Zimní Tipsport ligy se zúčastní šest českých prvoligových klubů

06.12.2023, 15:29
Aktuality

Šest prvoligových týmů se v lednu představí v 27. ročníku tradičního zimního přípravného turnaje Tipsport ligy. Tři nejlepší tuzemské kluby posledních let Sparta, Slavia a Plzeň jako obvykle scházejí, z první poloviny aktuální tabulky nejvyšší soutěže se zúčastní Mladá Boleslav a Olomouc. Sigma bude startovat i v šestém ročníku turnaje Tipsportu na Maltě, kde se představí také Hradec Králové, Trnava a Austria Vídeň.

Tipsport oproti minulému ročníku snížil počet účastníků zimní ligy z 20 na 16 týmů, které budou rozděleny do čtyř čtyřčlenných skupin. Každý z celků čekají tři utkání, celkový vítěz, který získá prémii 200 tisíc korun, vzejde ze společné tabulky. Tři skupiny budou mít základnu v Česku, jedna na Slovensku.

Vedle Mladé Boleslavi a Olomouce se z českých prvoligových mužstev zúčastní obhájce prvenství Bohemians 1905, Pardubice, Teplice a Zlín. Osm celků je z tuzemské druhé ligy a dva ze Slovenska. Turnaj proběhne od 10. do 27. ledna.

Podobně jako v posledních letech se ho nezúčastní nejlepší české týmy. "Plzeň a Slavia byly bez reakce na naše pozvání. Sparta se tentokrát omluvila, že se nezúčastní ani její béčko, které v tom termínu letí do Anglie," řekl na tiskové konferenci ředitel turnaje Aleš Kolář. "Hodně nás mrzí, že jsme z logistických důvodů museli odmítnout tradiční účastníky Jablonec a Liberec," doplnil Kolář.

Turnaje na Maltě se před rokem poprvé zúčastnilo šest týmů, v tomto ročníku se ale pořadatelé vracejí ke čtyřem celkům. Na ostrově ve Středozemním moři se bude hrát od 8. do 15. ledna. Zatímco Olomouc a Trnava už na turnaji startovaly, jiný český prvoligový celek Hradec Králové čeká premiéra stejně jako rakouskou Austrii Vídeň.

Ani na Maltu se pořadatelům nepodařilo přilákat některý z tria elitních tuzemských klubů. "Jednali jsme s Plzní. Nakonec s poděkováním odmítli a dali přednost svému tradičnímu soustředění ve Španělsku. Co se týče Sparty a Slavie, popravdě řečeno jsme jim účast nenabídli," uvedl Lubomír Ježek z Tipsportu.

Spartu se pořadatelé neúspěšně pokoušeli přilákat v minulých letech, kde byl Tipsport generálním partnerem Letenských. Od léta se ale hlavním partnerem ligového mistra stala jiná sázková kancelář Betano.

"Obecně preferujeme kluby, které jako Tipsport sponzorujeme. V Sigmě, Hradci Králové i Trnavě jsme na úrovni generálních nebo prémiových partnerů. Chceme klubům pomoci v zimní přípravě, účast klubu stojí přes jeden a půl milionu korun. I tím jsou dané sponzoring a sepětí Tipsportu s klubem. Což není dlouhodobě případ Slavie a už ani Sparty," dodal Ježek.

Olomouc se představí na Maltě i v Česku v Tipsport lize a organizátoři souhlasili s tím, že první ze tří zápasů domácího podniku odehraje s B-týmem. "Při domlouvání termínové listiny Tipsport ligy bylo přihlédnuto k tomu, že Olomouc bude na Maltě. Druhý a třetí zápas už budou hrát s áčkem, které se z Malty vrátí," řekl Ježek.

Autor: ČTK

Komentáře (0)

Přidat komentář
zatím zde není žádný komentář

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele