Leeds United Anglie - Leeds United - Zprávy

Leeds hostí sedmnáctý West Ham

"Kladivářům" už opravdu začíná téct do bot. Momentálně se nachází pouhý bod nad sestupovou propastí a manažer David Moyes tak s bídnými výsledky nutně potřebuje něco udělat. Naposledy West Ham doma propadl v utkání s Brentfordem, další šanci na nápravu tak bude mít v utkání s Leedsem United. Ten naposledy uhrál cennou remízu na hřišti Newcastlu United a posunul se na čtrnácté místo.

Leeds má první zimní posilu, zadní řady vyztuží Wöber

Maximilian Wöber se ve svých čtyřiadvaceti letech vydává na další průzkum Evropy a tentokráte se pokusí prorazit v anglické Premier League. Rakouský obránce opustil Salzburg a stal se novou akvizicí Leedsu United, na Elland Road podepsal smlouvu do června 2027...

Newcastle nedokázal proměňovat své šance a Leeds bere bod

Newcastle si doma proti Leedsu sice vytvořil několik slavných šancí, ale nedokázal z nich proměnit ani jednu. Hostující brankář Meslier totiž čaroval a veškeré jeho snahy zlikvidoval.

Dokáže Marschův Leeds zastavit Eddieho Howea a jeho svěřence?

Newcastle United chce zakončit rok 2022 ve velkém stylu. V sobotu na St James' Parku přivítá Leeds United a výhrou by se mohl vyšvihnout na druhé místo před Manchester City. Naopak svěřenci Jesseho Marsche mohou spadnout až na sestupové pozice.

Může být ještě lepší, řekl Guardiola po dalším Haalandově rekordu

Útočník Manchesteru City Erling Haaland ve středu při výhře 3:1 v Leedsu dosáhl po pouhých 14 zápasech na metu 20 branek v anglické lize a ve své debutové sezoně u "Citizens" překonal další rekord. Podle kouče obhájců titulu Pepa Guardioly ale mohou být výkony norského kanonýra ještě lepší.

Manchester City i díky dvěma brankám Haalanda porazil Leeds

Manchester City vstoupil do ligy po přestávce skvěle, když na půdě Leedsu United zvítězil jasně 3:1. Skóre otevřel v první půli Rodri, následně přidal dvě branky i Haaland. V závěru korigoval skóre utkání Struijk.

Citizens míří na Leeds

Po světovém šampionátu se vrací zpět na scénu Premier League a v rámci sedmnáctého kola Leeds United hostí Manchester City. Domácí jsou momentálně patnáctí a pravděpodobně budou bojovat o záchranu. Hosté nahánějí první Arsenal.

V sedmigólové přestřelce se nakonec po obratu radoval Tottenham

Sobotní odpoledne nabídlo mimo jiné zápas na Tottenham Hotspur Stadium, kde se představil Leeds. Utkání přineslo snad vše, co si nezaujatý fanoušek může přát, o něco šťastnější byli nakonec domácí. Na góly Summervilla a obě trefy Rodriga dokázali odpovědět Kane, Davies a Bentancur a poslední jmenovaný svým druhým zásahem nakonec rozhodl o vítězství svého týmu.

Tottenham v posledním zápase před pauzou vyzve Marschův Leeds

Tottenham Hotspur se bude chtít před mistrovstvím světa snažit vyhnout třetí porážce ve všech soutěžích v řadě, v sobotním zápase přivítá Leeds United. Spurs ve středu prohráli v Ligovém poháru s Nottinghamem Forest 0:2, hosté ze soutěže rovněž vypadli, a to po prohře na hřišti Wolverhamptonu Wanderers.

Leeds doma ovládl divočinu s Bournemouthem

Leeds United zvítězil v zápase patnáctého kola Premier League s Bournemouthem 4:3. Domácí šli do vedení zásluhou Rodriga, poté však stříleli hosté, jmenovitě Marcus Tavernier, Phillip Billing a Dominic Solanke. Za Leeds poté skóre otočili Sam Greenwood, Liam Cooper a Crysencio Summerville.

Leeds prohrál u CAS spor s Lipskem o půl miliardy za útočníka Augustina

Leeds United prohrál u sportovní arbitráže (CAS) spor s bundesligovým Lipskem o 21 milionů eur (513 milionů korun) za přestup Jeana-Kévina Augustina. V létě 2020 odmítl za francouzského útočníka zaplatit, jak mu stanovila opce, a po více než dvou letech tak bude muset z rozhodnutí CAS učinit.

Leeds v Ellan Road hostí Bournemouth

Leeds United se v patnáctém kole Premier League utká s Bournemouthem. Aktuální soupeři spolu sousedí v tabulce, domácím patří patnáctá příčka a mají o bod méně než čtrnáctí hosté.

Leeds překvapil a z Liverpoolu veze tři body

Liverpool nedokázal přetavit herní převahu v góly a s Leedsem nečekaně prohrál. Hosté šli rychle do vedení, když se po chybě v domácí obraně prosadil Rodrigo. Ve 14. minutě Robertson našel přesným centrem Salaha a ten srovnal na 1-1. Po přestávce měli domácí několik vyložených šancí, ale hosty několikrát podržel skvělý Meslier. Po obrovské šanci Firmina sehráli Peacocks protiútok, na jehož konci stál Summerville, který překonal Alissona střelou k pravé tyči. Domácím už se vyrovnat nepodařilo, a tak si Leeds překvapivě připsal 3 body.

Liverpool přivítá Leeds

Liverpool si nemůže dovolit žádné další zaváhání, v souboji s Leedsem potřebuje bodovat naplno. The Reds se po výhrách nad Manchesterem City a West Hamem vyhrabali z nejhoršího, svůj nástup formy ale nepotvrdili v souboji s Nottinghamem, kde senzačně prohráli 0:1. Naproti tomu Leedsu se taky vůbec nedaří a pozice manažera je zdá se v ohrožení.

Fulham naplno bodoval v Leedsu

Domácí byli v úvodu zápasu lepším týmem a po zásluze šli do vedení po brance Rodriga. Hosté odpověděli ve 26. minutě, kdy se prosadil Mitrovič. Úvod druhého poločasu patřil opět domácím, ale několik výborných šancí ke skórování Peacocks nevyužili. Fulham ukázal produktivitu a po gólech Reida a Williana vedl už 3-1. Domácí snížili v 92. minutě, když se trefil Summerville, ale více už se jim nepodařilo. Fulham v Leedsu uspěl a vyhrál 3-2.