arsenal), Andy Cole (Fulham).
Jmenování Vanderlei Luxemburga novým trenérem Realu Madrid možná opět přiměje ke změně postoje Fernanda Morientese. V létě se nechal k setrvání přesvědčit José Antoniem Camachem a i nyní si prý nejprve promluví s novým koučem, než se rozhodne, co dál. V posledních dnes přitom stále sílí spekulace o jeho odchodu do Liverpoolu. Zájem prý mají i další tři kluby z Anglie.
Smůla Liverpoolu na zranění nebere konce. Pár týdnů poté, co se uzdravil Steven Gerrard, jej na marodce vystřídal další střední záložník. Je jím letní posila ze San Sebastianu Xabi Alonso, který si při utkání s Chelsea v souboji s Frankem Lampardem zlomil kotník a mimo hru bude nejméně dva měsíce. Kromě něj bude další měsíc chybět Harry Kewell, jehož zranění třísel se nelepší.
Pablo Aimar popřel, že by v médiích vyjádřil své přání odejít z Valencie do Liverpoolu. Britský list Daily Star si tak zřejmě veškeré informace vymyslel.
Pablo Aimar není spokojen s tím, že v letošní sezoně často vysedává pouze na lavičce náhradníků, a trenéru Claudiu Ranierimu to také dal najevo. Argentinský záložník totiž připustil svůj možný odchod do Liverpoolu, kde trénuje bývalý kouč Valencie Rafael Benitez.
Nejlepší jedenáctka uplynulého týdne anglické Premier League podle serveru www.goal.com: Niemi (Southampton) - Riise (Liverpool), De Zeeuw (Portsmouth), Todd (Blackburn), Lauren (Arsenal) - Pires (Arsenal), Gerrard (Liverpool), Ferguson (Blackburn), Duff (Chelsea), Morrison (Birmingham), Henry (Arsenal).
Možná až šest týdnů bude Liverpoolu chybět španělský obránce Josemi. Toho již delší dobu trápí koleno a musí se podrobit chirurgickému zákroku.
Liverpool se stále nevzdává možnosti získat z Realu Madrid Fernanda Morietese a podle televizní stanice BBC již údajně přišel s první konkrétní nabídkou. Anglický tým údajně nabízí španělskému klubu odstupné ve výši 3,5 milionu eur. Sám útočník během posledních dnů vyjádřil přání do Liverpoolu odejít.
Liverpool podle informací BBC učinil Realu Madrid konkrétní nabídku na Fernanda Morientese, výše přestupové částky měla údajně být tři a půl miliónu liber. Real však žádá dvojnásobek.
Možnost, že by Fernando Morientes na jaře hrál jinde, než v Realu Madrid, stále existuje. Přestože prezident madridského klubu Florentin Pérez hráčův odchod odmítl, připravuje jeden ze zájemců vážnou a konkrétní nabídku. Osm miliónů liber se chystá vyplatit Liverpool, jehož trenér Rafael Benítez hledá náhradu za dlouhodobě zraněného Djibrila Cissého. Sám Morientes se odchodu do Anglie nebrání.
Los osmifinále Ligy Mistrů: Real Madrid - Juventus FC, FC Porto - Inter Milán, FC Barcelona - Chelsea FC, Werder Brémy - Olympique Lyon, Liverpool FC - Bayer Leverkusen, PSV Eindhoven - AS Monaco, Manchester United - AC Milán, Bayern Mnichov - Arsenal FC. První zápasy se hrají 22. a 23. února, odvety 8. a 9. března. Inter Milán bude odvetu s FC Porto hrát až 15. března.
Nejhorší jedenáctka uplynulého týdne anglické Premier League podle serveru www.goal.com: Sorensen (Aston Villa), Samuel (Aston Villa), Mellberg (Aston Villa), Hall (Crystal Palace), Josemi (Liverpool) - Milner (Newcastle), McCann (Aston Villa). Sibierski (Manchester City), Shaun Wright-Phillips (Manchester City) - Fowler (Manchester City), LuaLua (Portsmouth).
Ve dvoustém Liverpoolském "Meyerside" derby porazil Everton 1:0 slavnější FC a minimálně do zítřejších zápasů se dostal na druhé místo v tabulce před Arsenal a za Chelsea. A trenér David Moyes věří, že jeho svěřenci mají na to, aby útočili i na titul. "Každý tým, který je v této fázi sezóny na druhém místě, musí být brán jako kandidát na titul," prohlásil po zápase.
Nejlepší jedenáctka uplynulého týdne anglické Premier League podle serveru www.goal.com: Carroll (Manchester United) - Heinze (Manchester United), Terry (Chelsea), Campbell (Arsenal), G. Neville (Manchester United) - Robben (Chelsea), Gerrard (Liverpool), Diop (Fulham), Ljungberg (Arsenal) - Henry (Arsenal), Davies (Bolton).
Liverpool by možná mohl brzy posílit další španělský fotbalista. Stát by se jím mohl obránce Boltonu Ivan Campo. Kompenzací za strany Liverpoolu by pak byla změna hostování El-Hadjiho Dioufa v přestup.
Nikoliv měsíc, ale možná pouze dva týdny bude trvat léčba poraněného stehenního svalu Milana Baroše. Český reprezentant je totiž optimistického názoru a nastoupit by chtěl již ve středu v pro Liverpool klíčovém utkání Ligy mistrů doma proti Olympiakosu.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele