Liverpool FC Anglie - Liverpool FC - Zprávy

Liverpool ovládl slavné Merseyside derby

Domácí Liverpool se dočkal první ligové výhry v kalendářním roce 2023. V rámci Merseyside derby si totiž poradil s Evertonem, který nedokázal navázat na výhru nad Arsenalem. Skóre utkání otevřel Salah, na konečných 2:0 dal pak na začátku druhé půle Gakpo.

UEFA nese odpovědnost za selhání při finále Ligy mistrů, rozhodla komise

Evropská fotbalová unie nese odpovědnost za chaos před loňským finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem v Paříži. Vyplývá to ze závěrečné zprávy nezávislé vyšetřovací komise, podle níž je s podivem, že kvůli bezpečnostním přehmatům nikdo nepřišel o život...

Utrápené liverpoolské celky čeká v pondělí Merseyside Derby

Ani jeden z týmů z Liverpoolu nezažívá letos takovou sezonu, jakou si představoval. Reds jsou vzdáleni nejen od titulu, ale i od příček pro Ligu mistrů. Ještě hůře je na tom Everton, který se potácí v sestupových vodách.

Wolverhampton po 4 letech porazil Liverpool

Liverpool ve 22. kole Premier League opět zaváhal a z Molineux Stadium si odvezl porážku 0:3. Prohru hostů odstartoval v 5. minutě vlastním gólem Matip. Ve 12. minutě už to bylo o dvě branky, když se prosadil Dawson. Hosté sice po přestávce výkon zlepšili, ale jejich nevyužité šance potrestali domácí i potřetí. V 71. minutě definitivně potvrdil vítězství Wolverhamptonu Neves. Vlci se aspoň na chvíli odpoutali od sestupových pozic a poskočily na 15. místo, Liverpool je desátý.

Wolverhampton se doma utká s Liverpoolem

Wolverhampton by se rád vzdálil od sestupových pozic, ale na Molineux Stadium přijede Liverpool, který domácí tým před dvěma týdny porazil v rámci FA Cupu. Ani svěřenci Jürgena Kloppa nepodávají optimální výkony, s Liškami ovšem neprohráli již 9 zápasů za sebou ve všech soutěžích.

Nuda a šeď. Liverpool s Chelsea remizoval bez branek, nepomohl ani aktivní Mudryk

Ve svém debutovém zápase v Premier League i barvách Chelsea se Mykhailo Mudryk prezentoval aktivním dojmem, ani on ale nepřinesl neutrálním pozorovatelům žádnou radost. Utkání tápajících celků nakonec skončilo bezbrankovou remízou.

Sobotní šlágr mezi Liverpoolem a Chelsea otevře program 21. kola Premier League

Program 21. kola otevře v sobotu chvíli po poledni souboj dvou gigantů anglické fotbalové scény, kteří se potácejí uprostřed ligové tabulky; na Anfieldu se totiž utká Liverpool s Chelsea. Devátí Reds a desátí Blues mají na svém kontě v polovině sezóny shodně pouhých 28 bodů, domácí však mají před svými protějšky z hlavního města jeden zápas k dobru.

Manchester City měl podle Deloitte minulou sezonu opět nejvyšší příjmy

Manchester City měl v sezoně 2021/22 podruhé za sebou ze všech fotbalových klubů nejvyšší příjmy. Žebříček Money League auditorské a poradenské společnosti Deloitte ovládli angličtí šampioni s částkou 731 milionů eur (asi 17,54 miliardy korun). Celkové příjmy první dvacítky klubů pořadí narostly oproti předchozí sezoně o 13 procent na 9,2 miliardy eur (221 miliard korun).

Buď odejdu já... nebo se změní spousta jiných věcí, prohlásil nespokojený Klopp

Manažer Liverpoolu Jürgen Klopp prohlásil, že není spokojený s výkonností hráčů, kteří v klubu působí už delší dobu. Zároveň ale uvedl, že kvůli nedostatku adekvátních náhrad si je musí vybírat i nadále.

Liverpool dostal v Brightonu tři góly a podruhé v řadě prohrál

Brighton ve 20. kole Premier League potvrdil formu a na domácím stadionu pokořil třemi góly Liverpool. Na začátku druhého poločasu se prosadil dvěma rychlými brankami prosadil March. Třetí trefu přidal v 81. minutě střídající Welbeck a definitivně potvrdil vítězství domácího týmu.

Liverpool zavítá na hřiště nebezpečného Brightonu

20. kolo Premier League nabídne souboj sousedů v tabulce. Brighton v posledních čtyřech zápasech ve všech soutěžích nasázel soupeřům dohromady 14 gólů a ve střílení branek se bude snažit pokračovat v domácím zápase proti Liverpoolu, který v posledních týdnech podává nevyrovnané výkony.

Van Dijkovo zranění je vážnější, nezahraje si do poloviny února

Hodně nepovedený zápas před čtyřmi dny sehrál Liverpool. Reds se představili na půdě Brentfordu a prohráli 1:3, navíc přišli o jednoho hráče základní sestavy - minimálně do poloviny února bude absentovat Virgil van Dijk...

Brentford i bez Toneyho dokázal porazit Liverpool a posunul se na sedmé místo

Zápas mezi Brentfordem a Liverpoolem odstartoval 19. kolo anglické Premier League. V utkání bylo vidět mnoho branek, a to jak uznaných, tak neuznaných. Za domácí Brentford se prosadil Mbeumo a Wissa, vlastní branku přidal stoper Liverpoolu Konaté. Za hosty v druhé půli skóroval Oxlade-Chamberlain.

Brentford v pondělí přivítá Liverpool

V pondělí večer bude na Gtech Community Stadium k vidění zápas mezi domácím Brentfordem a Liverpool. Svěřenci Thomase Franka si v posledním zápase roku 2022 připsali vítězství 2:0 v londýnském derby nad West Hamem United, zatímco Reds dokázali porazit Leicester 2:1.