Tomáš Rosický Expres zprávy

30.05.201214:56

Rosický už zvládl větší zátěž

Kapitán reprezentace Tomáš Rosický zvládl po potížích s lýtkovým svalem svůj druhý trénink s národním týmem před blížícím se mistrovstvím Evropy. Dnes dopoledne při přípravě na Strahově oproti úternímu tréninku zvýšil zátěž, ale jeho start v páteční pražské generálce s Maďarskem je nepravděpodobný. Jednatřicetiletý záložník Arsenalu už znovu trénoval i s míčem, čemuž se celý minulý týden při soustředění v Rakousku vyhýbal. "Tomáš si přidává čím dál víc, jsme optimisty, že před začátkem Eura bude naprosto v pořádku. V pátek proti Maďarsku ale zřejmě ještě hrát nebude, abychom nic neriskovali," řekl ČTK manažer týmu Vladimír Šmicer.

23.05.201216:38

Rosický začal s tréninkem

Kapitán reprezentace Tomáš Rosický, který má problémy s lýtkem, začal na soustředění v Rakousku s lehkým tréninkem. Dnes byl v Bad Waltersdorfu v posilovně, zatímco jeho spoluhráči z národního týmu měli přípravu na hřišti. Rosický má individuálně trénovat do konce týdne, od začátku příštího se má vrhnout do plné přípravy. "Do konce týdne bude ještě trénovat bez míče, až se vrátíme do Prahy, tak by měl od příštího úterý začít normálně trénovat i s míčem," řekl tiskový mluvčí reprezentace Jaroslav Kolář.

03.05.201216:50

Rosický opět hráčem měsíce

Fanoušci Arsenalu podruhé za sebou zvolili nejlepším hráčem v uplynulém měsíci českého záložníka Tomáše Rosického. Kapitán národního týmu tak v dubnu obhájil svůj březnový triumf. Nyní získal téměř 44 procent hlasů a s velkou převahou vyhrál před obráncem Laurentem Koscielnym (11,8 procent) a útočníkem Robinem van Persiem (10,7 procent).

10.04.201212:21

Rosický hráčem měsíce

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický byl zvolen nejlepším hráčem Arsenalu za měsíc březen. V hlasování fanoušků získal téměř 34 procent hlasů. Druhý Theo Walcott 25 procent. V únoru skončil Rosický v anketě druhý za Robinem Van Persiem.

12.03.201212:27

Nová smlouva pro Rosického

Tomáš Rosický bude ve své kariéře pokračovat v Arsenalu, s nímž podepsal novou smlouvu, londýnský klub to oznámil na svých internetových stránkách. Zatím není jasné, o jak dlouhý kontrakt se jedná, podle všeho se ale kapitán české reprezentace Kanonýrům upsal jenom na další rok.

06.03.201221:15

Rosický navýšil vedení Arsenalu

Tomáš Rosický se podruhé v letošní sezóně a poprvé v rámci Ligy mistrů zapsal do střelecké listiny, český reprezentační záložník v 26. minutě zvýšil vedení Arsenalu nad AC Milán na 2:0.

26.02.201215:48

Rosický poslal Arsenal do vedení

V Londýně se dnes hraje derby mezi Arsenalem a Tottenhamem a do jeho proběhu se zapsal i Tomáš Rosický, který v 51. minutě dokonal obrat a poslal domácí do vedení 3:2. Tottenham vedl od 34. minuty 2:0, ještě do poločasu ale Arsenal srovnal.

29.12.201113:08

O Rosického prý stojí Olympiakos

Tomáš Rosický v Arsenalu častěji vysedává na lavičce, než hraje, a v poslední době se spekuluje o jeho odchodu. Podle listu Daily Mail se jeden zájemce o služby českého reprezentanta objevil v Řecku, má jím být Olympiakos Pireus.

02.12.201116:15

Arsenal znovu bez Diabyho a Rosického

Arsenalu budou v utkání proti Wiganu chybět záložníci Abou Diaby a Tomáš Rosický, oba mají problémy se stehenním svalem. Mimo hru je i japonský útočník Ryo Miyaichi, ten si vinou poraněného kotníku už nezahraje v tomto kalendářním roce.

