Jakub Rada si zahraje na novém stadionu Hradce Králové. Zkušený záložník na východě Čech podepsal roční prodloužení smlouvy.

Záložník Jakub Rada se vrací do Bohemians 1905. Dvaatřicetiletý středopolař, který z pražského týmu před čtyřmi lety přestoupil do Mladé Boleslavi a v minulé sezoně hostoval v Trnavě, podepsal s klubem roční smlouvu s opcí. Informovaly o tom internetové stránky vršovického celku.

ČTK
18.07.201821:30

Rada přispěl k postupu Trnavy

Záložník Jakub Rada si připsal asistenci i v odvetě 1. předkola Ligy mistrů a výrazně přispěl k postupu Trnavy přes bosenský Zrinjski Mostar. Dvojnásobný český reprezentant, který ve Spartaku hostuje z Mladé Boleslavi, nejprve v úvodním duelu přihrál na jediný gól zápasu Eriku Jirkovi a dnes zařídil i důležitý gól na hřišti soupeře.

ČTK
11.07.201821:14

Rada pomohl asistencí Trnavě

Hráči Trnavy v úvodním utkání 1. předkola Ligy mistrů udolali doma před prázdným hledištěm bosenský Zrinjski Mostar 1:0. O výhře svěřenců nového českého trenéra Radoslava Látala rozhodl v 79. minutě v přesilovce jediným gólem Erik Jirka po asistenci od českého záložníka Jakuba Rady. Rada teprve na začátku týdne odešel do Trnavy na hostování z Mladé Boleslavi a hned nastoupil v základní sestavě. V 79. minutě kolmicí vysunul dvacetiletého Jirku a ten vysokým obloučkem přehodil brankáře. V té chvíli už byli hosté devět minut o deseti a vyloučení v předposlední minutě potkalo i domácí tým.

ČTK
08.11.201523:13

Mladá Boleslav se obejde bez Rady

Mladé Boleslavi bude ve šlágru 14. kola Synot ligy v Plzni chybět Jakub Rada, který dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Jednozápasový trest za stejný prohřešek čeká i olomoucké Jana Navrátila s Janem Rajnochem, příbramského Tomáše Zápotočného, slávistu Milana Černého a Herolinda Shalu z Liberce.

ČTK
16.06.201511:23

Rada se blíží k přestupu do Boleslavi

Jakub Rada je blízko k odchodu z Bohemians 1905 do Mladé Boleslavi. Osmadvacetiletý záložník dostal od "klokanů" svolení trénovat ve středočeském celku a oba kluby momentálně řeší dotažení přestupu. Čtvrtý tým skončeného ligového ročníku Mladá Boleslav usiluje o Radu dlouhodobě. Zájem o něj měla již v zimní přestávce, ale střední záložník dohrál sezonu v Bohemians, kde má smlouvu do konce letošního roku.

ČTK
24.09.201315:20

Jakub Rada stojí za čtyři žluté karty

Fotbalistům Bohemians Praha 1905 bude v příštím utkání první ligy chybět záložník Jakub Rada. V 9. kole dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně, která znamená automaticky zastavenou činnost na jeden duel. Rozhodčí udělili v uplynulém kole nejvyšší soutěže 23 žlutých karet, což je v aktuální ligové sezoně dohromady 290 napomínání. Vyloučen byl teplický Michael Lüftner a počet červených karet v ročníku stoupl na čtrnáct.