Tuchel vzal premiérovou ztrátu Mainzu s nadhledem

17.10.2010, 21:58
Aktuality
Úchvatná série Mainzu bez ztráty jediného bodu se včera zastavila na sedmi zápasech. FSV prohrál s Hamburkem 0:1 a přišel o vedoucí pozici v bundeslize. Kouč Thomas Tuchel přiznal, že tým po reprezentační přestávce přeci jen nepodal takový výkon, na jaký byl z dřívějších klání zvyklý.

Tuchel po premiérové prohře odmítal paniku. "Svět se nezboří. Ve vhodném čase utkání zanalyzujeme a zkritizujeme věci, se kterými jsme spokojeni nebyli. Stejně tak ale poukážeme na prvky, které se nám podařily. V zápase jich bylo hodně," dodal trenér.

Zápas ukázal, jak malá je hranice mezi úspěchem a nezdarem. Mainz mohl utkání v závěru rozhodnout ve svůj prospěch, jenže Caligiuri ani Holtby své šance neproměnili. V 89. minutě tak přišel trest z kopačky Guerrera a tři body si odvezl Hamburk.

Tuchel uznal, že hráči ve srovnání z předchozími zápasy nehráli s takovou lehkostí. Na týmu se podle něj podepsala také reprezentační přestávka. "Dělali jsme hodně zbytečných technických chyb. Daň za reprezentační přestávku jsme zaplatili ztrátou harmonie v naší hře," doplnil kouč.

Mainz nečeká snadný soupeř ani příští víkend. Tým pojede na půdu Bayeru Leverkusen, kde bude bojovat o návrat na první místo v bundesligové tabulce.

Autor: Pavel Mašlaň / fifa.com