Celé jméno:Patrick Claude Ekeng Ekeng
Používané jméno:Patrick Ekeng
Národnost: Kamerun
Datum narození:26.03.1990Datum úmrtí:06.05.2016
Výška:180 cmVáha:67 kg
Pozice:záložník
Statistiky v reprezentaci
 ZMGGPVGOGŽKŽČČK
Kamerun "20"31290000110
Kamerun1340000000
Reprezentační kariéra hráče
 

Pitva ukázala, že zesnulý Ekeng měl zvětšené srdce

Kamerunec Patrick Ekeng z Dinama Bukurešť, jenž zemřel v pátek po kolapsu během zápasu, měl zvětšené srdce. Ukázala to pitva. K určení přesné příčiny smrti šestadvacetiletého záložníka je však podle rumunských lékařů potřeba provést ještě další testy...  
10.05.2016 | Aktuality | 32 komentářů
 

Rumunský svaz po Ekengově úmrtí zrušil víkendové zápasy

Veškeré fotbalové dění v Rumunsku se o víkendu zastaví, vedení svazu o tom rozhodlo po pátečním úmrtí kamerunského reprezentanta Patricka Ekenga z Dinama Bukurešť. Případem se navíc začala zabývat policie, protože podle lékařů v nemocnici se hráči nedostalo na stadionu odpovídající první pomoci.  
07.05.2016 | Aktuality | 6 komentářů
 

V Rumunsku zemřel na zástavu srdce Kamerunec Ekeng

Po kolapsu během utkání rumunské ligy zemřel kamerunský reprezentant Patrick Ekeng. Šestadvacetiletého záložníka Dinama Bukurešť se po převozu do nemocnice lékaři snažili přes hodinu oživovat, ale zachránit se jim ho nepovedlo. Podle rumunských médií zemřel Ekeng na zástavu srdce i vinou zanedbané péče přímo na stadionu...  
07.05.2016 | Aktuality | 52 komentářů
07.10.2017 Ekengova rodina stále nebyla odškodněna
Ani rok a půl po tragické smrti Patricka Ekenga po kolapsu na hřišti neviděla vdova s dětmi od Dinama Bukurešť ani lei. Fotbalistova manželka je přitom aktuálně bez práce a nemá tak trvalý příjem, bukurešťský klub však dle jejích slov své závazky neplní. (digisport.ro)
11.05.2016 Dinamo chce pohár věnovat Ekengově rodině
Pokud fotbalisté Dinama Bukurešť příští týden vyhrají finále Rumunského poháru, pošlou trofej do Kamerunu rodině záložníka Patricka Ekenga. Klub tak chce uctít památku šestadvacetiletého hráče, který zemřel minulý týden na selhání srdce poté, co zkolaboval při ligovém zápase. "Když vyhrajeme, pošleme pohár do Kamerunu, kde jej dají na Patrickův hrob," řekl v televizním rozhovoru sportovní ředitel Dinama Ionel Danilescu. Funkcionář také uvedl, že o stejné gesto požádají i svého finálového soupeře CFR Kluž, pokud by v zápase uspěl on. Finále se původně mělo hrát tento týden v úterý, po Ekengově úmrtí však bylo stejně jako všechny víkendové zápasy rumunských soutěží odloženo. (ČTK)
10.05.2016 Pojmenuje Dinamo po Ekengovi tribunu?
Významné pocty by se posmrtně mohlo dostat Kamerunci Patricku Ekengovi, jenž v pátek při utkání rumunské ligy podlehl zástavě srdce. Dinamo Bukurešť prý zvažuje, že po hráči pojmenuje jednu z tribun domácího stadionu. (digisport.ro)
12.10.2015 Bielefeld zkouší Ekenga Ekenga
Patrick Ekeng Ekeng je po odchodu ze španělské Córdoby bez angažmá, to už by ale nemuselo platit dlouho. Kamerunský reprezentant podstupuje testy v Arminii Bielefeld, kde by následně mohl nalézt nové angažmá. (transfermarkt.de)
19.02.2015 Ekeng s trestem na dva zápasy
Córdobě bude dvakrát chybět Patrick Ekeng Ekeng, záložník španělského klubu pyká za červenou kartu z duelu se Sevillou. (marca.com)
14.07.2014 Ekeng další novou posilou Córdoby
Córdoba je hodně aktivní na přestupovém trhu a nováček španělské nejvyšší soutěže hlásí další úlovek - ze švýcarského Lausanne přišel zdarma defenzivní záložník Patrick Ekeng. (insidespanishfootball.com)
Další expres zprávy