AFC Bournemouth Anglie - AFC Bournemouth - Zprávy

Bournemouth má další šanci na vzestup proti Brightonu

Pád Bournemouthu stále nemá konce a situace na Dean Court začíná být kritická. V oblacích se však nevznáší ani nedaleký Brighton a také Seagulls budou mít pravděpodobně co dělat se záchranou. Úterní střet obou celků tak může hrát v zúčtování na konci signifikantní roli.

Záchranářský souboj vyzněl lépe pro Norwich

Záchranářský souboj nakonec zvládli domácí fotbalisté, kteří díky brance Pukkiho z pokutového kopu přehráli Bournemouth 1:0. Hostům situaci notně zkomplikoval kapitán Cook, který v polovině prvního poločasu rukou vyrazil míč směřující do opuštěné branky a obdržel červenou kartu, přičemž z nařízené penalty padl jediný gól zápasu. Ani domácí ale nedohráli v jedenácti, patnáct minut před koncem byl vyloučen Godfrey a hosté na konci sahali po bodu.

Preview: Norwich City - AFC Bournemouth

Jedním z odpoledních duelů třiadvacátého kola anglické Premier League bude přímý souboj o záchranu mezi Norwichem a Bournemouthem. Týmy s horší formou byste hledali jen těžko, neboť za posledních deset kol nezískal nikdo méně bodů než právě poslední a předposlední celek tabulky, přičemž v případě Bournemouthu jde rovnou o děsivých osm porážek a Norwich nedokázal zvítězit už devětkrát po sobě.

Watford potvrdil formu a veze tři body ze hřiště Bournemouthu

Kouzlo Nigela Pearsona nadále funguje. Někdejší manažer Leicesteru pozvedl skomírající Watford úctyhodným způsobem, když z posledních čtyř ligových klání ani jednou neprohrál a připsal si na své konto 13 bodů. Naposledy Hornets úřadovali na půdě trápícího se Bournemouthu a po výhře 3:0 poprvé od začátku sezóny vystoupali mimo sestupové pozice.

Souboj na sestupových pozicích. Utrápený Bournemouth přivítá rozjetý Watford

V tabulce jsou na tom fotbalisté Bournemouthu o bod lépe než jejich nadcházející soupeř Watford, jejich rozpoložení je ale přesto výrazně horší. Zatímco Hornets nakopla výměna trenéra, domácí v poslední době klopýtají.

West Ham United - AFC Bournemouth 4:0

Lepší nástup do funkce si snad David Moyes ani nemohl přát. West Ham United v premiérovém zápase pod vedením skotského manažera totiž rozstřílel Bournemouth 4:0 a odskočil tak od sestupových vod právě na úkor svého středečního soupeře. Hlavním strůjcem vysoké výhry Hammers byl neobvyklý střelec Mark Noble, který se prosadil hned dvakrát.

Preview: West Ham United - AFC Bournemouth

Anglická Premier League nezadržitelně pokračuje ve svém nabitém programu i na Nový rok, a právě v tuto chvíli došlo ve West Hamu United k manažerskému střídání stráží. Někdejšího kouče Manchesteru City Manuela Pellegriniho nahradil pro změnu někdejší kouč Manchesteru United David Moyes, jenž přitom nedávno trénoval i samotný West Ham, jenž se na skotského kouče obrátil podruhé ve chvíli nejvyšší nouze. Moyesova staronová premiéra na Olympijském stadionu proběhne proti trápícímu se Bournemouthu.

Brighton díky skvělé druhé půli porazil Bournemouth

Brighton v důležitém zápase porazil Bournemouth a zase o něco odskočil sestupovým pozicím. První půle nabídla poměrně vyrovnanou podívanou, v druhé části ovšem hosté zcela odpadli a bylo jen otázkou času, než domácí navýší své vedení, což se jim nakonec díky brance Mooye podařilo.

Zachránářský souboj načne dvacáté kolo Premier League

Vánoční program je v Anglii v plném proudu a druhou polovinu sezóny načnou celky Brightonu a Bournemouthu, kteří si to v sobotu odpoledne rozdají o důležité tři body. Oba týmy neprožívají lehké období, pohybují se jen kousek nad zónou sestupu a tři body by se jim proto opravdu notně hodily. Dá se tak očekávat, k vidění bude pořádná fotbalová bitva, ve které si oba týmy nedají ani centimetr prostoru zadarmo.

AFC Bournemouth - Arsenal FC 1:1

Premiéra Mikela Artety na lavičce Arsenalu neskončila úspěchem, ale ani katastrofou. Kanonýři na půdě Bournemouthu nakonec vybojovali bod za remízu 1:1, když na trefu Dana Goslinga z první půle odpověděl po změně stran Piérre-Emerick Aubameyang. Spíše než výsledek může španělského kouče a příznivce londýnského klubu alespoň aktivita hráčů Arsenalu, jimž se povětšinou díky dobré práci zálohy Xhaka-Torreira-Özil dařilo kontrolovat hru a vytvářet si více střeleckých příležitostí, než jak tomu bylo v předcházejících zápasech.

Preview: AFC Bournemouth - Arsenal FC

Premiéra Mikela Artety na trenérské lavici Arsenalu proběhne na půdě Bournemouthu. Cherries se v posledních měsících výsledkově trápí, ovšem i tak se na favority umí vytáhnout, o čemž se nedávno šokujícím způsobem přesvědčila Chelsea.

Bournemouth nejtěsnějším poměrem nestačil na Burnley

Trvalo to skoro až do Vánoc, ale nejhoršího zápasu roku jsme se přeci jenom dočkali. Sean Dyche si po něm pochvaloval, jak má hnusná vítězství moc rád a že s tím rozhodně nehodlá skoncovat. Duel Burnley v Bournemouthu doprovázel silný vítr - snad i on chtěl ze stadionu co nejrychleji pryč. Jedinou střelu na bránu z 89. minuty proměnil v tři body pro hosty Jay Rodriguez.

Bournemouth přivítá Burnley

Bournemouth před týdnem nečekaně skolil Chelasea a zastavil svou sérii pěti porážek v řadě. Rád by v tomhle trendu pokračoval i nadále, aby se co nejdříve odpoutal od příček znamenající sestup, a výjimkou by pro něj nemělo být ani střetnutí s Burnley. Také jemu se naposledy podařilo uzmout tři body a bodovalo vůbec poprvé po třech kolech.

Neproduktivní Chelsea padla doma s Bournemouthem

Letos v lednu Bournemouth svého soka porazil před vlastními fanoušky senzačně o čtyři góly, teď si na londýnského giganta vyšlápl znovu. Chelsea za celých devadesát minut nevyprodukovala ani jednu vstřelenou branku a odcházela ze hřiště s prázdnou. Prohrála tak doma podruhé v řadě, celkově už třikrát z posledních čtyř klání v Premier League.

Chelsea chce naplnit úlohu favorita proti Bournemouthu

Hráči Chelsea se v rámci sedmnáctého kola Premier League utkají s trápícím se Bournemouthem. Zatím co Blues jsou momentálně čtvrtí, jejich soupeř sbírá jednu prohru za druhou a momentálně je patnáctý.