Sladký končí aktivní kariéru, bude trénovat rezervu Českých Budějovic

12.06., 23:29
Aktuality
Martin Sladký (© Dynamo České Budějovice)

Martin Sladký z Českých Budějovic ukončil aktivní hráčskou kariéru a stane se trenérem. Jak Dynamo oznámilo na svém webu, dvaatřicetiletý obránce se ujme třetiligového B-týmu. Trenérské dráze dal přednost před nabídkami hrát i nadále na profesionální úrovni.

"Trenéřinu mám moc rád, trenérské zkušenosti už také nějaké mám, takže jsem rád, že tuhle šanci dostávám. Je to pro mě začátek něčeho nového. Děkuji Dynamu za příležitost, vážím si jí a chci ji využít," uvedl rodák z Domažlic Sladký. Koncem června mu v Dynamu doběhne hráčská smlouva, která mu nebude prodloužena. Hrát ještě mohl jinde, odstartuje však novou dráhu.

V první lize odehrál celkem 159 utkání a vstřelil pět gólů. Kromě Českých Budějovic nejvyšší soutěž okusil také v Plzni, Olomouci a Mladé Boleslavi. "Martinovi jsme nabídli pozici hlavního trenéra u béčka a jsme rádi, že to přijal. Výhodou pro nás také je, že už má za sebou nějaké trenérské zkušenosti. V aktuální sezoně vyhrál svou soutěž se ženami a v podstatě hotový už je také postup do ligy našich dorostenek, které na podzim také vedl. Navíc studuje na trenérskou licenci A," uvedl sportovní ředitel klubu Milan Čadek.

Sladký u týmu, který ve skupině A v ČFL obsadil páté místo, vystřídá Dušana Žmolíka. Ten odchází k B-týmu Pardubic a od července se připojí také k realizačnímu týmu tamního áčka.

Autor: ČTK

Komentáře (6)

Přidat komentář
fabec1222

Poslední ať zhasne...V říjnu ho budou prosit, aby se vrátil, aby měli koho na lavičku.

Reagovat
PL28

Třeba si myslí že jako hlavnímu kouči mu výplata přijde včas

Reagovat
ZB 07

Taky bych radši ukončil kariéru, kdybych zjistil, že mě chce Zbrojovka.

Reagovat
Greny

Reagovat
Firkraag

Reagovat
Fodbalysta

Když k nám do Olomouce přišel, moc jsem od něj nečekal, ale překvapil. Díky jeho golu jsme po 19 letech doma porazili Spartu(pro mě premiérové vítězství nad Spartou doma). Díky za všechno Sláďo !

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele