Liverpool FC Anglie - Liverpool FC - Zprávy

Chelsea hostí Liverpool, už bez manažera Pottera

Chelsea přivítá v dohrávce osmého kola Premier League Liverpool. Jeden by si řekl, že půjde o souboj o titul, ale opak je pravdou. Blues jsou až jedenáctí, Reds patří osmá příčka.

City rozebralo Liverpool i bez Haalanda, Salahův tradiční příspěvek nastartoval domácí k obratu

Manchester City zvládl šlágr 29. kola Premier League, když doma porazil Liverpool 4:1. Jako první šli sice do vedení hosté, když skóroval Mohamed Salah, pro něhož se jednalo už o 11. přesný zásah do sítě Sky Blues a zároveň již čtvrtý v letošní sezoně. Ještě v první půli však domácí srovnali zásluhou Juliána Álvareze, který v základní sestavě nahradil zraněného Erlinga Haalanda. Velkou převahu zužitkovali domácí k zisku tří důležitých bodů po změně stran, kdy se prosadili hned třikrát, přičemž vítěznou trefu zaznamenal Kevin De Bruyne.

Program Premier League po přestávce otevře duel Manchesteru City a Liverpoolu

Po dvoutýdenní reprezentační přestávce se vrací Premier League, v sobotu po poledni se na Etihad Stadium utká Manchester City s Liverpoolem. Dva nejlepší týmy loňské sezóny mají letos odlišné cíle: Citizens se snaží dotáhnout na vedoucí Arsenal, zatímco Reds bojují o čtvrté místo zajišťující postup do následujícího ročníku Ligy mistrů.

Vinícius je pro mě nejlepším fotbalistou světa, řekl Ancelotti po Liverpoolu

Přestože si Vinícius Júnior při vítězství Realu Madrid 1:0 nad Liverpoolem v osmifinálové odvetě Ligy mistrů připsal "pouze" asistenci, trenér obhájců trofeje Carlo Ancelotti ho vnímá jako aktuálně nejlepšího hráče světa. Italský kouč si pochvaloval, že Real doma navázal na úvodní výhru 5:2 z Anglie a sebevědomě postoupil mezi nejlepší osmičku.

Real Madrid porazil Liverpool i podruhé a s přehledem postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů

Liverpool po vysoké domácí porážce nestačil na Real Madrid ani v odvetě a po souhrnném skóre 2:6 se tentokrát s milionářskou soutěží loučí již před čtvrtfinálovými branami. Těsnou výhru madridského celku zařídil v závěrečné čtvrthodině uzdravený Karim Benzema.

Liverpool sní o dalším velkolepém obratu na půdě Realu Madrid

Liverpool jede na slavný stadion Santiago Bernabéu a ví, že jedině unikátní, jedinečná noc mu může zajistit postup. Real totiž doma stráží skvělý výsledek z prvního utkání, na Anfieldu totiž pokořil domácí obranu rovnou pěti brankami!

Klopp chválil Bournemouth: Zaslouží si tři body. Chtějí se udržet v PL, což se jim daří

V sobotu se na Vitality Stadium zrodilo další velké překvapení. Domácí Bournemouth šokoval Liverpool, kterému uštědřil ve 27. kole Premier League porážku 0:1. Cherries, kteří se odrazili ode dna ligové tabulky, chválil trenér Reds Jürgen Klopp (55) za výkon plný charakteru.

Liverpool padl na hřišti Bournemouthu, Salah neproměnil pokutový kop

Bournemouth porazil ve 27. kole Premier League Liverpool 1:0. Domácí šli do vedení ve 28. minutě po brance Billinga. V druhém poločase hosté dostali výhodu pokutového kopu, ale Salah v obrovské příležitosti selhal a bránu vůbec netrefil. Cherries tak oplatili Reds porážku ze srpna a díky třem bodům poskočili na 17. místo.

Na hřiště posledního Bournemouthu přijede Liverpool

Bournemouth čeká po Man City a Arsenalu další náročné utkání. Na Vitality Stadium zavítá Liverpool, který v minulém kole zesměšnil Man Utd sedmi góly a v následujících zápasech se bude snažit dostat na čtvrté místo, které zajištuje účast v Lize mistrů.

Ve šlágru kola Liverpool vypráskal Man Utd sedmi góly

Ostře sledovaný souboj těžkých vah dopadl naprosto jednoznačně. Liverpool rozstřílel ve 26. kole Premier League Man Utd 7:0. Vyrovnaný první poločas dopadl lépe pro domácí tým, který ve 43. minutě poslal do vedení Gakpo. Po přestávce už byl na hřišti jen Liverpool. Odevzdaní United naprosto rezignovali na defenzivu a nechali si dát neuvěřitelných šest gólů. Na straně domácích excelovalo ofenzivní trio Salah, Gakpo a Núñez, které se dohromady postaralo o šest branek ze sedmi.

Ve šlágru kola se střetne Liverpool s Man Utd

Největší pozornost bude ve 26. kole Premier League upřena na duel Liverpoolu s Manchesterem United. Svěřenci Jürgena Kloppa se na derby naladili pohodlnou výhrou nad Wolverhamptonem a rádi by Manchesteru oplatili porážku z Old Trafford, kde v srpnu prohráli 1:2. "Rudí ďáblové" neprohráli už jedenáct zápasů ve všech soutěžích a stále s nimi lze počítat v boji o ligový titul, proti Liverpoolu však v posledních desíti vzájemných zápasech v Premier League vyhráli pouze dvakrát.

Poslední měsíce v Liverpoolu? Firmino se podle tisku rozhodl neprodloužit smlouvu

Vedení Liverpoolu bude podle posledních zpráv tamního tisku hledat náhradu za Roberta Firmina. Brazilský útočník má kontrakt do konce června a manažer Jürgen Klopp stál o prodloužení spolupráce, k opačnému rozhodnutí ovšem měl dospět sám fotbalista...

Liverpool si napravuje reputaci, v dohrávce porazil Wolverhampton a posunul se v tabulce

Liverpool v dohrávce 7. kola anglické nejvyšší soutěže porazil Wolverhampton zaslouženě 2:0. O výhře rozhodli až v druhé půli van Dijk se Salahem.

Svěřenci Julena Lopeteguiho se opět pokusí obrat o body Liverpool

Ve středu večer se na Anfieldu střetne už počtvrté v této sezóně Liverpool s Wolverhamptonem Wanderers. Reds v sobotu získali pouze bod za remízu 0:0 na hřišti Crystal Palace, svěřenci Julena Lopeteguiho přivezli na Molineux bod ze střetnutí s Fulhamem za nerozhodný výsledek 1:1.

Liverpool ani podruhé v sezóně nad Crystal Palace nevyhrál

Crystal Palace remizoval ve 25. kole Premier League s Liverpoolem 0:0. O největší šance zápasu se postarali Mateta a Salah, oba však nastřelili pouze břevno. Hosté tak nedokázali nad domácím týmem vyhrát ani podruhé v tomto ročníku a opět si připsali jen bod.