12.10.201121:59

Rosického nedělní start nejistý

Arsenal v neděli hostí Sunderland a chybět mu možná bude záložník Tomáš Rosický. Na vině jsou problémy s třísly, kvůli nimž kapitán české reprezentace nenastoupil v Litvě.

11.10.201120:41

Češi nakonec bez Rosického

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický nakonec v závěrečném utkání kvalifikace mistrovství Evropy proti Litvě hrát nebude. Během rozcvičky usoudil, že by zraněná třísla zápas nevydržela. Místo něj nastoupí v Kaunasu v záloze Daniel Kolář.

03.10.201112:46

Rosického partnerka přišla o dítě

Modelka a televizní moderátorka Radka Kocurová v závěru minulého týdne přišla na konci pátého měsíce těhotenství o dítě, které očekávala s kapitánem české reprezentace Tomášem Rosickým. Záložník Arsenalu požádal média a veřejnost o shovívavost, že se ke smutné rodinné události dál nebudou vyjadřovat. "S hlubokým zármutkem musíme oznámit, že jsme kvůli zdravotním problémům ztratili naše první dítě. Žádáme veřejnost i média o ohleduplnost k celé rodině, kterou událost silně zasáhla," uvedl Rosický.

12.09.201117:40

Rosický zůstává mimo hru

Tomáš Rosický si bude muset počkat na návrat do sestavy Arsenalu, český záložník má problémy s kolenem a vynechá i duel Ligy mistrů v Dortmundu.

15.08.201119:07

Arsenal zítra možná bez Rosického

V úterním úvodním střetnutí čtvrtého předkola Ligy mistrů možná bude chybět Arsenalu český záložník Tomáš Rosický. Před zápasem s Udinese trápí Rosického blíže nespecifikované zdravotní problémy a o jeho startu se rozhodne až v den utkání.

13.07.201119:31

Rosický gólem pomohl k výhře

Český záložník Tomáš Rosický pomohl Arsenalu jednou brankou k vítěznému vstupu do přípravy na novou sezonu. Reprezentační kapitán se trefil v nastavení utkání s výběrem Malajsie v Kuala Lumpuru, kdy zvýšil na konečných 4:0. Rosický nastoupil do zápasu po přestávce za vedení 2:0, které Arsenalu zajistil trefou z penalty v páté minutě Aaron Ramsey a druhý góly přidal Theo Walcott. Český záložník nejprve přihrávkou připravil třetí branku pro Carlose Velu a v nastavení sám skóroval hlavou po centru Andreje Aršavina.

27.02.201115:21

Rosický by v Arsenalu měl prodloužit

Záložník Tomáš Rosický prý dostane v létě nabídku prodloužit své působení v Arsenalu. Podle britského listu Telegraph je kapitán české reprezentace jedním z šesti fotbalistů, kterým končí smlouva v londýnském klubu v létě příštího roku a trenér Arséne Wenger jim předloží nový kontrakt.

20.02.201119:17

Rosický skóroval hlavou

Tomáš Rosický skóroval v pohárovém utkání na hřišti Leytonu. Záložník Arsenalu se prosadil netradičně hlavou a v 53. minutě poslal svůj tým do vedení 1:0.

20.02.201118:30

Rosický po dlouhé době v základu

Český záložník Tomáš Rosický nastoupil po dlouhé době v základní sestavě svého Arsenalu. Od úvodní minuty dostal šanci v FA Cupu, ve kterém hrají Gunners s týmem Leyton Orient po poločase 0:0.

13.12.201021:53

Anglický šlágr vede v půli Manchester

Manchester United vede po prvním poločasu ve šlágru Premier League nad Arsenalem 1:0. Postaral se o to Korejec Park Ji-Sung gólem ve 41. minutě. Za Kanonýry nastoupil od úvodní minuty Tomáš Rosický a hned si nasadil kapitánskou pásku. Dalším překvapením v sestavě hostí je též dvacetiletý brankář Wojciech Szczęsny, pro kterého je to debut za první tým Arsenalu.

05.09.201012:52

Rosický zvládl celý trénink

Zdravotní stav kapitána reprezentace Tomáše Rosického se dál lepší a po nedávných problémech s tříslem dnes v Olomouci zvládl celý dopolední trénink. Podle lékaře národního týmu Petra Krejčího by v úterním utkání evropské kvalifikace proti Litvě neměl na hřišti chybět.