Slavia jedná o navýšení kapacity stadionu, zvýhodní očkované fanoušky

21.07.2021 22:33 - Aktuality
Sinobo Stadium (© twitter.com/slaviaofficial)
 
Podle předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka jedná Slavia s ministerstvem zdravotnictví, hygienou i českou vládou o tom, za jakých podmínek by mohla být povolená kapacita stadionu vyšší než v současnosti. Od začínající sezony mohou být arény s více než deseti tisícovkami míst zaplněné z poloviny. Červenobílí budou zvýhodňovat fanoušky, kteří budou očkovaní proti koronaviru.

"Díval jsem se včera na zápasy Ligy mistrů ve Vídni a v Budapešti a atmosféra byla úžasná. Budu hrozně rád, když taková atmosféra bude i u nás v Edenu. Považujeme za důležité, aby fanoušci na stadionu byli. V současné době jednáme s ministerstvem zdravotnictví, hygienickou službou i vládou o tom, za jakých podmínek by bylo případně možné navýšit limit 50 procent kapacity stadionu," řekl Tvrdík na tiskové konferenci.

Arény s kapacitou nad deset tisíc míst mohou být v Česku po částečném rozvolnění omezení od začínající sezony obsazeny z poloviny, na menších stadionech může být maximálně pět tisíc diváků. Do Edenu může dorazit téměř deset tisíc příznivců.

"Jako Slavia chceme podporovat očkování. Chceme fanoušky na stadionu, chceme, aby byli chráněni. Proto budeme zvýhodňovat ty, kteří budou naočkovaní. Budeme je zvýhodňovat finančně i nefinančně. Věřím, že může dojít k tomu, že v sektorech pro očkované bude povolen vyšší počet osob než v sektorech pro ostatní návštěvníky stadionu," uvedl Tvrdík.

"Od 1. srpna máme projekt, kterému říkáme stadion bez covidu. Budou na něj smět jen očkovaní, lidé s PCR testem ne starším než 48 hodin a lidé, kteří prodělali covid v posledních šesti měsících," dodal bývalý ministr obrany.

Očkování podle něj podstoupili všichni členové A-týmu i kluboví zaměstnanci, pouze tři nové posily nemají druhou dávku. V průběhu přípravy Slavia musela o několik dní odložit odjezd na soustředění v Rakousku kvůli tomu, že univerzál Oscar Dorley měl pozitivní test na koronavirovou mutaci delta.

"Podařilo se nám situaci zvládnout, protože jsme dodržovali všechny epidemické předpisy. Možným elementem, který přispěl k tomu, že měl hráč lehký průběh, je i očkování. U delty stačil jeden případ, a kdyby tým nebyl naočkovaný, celý by skončil v karanténě," tvrdil Tvrdík.

Téměř celou povolenou kapacitu stadionu v Edenu zaplní držitelé permanentních vstupenek. "Z loňských permanentkářů máme k dnešnímu dni 8010 fanoušků, kteří si obnovili svou permanentku. Předpokládáme, že do prvního domácího zápasu bude vyprodán celý limit zhruba 9200 držitelů permanentek, kteří ji měli minulou sezonu," dodal Tvrdík.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 3607
Komentáře (609 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.