Liverpool FC Anglie - Liverpool FC - Zprávy

Liverpool se po 13 letech vrací na Letnou, se Spartou se utká o čtvrtfinále Evropské ligy

Sparta přivítá ve čtvrtečním úvodním osmifinálovém utkání Evropské ligy největšího favorita soutěže Liverpool. Soupeři na sebe narazí poprvé od roku 2011, kdy "Reds" přešli přes Pražany v úvodním vyřazovacím kole Evropské ligy. Lídra Premier League, jehož vede končící trenér Jürgen Klopp, trápí rozsáhlá marodka. Utkání na vyprodané Letné má výkop v 18:45, odveta je na programu příští čtvrtek.

Liverpool hazardoval s první příčkou, závěrečný nápor favorita zužitkoval Núňez

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili ve 27. kole Premier League na hřišti Nottinghamu 1:0. Dlouho to vypadalo, že Reds na neoblíbeném stadionu City Ground, kde naposledy vyhráli v roce 1984, byť si mezi lety 1999 a 2022 daly týmy od vzájemných střetnutí pauzu, nezvítězí. Se záchranou však nakonec v deváté minutě nastavení přispěchal Darwin Núňez, čímž dal svému mužstvu jistotu, že se na první příčce udrží i po konci víkendového programu soutěže.

Nottingham vyzve Liverpool

Nottingham Forest hostí ve 27. kole Premier League Liverpool. Domácí celek je na sedmnáctém místě jen čtyři body nad hrozbou sestupu. Hosté jsou na tom o poznání lépe, dvanáct kol před koncem jsou lídry tabulky.

Sezona bez trofeje poznamenala příjmy Liverpoolu, klub oznámil ztrátu

Liverpool za uplynulou sezonu vykázal ztrátu devět milionů liber (266,5 milionu korun) před zdaněním. Zvýšené komerční příjmy nedokázaly vyvážit pokles zisků z médií a zápasů, ve čtvrtek to ukázala nejnovější účetní závěrka klubu.

Kloppovy děti: V Liverpoolu se začíná prosazovat nastupující generace odchovanců

Po nedělním vítězství Liverpoolu ve finále EFL Cupu nad Chelsea (1:0) chválili fanoušci i experti mladíky, kteří se v A-týmu Reds teprve rozkoukávají.

Liverpool udrželi na cestě za další pohárovou trofejí talenti z klubové akademie

Fotbalisté Liverpoolu zvládli osmifinále FA Cupu, ve kterém porazili druholigový Southampton 3:0. Zraněními zdecimovaní Reds vstoupili do utkání s množstvím teenageru v základní sestavě, což vedlo k nepřesvědčivému úvodu, ve kterém mohli prohrávat. Hosté však své šance neproměnili, naopak v zakončení se nemýlil při své premiéře teprve 18letý Louie Koumas. Toho navíc po změně stran doplnil dalšími dvěma zásahy ještě mladší Jayden Danns.

U několika hráčů potřebujeme zázrak, řekl Klopp k marodce Liverpoolu

Stěží dají dohromady zdravou jedenáctku. Liverpool v posledních týdnech sužují četná zranění, kvůli nimž úspěšné finále Ligového poháru o víkendu dohrávali mladíci z akademie. Trenér Reds Jürgen Klopp (56) se nechal slyšet, že jeho tým "potřebuje zázrak", neboť před středečním duelem pátého kola FA Cupu se Southamptonem už tak dost početnou marodku ještě rozšířil zraněný Ryan Gravenberch (21).

Klopp po prvenství v Ligovém poháru: Je to ta nejspeciálnější trofej

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp označil nedělní zisk Ligového poháru ve finále proti Chelsea za nejspeciálnější trofej, jakou kdy vyhrál. Triumfu si vážil zejména proto, že "Reds" k němu kvůli řadě zraněných opor pomohlo několik mladíků z klubové akademie. Německého kouče, který v březnovém osmifinále Evropské ligy povede Liverpool proti pražské Spartě, citoval klubový web.

Chelsea ve finále Ligového poháru s Reds otevřela staré rány, Klopp bez trofeje neodejde

Fotbalisté Liverpoolu navzdory rozsáhlé marodce po dvou letech opět porazili ve finále EFL Cupu Chelsea 1:0 po prodloužení. Utkání plné šancí a sporných momentů mohlo převážit na jednu či druhou stranu hned několik hráčů, jedinou regulérní branku duelu však vstřelil až ve 118. minutě Virgil van Dijk.

Ligový pohár vyvrcholí soubojem gigantů

Soubojem velkých jmen anglické fotbalové scény vyvrcholí Ligový pohár, ve finále se střetne Chelsea s Liverpoolem. Blues se sice momentálně nedaří tak, jak by si představovali, přesto může mít střet s prvními Reds zajímavý náboj.

Absencemi zmítaný Liverpool se ve stínu Ligy mistrů vybičoval k obratu s Lutonem

Liverpool porazil v předehrávce 26. kola Premier League na vlastním stadionu Luton 4:1. Jürgenu Kloppovi scházelo hned 10 důležitých hráčů A-týmu, což se dlouho projevovalo především v ofenzivě. Tu do obvyklých obrátek nakopl až kapitán Virgil van Dijk, jenž v 56. minutě reagoval na trefu houževnatě hrajících Kloboučníků z první půle. Pouhé dvě minuty nato dokonal obrat Cody Gakpo, u jehož zásahu si připsal již druhou asistenci v utkání Alexis Mac Allister.

Připustí Liverpool další zaváhání s nepříjemným Lutonem?

V úterý večer bude na programu utkání 26. kola anglické nejvyšší soutěže mezi dosavadním lídrem tabulky Liverpoolem a osmnáctým Lutonem. Reds v této sezóně na Anfieldu neprohráli a chtěli by prodloužit svou domácí sérii, naproti tomu Hatters zvítězili venku jen ve dvou ligových zápasech, a to s Sheffieldem a Evertonem.

Diogo Jota si poranil koleno, Liverpoolu nepomůže několik měsíců

Do sestavy Liverpoolu se minulý týden vrátil Mohamed Salah, jeho místo na marodce ale zaujal jiný útočník. Ze sestavy Reds na dlouho vypadne Diogo Jota, portugalský reprezentant si poranil koleno.

Salahův gólový návrat zpečetil neúspěšné brentfordské oslavy 100. utkání mezi elitou

Brentford prohrál ve 25. kole anglické nejvyšší soutěže na vlastním hřišti s Liverpoolem 1:4. Domácí drželi ve svém historicky 100. duelu v Premier League s favoritem krok do 35. minuty, kdy technicky dokonalým lobem odstartoval zkázu Londýňanů Darwin Núňez. Ne vše však bylo z pohledu Reds ideální, už v první půli totiž střídali dva zranění hráči, kteří na marodce doplnili třeba čerstvě indisponovaného Alissona. Nečekaně brzy se tak na trávník dostal Mohamed Salah, jenž své první vystoupení na Britských ostrovech od Nového roku oslavil po změně stran asistencí a gólem.

Klopp vyjádřil pochvalu Alonsovi: Už když hrál, byl trenérem

Xabi Alonso je podle Jürgena Kloppa z Liverpoolu hvězdou nastupující trenérské generace. "Už jako hráč byl světovou třídou," pronesl na adresu úspěšného kouče Leverkusenu.