Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Česko

08.06.2016 14:11 - Češi podle investiční banky nepostoupí
Čeští reprezentanti na mistrovství Evropy nepostoupí ze skupiny podle analýzy americké investiční banky Goldman Sachs, která úspěšně předpověděla tři ze čtyř semifinalistů posledního mistrovství světa. Podobně jako banka UniCredit, která sestavila vlastní analýzu, došla k závěru, že šampionát vyhraje domácí Francie. Banka Goldman Sachs použila pro výpočet systém, který využívá pro analýzu dat ze světové ekonomiky a finančních trhů. Při mistrovství světa před čtyřmi roky správně odhadla, že do semifinále postoupí Brazílie, Argentina a Německo. Spletla se jen u Španělska, místo kterého se mezi nejlepší čtveřici probojovalo Nizozemsko. V roce 2012 předpověděla, že Británie na olympijských hrách v Londýně získá 65 medailí z toho 30 zlatých. Skutečnost se lišila pouze o jednu medaili. Českému týmu přisuzuje Goldman Sachs sedmé nejhorší hodnocení ze všech účastníků podle systému Elo, který se využívá hlavně v šachu. Na postup ze skupiny jim sice dává šanci 61,8 procenta, ale domnívá se, že česká skupina D bude jedna ze dvou, ze které postoupí jen dva celky. A to Španělsko a Chorvatsko. (ČTK)
30.05.2016 12:12 - Čechům narušila trénink dopingová kontrola
Čeští fotbalisté dnes na soustředění v rakouském Kranzachu podstoupili dopingovou kontrolu. Komisaři dorazili brzy ráno a narušili hráčům i trenérovi Pavlu Vrbovi dopolední program. Vzorky moči a krve muselo odevzdat deset reprezentantů. "Komisaři si už přivezli svůj seznam hráčů. Týkalo se to především zkušených hráčů, jako jsou Tomáš Rosický, David Limberský, Jaroslav Plašil, Tomáš Sivok, Michal Kadlec či Vladimír Darida," řekl novinářům tiskový mluvčí reprezentace Ondřej Lípa. "Výsledky bychom měli vědět v řádech dnů," dodal. (ČTK)
19.05.2016 11:27 - Krejčí prý odstoupil z pozice trenéra Plzně
Karel Krejčí dle informací redaktora Deníku Sport Michala Petráka rezignoval na svou funkci hlavního trenéra Viktorie Plzeň a chce se dále plně soustředit na svou roli asistenta Pavla Vrby u národního týmu. Ten již za hodinu začne s oznámením své nominace na nadcházející Euro. (twitter.com/michalpetrak)
29.02.2016 14:52 - Rusové potvrdili přátelský duel s Českem
Česká reprezentace se před Eurem skutečně utká s ruskou sbornou, potvrdil to už ruský ministr sportu Vitalij Mutko. Dle jeho slov na Rusy před Eurem čekají výběry Francie, Česka, Litvy a Srbska. (championat.ru)
13.12.2015 19:44 - Od pondělí rezervace vstupenek na ME
Od pondělního poledne mají fanoušci možnost rezervovat si vstupenky na zápasy českých reprezentantů na mistrovství Evropy ve Francii. UEFA do poslední vlny prodeje uvolní 800 tisíc vstupenek, přičemž fanoušci o ně mohou žádat do 18. ledna. Pokud poptávka překročí nabídku, rozhodne o majitelích lístků losování. Češi do turnaje vstoupí 13. června soubojem se Španělskem v Toulouse na stadionu pro 33 tisíc fanoušků. Poté se 17. června utkají s Chorvatskem v St. Étienne, kde se vejde na tribuny téměř 42 tisíc diváků. Skupinu uzavřou 21. června proti Turecku v Lens na stadionu s kapacitou 38.223 míst. Nízká kapacita stadionů se promítne i do počtu vstupenek, které UEFA vyčlení pro české fanoušky. Na duely se