Šéf francouzského fotbalu chce restart sezony s finále pohárů

24.04.2020 21:56 - Aktuality
 
Prezident Francouzské fotbalové federace Noël Le Graët navrhl, aby restart sezony obstaraly dvě pohárová finále. Nejprve by se mělo 13. nebo 20. června hrát finále Francouzského poháru mezi Paris Saint-Germain a St. Etienne a o tři později by se opět PSG utkalo s Lyonem o Ligový pohár.

Podle Le Graëta by bylo odpovídajícím způsobem symbolické, kdyby se profesionální fotbal po březnovém zastavení kvůli pandemii koronaviru rozběhl finálovými duely. "Ukázalo by to dobrý obrázek profesionálního i amatérského fotbalu," uvedl Le Graët po jednání ze zástupci ligy.

"O restartu ligy se ještě nerozhodlo, ale můžeme kalendář trochu upravit, aby se nejprve odehrála pohárová finále. Proti mému návrhu nikdo nebyl, takže to beru tak, že dokud mi nikdo neřekne 'ne', tak to znamená 'ano'."

Začátek prvoligové sezony je předběžně naplánován na 17. června, bude však záležet na souhlasu vlády. "Mají to v rukou ministři, ale vůle ligy a klubů je sezonu dohrát," uvedl Le Graët.

Francie zaznamenala za poslední den 389 nově zemřelých s nemocí covid-19, což je nejméně od konce března. Nadále ubývá také pacientů v nemocnicích i na jednotkách intenzivní péče. Od začátku pandemie zemřelo po komplikacích způsobených koronavirem 22.245 lidí, v současné chvíli je v zemi 122.577 nakažených.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1643
Komentáře (2 / 0 nových)
Kucka
24.04.2020 22:50
#
Poháry bych určitě dohrál, zvlášť když zbývá už jenom finále
madridcan
25.04.2020 12:15
#
Ešte si neporazil Írsko a už chceš finále
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.