AFC Bournemouth Anglie - AFC Bournemouth - Zprávy

Neproduktivní Chelsea padla doma s Bournemouthem

Letos v lednu Bournemouth svého soka porazil před vlastními fanoušky senzačně o čtyři góly, teď si na londýnského giganta vyšlápl znovu. Chelsea za celých devadesát minut nevyprodukovala ani jednu vstřelenou branku a odcházela ze hřiště s prázdnou. Prohrála tak doma podruhé v řadě, celkově už třikrát z posledních čtyř klání v Premier League.

Chelsea chce naplnit úlohu favorita proti Bournemouthu

Hráči Chelsea se v rámci sedmnáctého kola Premier League utkají s trápícím se Bournemouthem. Zatím co Blues jsou momentálně čtvrtí, jejich soupeř sbírá jednu prohru za druhou a momentálně je patnáctý.

AFC Bournemouth - Liverpool FC 0:3

Ani šestnácté kolo nebylo pro suverénní Liverpool žádnou překážkou. Reds na půdě tápajícího Bournemouthu s přehledem zvítězili 3:0, stále v letošní sezoně zůstávají neporaženi a na čele ligové tabulky přinejmenším dočasně zvýšili svůj náskok na propastných jedenáct bodů. K dalšímu dominantnímu triumfu přitom Jürgen Klopp ani nepotřeboval služby hlavní ofenzivní zbraně Sadia Maného, jenž pouze z lavičky přihlížel trefám Oxladea-Chamberlaina, Keity a Salaha.

Suverénní Liverpool zajíždí na půdu Bournemouthu

Vedoucí Liverpool bude svůj náskok hájit na půdě Bournemouthu, kde se mu v posledních letech daří velmi dobře. The Reds zde v posledních dvou sezónách vyhráli shodně 0:4, při té poslední návštěvě dokonce Salah zaznamenal hattrick. Bournemouth bude naopak doufat, že se mu povede něco podobného jako v roce 2016, kdy předvedli senzační obrat a z výsledku 1:3 nakonec ještě udělali výhru 4:3.

Crystal Palace jediným gólem přetlačil Bournemouth

Trápení Bournemouthu pokračuje. Týmu Eddieho Howea v zápase proti Crystal Palace nepomohlo ani brzké vyloučení Mamadoua Sakha a navzdory více než hodinové přesilovce se hostům nejenže nepovedlo skórovat, ale dokonce i sami inkasovali a odváží si ze Selhurst Parku potupnou porážku 0:1. O vydřený triumf Palace se čtvrthodinu před koncem postaral po velkém sólovém průniku střídající Jeffrey Schlupp.

Crystal Palace bude proti Bournemouthu spoléhat na rozjetého Zahu

Anglická liga pokračuje vloženým kolem, jež v 20:30 otevře duel Crystal Palace s Bournemouthem. Oba týmy se potýkají s kolísavou formou a z posledních pěti kol vybojovaly shodně po čtyřech bodech, přičemž v tabulce se nachází hned vedle sebe s dvoubodovým rozestupem ve prospěch Palace. Tým Roye Hodgsona bude mírným favoritem, neboť jeho největší hvězda Wilfried Zaha se podle všeho po matném vstupu do sezony konečně rozehrál ke svým starým dobrým výkonům.

Tottenham doma zvítězil nad Bournemouthem

Éra Josého Mourinha v Tottenhamu zatím vychází na výbornou. I ve třetím zápase pod vedením portugalského trenéra Spurs dokázali zvítězit po divoké přestřelce, tentokráte s Bournemouthem v poměru 3:2. Stejně jako v minulém kole s West Hamem však konečné skóre zastírá zprvu hladký průběh utkání, v němž se domácí ujali tříbrankového vedení a teprve pak si zbytečně nechali vstřelit dva kontaktní góly a zničehonic se museli dokonce bát o výsledek. Hrdinou odpoledne se stal Dele Alli jakožto autor dvou branek.

Preview: Tottenham Hotspur - AFC Bournemouth

Zatímco rivalové z Arsenalu se teprve vypořádávají s čerstvým odvoláním Unaie Emeryho, Tottenham má již trenérské překlenovací období zdárně za sebou a jeho nového kouče Josého Mourinha čeká domácí ligový debut proti Bournemouthu. Éra portugalského kouče na lavičce Spurs se zatím odvíjí na výbornou, neboť oba předešlé zápasy skončily shodně tottenhamským triumfem, byť ani v jednom případě se to neobešlo bez vysokého počtu obdržených branek.

AFC Bournemouth - Wolverhampton Wanderers 1:2

Nevydařený vstup Wolverhamptonu do nového ročníku Premier League se momentálně jeví jako daleká minulost. Loňské překvapení soutěže se z pozice nováčka prokousalo až do pohárové Evropy a nyní se zdá, že stejnou ambici může zopakovat i letos, neboť po sobotní výhře nad Bournemouthem 2:1 poskočil tým Nuna Espírita Santa již na pátou příčku ligové tabulky. Klíčem k úspěchu hostí byla první půle, v níž se Wolves zásluhou Moutinha s Jiménezem ujali dvoubrankového vedení, a navíc získali početní výhodu po vyloučení Simona Francise.

Rozjetí Wolves zajíždí na půdu Bournemouthu

Bournemouth se i vinou zranění ofenzivních hráčů trápí v útoku, přesto se drží v horní polovině Premier League. V sobotu na domácí půdě vyzve souseda v tabulce z Wolverhamptonu. "Vlci" nabrali slušnou formu a znovu pokukují po pohárových příčkách.

Newcastle zvrátil duel s Bournemouthem a slaví druhou výhru v řadě

Ještě po pětatřiceti minutách hry to v St. James‘ Parku vypadalo na další z řady nevyvedených představení domácího týmu, který se proti Bournemouthu marně trápil a mohl být rád, že průběžně prohrává pouze o jeden gól. Poté se však Magpies přece jen dostali do hry, ještě do přestávky srovnali a zásluhou šťastné trefy Ciarana Clarka na úvod druhé půle dokonali obrat na konečných 2:1.

Bournemouth se v Newcastlu pokusí prodloužit sérii

Už třikrát v řadě fotbalisté Bournemouthu neprohráli ani neinkasovali gól, prodloužit tuto sérii dozajista budou chtít v sobotním duelu na půdě Newcastlu. Ten se po nepodařeném začátku rovněž zvedá a už je mimo dosah sestupových příček.

United nezvládli zápas v Bournemouthu

Fotbalisté Manchesteru United nezvládli roli favorita a po brance Kinga z konce první půle prohráli 0:1. Díky tomu se v tabulce propadli právě až za svého dnešního soupeře. Rudí ďáblové tak nenavázali na tři předchozí výhry.

Manchester United se pokusí navázat na poslední tři výhry

Fotbalisté Bournemouthu přivítají v rámci 11. kola Premier League na svém stadionu Manchester United. Oba celky překvapivě v tabulce dělí jen dvě příčky, i když Rudí Ďáblové se v postupně výsledkově zlepšují.

Anglický glosář: O arsenalské tradici bučení a obskurních hattricích

Jubilejní desáté kolo probíhajícího ročníku Premier League je za námi a s ním přichází také poslední říjnový glosář, který je věru nacpaný k prasknutí. K řešení je toho totiž spousta: Xhaka-gate, devítigólová exploze Leicesteru, bournemouthská deziluze nebo De Bruyneův epický fous. Dostane se na vše...