V Německu se začínají vracet ke společné přípravě, Werder nesmí

03.04.2020 20:01 - Aktuality
 
Po dvoutýdenní karanténě a individuálním tréninku v domácích podmínkách se hráři Hoffenheimu, Düsseldorfu a Kolína nad Rýnem vrátí od pondělí ke společné přípravě. S tréninkem po skupinkách chtěl začít také Werder Brémy, ale úřady spolkové země týmu českých hráčů Jiřího Pavlenky a Theodora Gebre Selassieho nedaly svolení.

"Tohle téma zatím nemůže být na pořadu dne," řekl brémský ministr vnitra Ulrich Mäurer. Senát této spolkové země si podle něj nedokáže představit, že by hráči v současné situaci normálně trénovali. Německo má k dnešku téměř 80.000 případů nakažených koronavirem a přes tisíc mrtvých.

Bundesliga má pauzu minimálně do konce dubna. Mäurerovi se nelíbí, že vedení soutěže uvažuje o tom, že v květnu by se mohlo opět hrát. "To není od ligy dobrý signál," uvedl s tím, že jde o názor celého brémského Senátu.

Trénink po skupinkách už téměř dva týdny podstupují hráči Augsburgu. Kapitán Daniel Baier se však nedomnívá, že by díky tomu oproti jiným týmům získávali výhodu. "Nějakou kritikou se zaobírat nemusím, já jsem o tom nerozhodl. Ale musím upřímně říct, že mám radost, že takhle trénujeme. Je to dobré i pro hlavu dostat se takhle ven a vidět kluky. Nevím, jestli je to nějaké zvýhodnění," řekl televizní stanici Sky spoluhráč českých fotbalistů Tomáše Koubka, Marka Suchého a Jana Morávka.

Od pondělí budou ve stejném režimu a za dodržování přísných hygienických opatření trénovat i hráči Hoffenheimu, mezi které patří obránce Pavel Kadeřábek.

Ve Wolfsburgu se hráči místo na hřišti sešli v obchodech. Šestice hráčů VfL dnes vyrazila do dvou supermarketů pomáhat doplňovat zboží v regálech v rámci akce nazvané "Děkujeme hrdinům všedních dnů".

"Je to pro nás důležitá akce, protože chceme jít příkladem. Zažíváme těžké časy a je potřeba držet při sobě," uvedl kapitán Wolfsburgu Josuha Guilavogui.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1698
Související články
Komentáře (5 / 0 nových)
smazaný uživatel
03.04.2020 21:07
#
Divím se že ti geniální němčouři nenechali úmyslně nakazit všechny fotbalisty aby mohli co nejdříve zase hrát....pokud by se začalo třeba v červnu a to je teď jedno jaká liga a po týdnu by měl jediný hráč z ligy pozitivní test tak zase Stop?
Těžko říct kdy to "skončí" do takové míry aby mohli hrát vůbec před prázdným stadionem
db18
03.04.2020 22:49
#
Red Bull to chtěl udělat ve formuli a tvrdě narazil...
smazaný uživatel
04.04.2020 10:03
#
To se nedozvíš. Asi nikdo na tvé úrovni. Ale je vtipné číst články: "Babiš říká, že po Velikonocích se to uvolní." a čísla se navyšují. Tak teď jde jen o to si vybrat, kdo lže víc. Média nebo Babiš a spol.
smazaný uživatel
04.04.2020 10:43
#
Babišovi média
ratusek
04.04.2020 10:25
#
já stejně nechápu, jak můžou trénovat, ale za přísných hygienických podmínek. To si jako jen centrují přes půl hřiště? stejně spolu přijdou do kontaktu. to trénují se štítama, respirátorama a rukavicema?
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.