Španělskem a Tureckem přijme zhruba šest tisíc rezervací od českých zájemců, na zápas s Chorvatskem sedm tisíc. FAČR v pondělí v 9:00 uveřejní na svém webu fotbal.cz podrobný manuál pro fanoušky, jak mohou vstupenky rezervovat. Budou na to mít celkem měsíc, následně se rezervace uzavře a UEFA začne přidělovat vstupenky. Ceny vstupenek jsou 25, 55, 105 a 145 eur (675 až 3900 korun), každý může požádat maximálně o čtyři lístky. V březnu pak bude ještě poslední možnost na získání vstupenek poté, co UEFA vrátí do prodeje nevyzvednuté rezervace a lístky od fanoušků, kteří je před losováním zakoupili "naslepo" a ztratili o ně zájem. (ČTK)
12.12.2015 21:55 - Češi si Euro zahrají na nejmenších stadionech
Los mistrovství Evropy rozhodl o tom, že si čeští fotbalisté zahrají na třech ze čtyř nejmenších stadionů, které budou turnaj hostit. To je špatná zpráva pro fanoušky, neboť na každé utkání základních skupin bude pro české příznivce k dispozici zřejmě maximálně sedm tisíc vstupenek. Turnaj svěřenci trenéra Pavla Vrby zahájí 13. června soubojem se Španělskem v Toulouse na stadionu pro 33 tisíc fanoušků. Poté se 17. června utkají s Chorvatskem v St. Étienne, kde se vejde na tribuny téměř 42 tisíc diváků. A skupinu uzavřou 21. června proti Turecku v Lens na stadionu s kapacitou 38.223 míst. Už jen Nice s 35.600 místy se řadí mezi menší stadiony. Zbylých šest arén má kapacitu mezi 42 a 81 tisíci. (ČTK)
11.11.2015 13:59 - Reprezentanti oslavili postup na Euro písní
Netradiční formu oslavy postupu na mistrovství Evropy zvolili čeští reprezentanti. Dnes společně nazpívali píseň, která se nese v duchu mušketýrského hesla Jeden za všechny a všichni za jednoho. Stejné motto provázelo i celou úspěšnou kvalifikaci. "Vytvořit tuto píseň byl spontánní nápad poté, co jsme postoupili na mistrovství Evropy. Velkým hybatelem byl především náš kustod a nadšený zpěvák Jirka Strnad," řekl tiskový mluvčí reprezentace Ondřej Lípa. Píseň "Jeden za všechny" otextoval Ondřej Martin na hudbu Maxe Brauna. Reprezentanti se s písní seznámili už v minulých dnech. Dnes se sešli v nahrávacím studiu Českého rozhlasu a na dvě hodiny se i s realizačním týmem vžili do rolí profesionálních zpěváků. Režie se ujal mistr zvuku Karel Fisl, který byl s výkonem fotbalistů spokojený a často je chválil. (ČTK)
11.11.2015 10:41 - Pudil: Rád bych se dostal na Euro
Česká reprezentace se dokázala po čtyřech letech znovu probojovat na mistrovství Evropy, k čemuž pomohl i Daniel Pudil, jenž doufá, že se do třetice konečně vejde do nominace na závěrečný turnaj do Francie. "Rád bych se na mistrovství Evropy podíval," potvrdil Pudil. "Když budu pokračovat ve výkonech, které nyní v Sheffieldu předvádím, tak tady šance, abych se na stará kolena podíval na Euro, je," myslí si 30letý levonohý univerzál, jehož před osmi lety připravilo o účast na turnaji zranění a před Eurem 2012 tehdejší kouč Michal Bílek na poslední chvíli změnil nominaci a místo Pudila povolal Vladimíra Daridu. (fotbal.idnes.cz)
06.09.2015 20:12 - Česko postoupilo pošesté za sebou na ME
Svěřenci kouče Pavla Vrby dokázali vyhrát na lotyšské půdě a s předstihem slaví postup na mistrovství Evropy 2016. Mezi evropskou smetánkou pak nebude Česká republika chybět pošesté v řadě. (ČTK)