Van der Wiel: Raději vyhraji titul než pohár

10.05.2011, 12:04
Aktuality
Zklamání o víkendu zavládlo v kabině Ajaxu, amsterdamský klub nezvládl dobře rozehrané finále Nizozemského poháru a s Twente nakonec prohrál po prodloužení 2:3. Ajax čeká ještě jedno finále proti stejnému soupeři, které bude mít ještě větší váhu a moc dobře to ví Gregory van der Wiel...

Ajax hostí Twente v neděli odpoledne v rámci posledního kola Eredivisie a oba týmy do zápasu půjdou s tím, že vítěz bere vše. Ajax má výhodu domácího prostředí, hostům zase stačí remíza, jelikož mají na svém kontě o jeden bod více.

"Chci vyhrát titul. Raději vyhraji titul, než pohár. Samozřejmě bych byl nejraději, kdybychom získali double, ale pohár pro nás není tak důležitou trofejí. Musíme jít dál a obrátit svou pozornost na ligový souboj. Porážka z pohárového finále neznamená žádnou mentální újmu, jenom nás bude motivovat k dalšímu zápasu," říká nizozemský obránce.

Ajax měl nedělní finále skvěle rozehrané a po čtyřiceti minutách vedl o dvě branky. Pak ale nezvládl přelom poločasů, do kabiny inkasoval první branku, v 56. minutě bylo vyrovnáno a když už se v prodloužení schylovalo k penaltovému rozstřelu, trefil se ve 117. minutě Janko.

"Podali jsme dobrý výkon a vypadalo to, že je všechno v pořádku. Inkasovaný gól byl z kategorie těch hloupých, už byl skoro poločas a my si měli pohlídat dvoubrankové vedení, pro Twente by to pak bylo mnohem složitější. Místo toho snížili a to jim hodně pomohlo," lituje Van der Wiel.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com