Ze stadionu Slovácka je logistické centrum pro výrobu roušek

26.03.2020 10:57 - Aktuality
Městský stadion Miroslava Valenty (© twitter.com)
 
Na Stadionu Miroslava Valenty, který je domovem prvoligového Slovácka, se sice sportovní život zastavil, ale naplno jede tamní prádelna a plné jsou i sklady. Místo se proměnilo v jedno z logistických center skupiny Dobrovolně proti koronaviru (DPK) v Uherském Hradišti. Prostory klubu se staly důležitou součástí organizace, právě sem dobrovolníci vozí látky na výrobu roušek, pandemií vynuceného hitu těchto dní.

"U nás se látky vyperou, skladují a pak se vozí do okolí dobrovolníkům, kteří roušky šijí. Jsme takové logistické centrum celé operace a jsme moc rádi, že jsme tímto mohli přispět k boji proti koronaviru," řekl ČTK tiskový mluvčí 1.FC Slovácko Marek Jurák. "Poskytnutí zázemí je jen kapka v moři. Bez všech dobrovolníků bychom se neměli k čemu připojit," podotkl Jurák.

Prádelna a klubové sklady jsou jedním z mnoha kamínků, které skládají mozaiku skupiny DPK v Uherském Hradišti a okolí. Zapojily se také například autodílna, servis, taxislužba či lékárna, na rozvoz roušek se hlásí i jednotlivci. "Je neskutečné, jak se to celé rozrostlo a jak se připojily desítky dobrovolníků. Vyrábíme stovky roušek a jsme rádi, že můžeme pomáhat," uvedla na webu helpuh.cz Hana Frantová Jurásková, jedna z koordinátorek dobrovolníků z Ostrožské Nové Vsi.

Samotní hráči Slovácka nyní trénují individuálně, ale dění v klubových prostorách jim neuniklo. "Klobouk dolů před všemi, kteří se do toho zapojují. Je super, že lidé v této situaci nemyslí jenom sami na sebe. Snad to všichni ve zdraví zvládneme," komentoval aktivitu dobrovolníků na klubovém facebooku zkušený obránce Michal Kadlec.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1127
Komentáře (4 / 0 nových)
bourbon
26.03.2020 15:21
#
že stadionu v Hradci by ho taky mohli udělat a už ho tak navždy nechat.
didosh
26.03.2020 23:47
#
oli9
27.03.2020 07:49
#
TheMally11
27.03.2020 11:02
#
z Generali Česká pojišťovna aréna bude cirkus
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.