Wenger: Drogba je zabiják

19.04.2009, 18:28
Aktuality
Trenér Arsenalu Arsene Wenger má jasno o tom, kdo stál za úspěchem Chelsea v postupu do finále Anglického poháru. Podle francouzského kouče vše rozhodl Didier Drogba, a to nejen díky vítěznému gólu v 84. minutě.

"Drogba je zabiják," řekl dlouholetý kouč Gunners na adresu útočníka Pobřeží slonoviny. Pro Arsenal se přitom zápas vyvíjel dobře. Tým se dostal do vedení díky tečované střele Thea Walcotta, jenže ještě do přestávky vyrovnal Malouda. Definitivní direkt pak zasadil až ke konci zápasu právě Drogba.

Wenger poznamenal, že Drogba se vždycky soustředí na zlomové okamžiky a je pokaždé připraven zvrátit zápas na svou stranu. "Je pravda, že jsme mu to trochu sami usnadnili, ale on je neustále koncentrován. Stačí se podívat na počet jeho vstřelených gólů ve velkých utkáních," dodal Wenger.

Ve zkratce také komentoval výkon Fabianskiho mezi třemi tyčemi. Podle Wengera tento zápas nepatřil mezi jeho nejlepší, trenér ale věří, že Polák bude opět velkou oporou týmu. Ve finále nejstarší soutěže světa se Chelsea může těšit na vítěze duelu Manchester United - Everton.

Autor: Pavel Mašlaň / skysports.com