Rada: Myslím si, že jsme ztratili tři body

09.11.2018 10:35 - Aktuality
Petr Rada (© fkjablonec.cz)

Jablonečtí prohráli 1:2 v Astaně a ani ve čtvrtém kole základní skupiny Evropské ligy nedokázali zvítězit. Kazašský celek vedl po brance Pedra Henriqueho, pak sice Severočeši vyrovnali díky vlastnímu zásahu Baktijara Zajnutdinova, ale o výhře domácích rozhodl dvě minuty před koncem Jevgenij Postnikov.

"Samozřejmě to bolí. Myslím si, že jsme ztratili tři body. Měli jsme víc brankových příležitostí, které vyplynuly ze hry, a měli jsme je proměnit," citoval trenéra Petra Radu web jabloneckého klubu.

Úvod zápasu na umělém trávníku Astana Areny patřil domácím, kteří se v 18. minutě ujali vedení. Brankář Hrubý vyrazil Tomasovovu střelu na roh, po něm se však prosadil volný Henrique. Zajnutdinov prodloužil míč za sebe a brazilský záložník se před odkrytou brankou nemýlil.

Jablonečtí okamžitě zabrali a vzápětí mohli vyrovnat. Sobol, který nahradil zraněného Masopusta, však trefil pouze boční síť. Stejně dopadl i Považanec, zatímco Jovovič netrefil branku.

V 41. minutě už se ale hosté odměny za aktivitu dočkali. Holešovu střelu srazila domácí obrana na roh a po něm se prosadil Lischka, jehož hlavičku ještě tečoval Zajnutdinov. "Je to pro nás kruté, ale co se týče výkonu, musím hráčům poděkovat. Měli jsme na to, abychom tu vyhráli. Domácí byli větší část druhého poločasu nervózní," uvedl Rada.

Severočeši jako první zahrozili i po přestávce. Sobol využil zaváhání obránců a dostal se k míči v dobré pozici, ale opět zamířil pouze do boční sítě. Pak ale postupně převzala aktivitu Astana a dvě minuty před koncem rozhodla o vítězství. Tomasov našel ve vápně Postnikova a ten poslal míč pod břevno. "Druhý poločas jsme byli lepší, až na ten blok v závěru, kdy nám soupeř vstřelil rozhodující branku," řekl Rada.

Jablonec tak stejně jako v Rennes přišel o bod na samém konci utkání. "Převládá smutek, protože jsme dostali gól opět v závěru, tam jsme to nezvládli a neubránili to tam. Asi se na to musíme ještě víc specializovat, abychom ty závěry zvládali lépe," dodal Rada.

Astana vyhrála i druhý zápas ve skupině, udržela neporazitelnost a s osmi body je o skóre druhá za Dynamem Kyjev, které porazilo 3:1 Rennes. Francouzskému celku patří se třemi body třetí místo. Jablonec, který jako první český klub v pohárech prohrál v Kazachstánu, má o bod méně a je poslední.