Jan Šimák Expres zprávy

12.10.201809:03

Jan Šimák oslaví čtyřicetiny

Jan Šimák, který 13. října oslaví čtyřicetiny, patřil k velkým talentům českého fotbalu. Jeho kariéru však poznamenaly problémy s alkoholem. Bývalý hráč Hannoveru, Leverkusenu, Stuttgartu nebo Sparty také nastupoval za střížkovské Bohemians v ČFL, kde byl na hostování z Táborska, hrál za České Budějovice a nyní hraje nižší soutěže. Na kontě má mimo jiné dva mistrovské tituly se Spartou a také jeden reprezentační start. V roce 2000 si také zahrál na olympijském turnaji v Sydney.

ČTK
04.07.201509:53

Budějovice by mohl posílit záložník Šimák

České Budějovice by mohl ve druhé lize posílit záložník Jan Šimák. Šestatřicetiletý bývalý hráč Hannoveru, Leverkusenu, Stuttgartu nebo Sparty je v klubu na testech. Jihočeský celek o tom informoval na svém webu. "O jeho fotbalovém talentu se vůbec nemá smysl bavit. A co jsem z Bohemky slyšel, tak už vede i spořádanější život, protože má rodinu. Chápu, že Šimák má ve fotbale nějaké jméno, ale já osobně bych byl pro jeho příchod, když si nastavíme určitá pravidla," citoval server iDnes generálního manažera klubu Martina Vozábala.

ČTK
07.03.201515:26

Bohemians Praha na úvod jara prohráli

Jarní část České fotbalové ligy začala překvapením. Její podzimní suverén Bohemians Praha v utkání 18. kola podlehl na vlastním trávníku 1:3 Loko Vltavín a utrpěl první domácí porážku v sezoně. Navíc přišel o zraněného tvůrce hry Jana Šimáka, který v prvním poločase po faulu od kapitána soupeře Komárka musel odstoupit ze hry.

ČTK
25.08.201410:21

Šimák už nebude hrát za Táborsko

Jan Šimák už nebude hrát za druholigové Táborsko. Pětatřicetiletý záložník se v minulém týdnu dohodl s vedením jihočeského klubu, v němž strávil dva roky, na ukončení smlouvy. Podle webu iSport.cz byly důvodem tohoto kroku zdravotní a rodinné problémy.

ČTK
17.11.201216:19

Šimák zakončil podzim první trefou

V posledním kole podzimní části druhé ligy se poprvé zapsal mezi střelce Jan Šimák, který zpečetil výhru Táborska nad Mostem 2:0. Bývalý záložník Hannoveru, Leverkusenu či Sparty, jenž v létě podepsal s jihočeským klubem smlouvu na půl roku, dnes v poslední minutě střelou pod břevno po rohovém kopu překonal gólmana Belaně.

14.10.201119:21

Šimák poslal Jenu do vedení

Jan Šimák se zapsal mezi střelce ve třetí německé lize, záložník Jeny ve 31. minutě otevřel skóre duelu s rezervním týmem Stuttgartu.

15.08.201117:16

Šimák má stop na dva zápasy

Jan Šimák přijde o nejbližší dvě utkání třetí nejvyšší německé soutěže, český záložník ve službách Jeny byl dnes potrestán za červenou kartu, kterou dostal ve víkendovém duelu proti Munsteru.

14.06.201113:44

Šimák se zřejmě vrátí do Jeny

Jan Šimák si v poslední době za Mainz prakticky nezahrál a z falckého týmu odejde. Staronovým působištěm českého záložníka by se měl stát třetiligový Carl Zeiss Jena, v jehož dresu během sezóny 2007/2008 Šimák restartoval svojí kariéru.

24.04.201016:46

Šimák rozvlnil síť Frankfurtu

Jan Šimák dal gól v zápase proti Frankfurtu, záložník Mainzu v 56. minutě srovnal na 2:2.

19.01.201015:58

Šimák má namířeno do Mainzu

Jan Šimák odchází ze Stuttgartu a bude hrát za jiný bundesligový klub. 31letý záložník míří do Mainzu, vše je již dohodnuto a k podpisu smlouvy na rok a půl dojde zítra v případě, že Šimák projde zdravotní prohlídkou.

04.01.201008:18

Stuttgart má zájem o Fuchse

Stuttgart má zájem o obránce Bochumi Christiana Fuchse. VfB o víkendu zahájil zimní přípravu a na soustředění do Španělska neodjeli Jan Šimák s Yildirayem Bastürkem, kteří si hledají nové angažmá. Šimák by měl v nejbližších dnech přestoupit do některého z druholigových německých klubů.

17.08.200912:05

Šimák bude kvůli bolavým zádům chybět

Jan Šimák má potíže se zády a bude chybět fotbalistům Stuttgartu v úterním úvodním zápase závěrečného 4. předkola Ligy mistrů na hřišti Temešváru. Český záložník nenastoupil už v sobotu v německé lize proti Freiburgu, nad kterým jeho tým zvítězil 4:2.

08.08.200921:19

Hannover podá nabídku na Šimáka

Jan Šimák by se skutečně mohl vrátit do Hannoveru, zájem o českého záložníka přiznal sám klub. "Začátkem příštího týdne se u VfB ohlásíme a podáme nabídku na Jana Šimáka," řekl sportovní ředitel dolnosaského celku Jörg Schmadtke.

06.08.200910:16

Šimák prý možná do Hannoveru

Jan Šimák je na odchodu ze Stuttgartu a možná by se mohl vrátit do Hannoveru, kde zažil svá nejlepší léta. Dolnosaský klub podle deníku Bild již angažování českého záložníka zvažuje.

05.08.200914:41

Šimák na odchodu ze Stuttgartu

Jan Šimák zřejmě odejde ze Stuttgartu, kde nemá nadějné vyhlídky na pravidelé hraní. "Alexander Hleb byl přiveden na levou zálohu, takže už tam není pro mě žádné místo," citoval českého záložníka deník Stuttgarter Nachtrichten.

06.12.200817:04

Šimák se znovu gólově prosadil

Podruhé za sebou se v dresu Stuttgartu prosadil český fotbalista Jan Šimák. V 63. minutě utkání v Cottbusu zvyšoval na 2:0 pro hosty.

30.11.200818:56

Šimák nasměroval Stuttgart k výhře

Stuttgart porazil Schalke a velkou zásluhu na tom měl i Jan Šimák. Český záložník dal v 79. minutě první gól zápasu, domácí nakonec vyhráli 2:0.

30.09.200817:17

Šimák je zraněný

Za poklesem výkonnosti stuttgartského Jana Šimáka a absencí v nedělním utkání proti Dortmundu stojí podle agentury SID zranění stehenního svalu. Český záložník nejspíš vynechá i čtvrteční zápas Poháru UEFA.

27.07.200819:58

Šimák zajistil prodloužení

Záložník Stuttgartu Jan Šimák dal jedinou branku odvety třetího kola Intertoto Cupu proti Saturnu MO a poslal tak zápas do prodloužení. Český záložník se trefil v 83. minutě.

19.07.200818:19

Šimák si odbyl premiéru

Jan Šimák hned ve své premiéře po přestupu z Jeny za Stuttgart začal v základní sestavě a odehrál celých 90 minut. Německý celek nicméně prohrál v Poháru Intertoto na hřišti Saturnu 0:1.