Pochettino: Chtěl bych zůstat v Tottenhamu 20 let

08.01.2019 09:48 - Aktuality
 
Tak dlouho jako Arséne Wenger v Arsenalu by si přál zůstat současný manažer Tottenhamu Mauricio Pochettino na lavičce Spurs. Šestačtyřicetiletý Argentinec dokončuje svou první pětiletku v Tottenhamu a věří, že brzy přijdou i velké trofeje.

Pochettino zatím v Premier League skončil s Tottenhamem od svého příchodu ze Southamptonu v roce 2014 na pátém, dvakrát na třetím a jednou na druhém místě. "Přál bych si, abych tady mohl být 20 let, a pak se rozhodl sám, že odejdu, nebo ukončím kariéru," prohlásil Pochettino. "Bylo by to fantastické. Jsem tady opravdu šťastný. Baví mě i práce pod tlakem, který tady je. Moc rád bych pomohl klubu zajistit si takové místo v historii, jaké si on sám přeje," dodal.

Pochettino se nebál zmínit ani příklad Arséna Wengera. Ten vedl Arsenal 22 let a velkého rivala Tottenhamu opustil po minulém ročníku. "Až budu mít možnost, musím se ho zeptat, jak byl se svým koncem v klubu spokojený. Z mého pohledu se k němu lidé chovali hodně nefér," připomněl Pochettino, že po dlouhých letech ve funkci už řada příznivců Arsenalu volala po změně a na Francouze byla doslova alergická.

Argentinec, který byl po nedávném vyhazovu Josého Mourinha z Manchesteru United zmiňován jako jeden z jeho možných nástupců, také naznačil, že v jistém směru se Tottenham bude muset změnit, aby mohl v budoucnu dosáhnout na velké úspěchy a trofeje. V letním přestupním termínu nepřivedl ani jediného hráče a velké nákupy v posledních letech rozhodně nebyly jeho stylem.

"Budeme otevírat jeden z nejlepších stadionů na světě, máme dobré mužstvo. Zároveň jsem ale viděl statistiku, že jsme za posledních 10 let utratili neméně peněz za posily z velkých mužstev v Evropě. Pracujeme teď stejně, jako jsme pracovali před pěti lety. Klub už je ale na jiné úrovni, než byl před pěti lety. Ostatní soupeři se také zlepšují a investují. Takže možná se budeme muset také začít chovat trochu jinak," řekl Pochettino.

V aktuální sezoně je Tottenham ve hře o trofej ve všech čtyřech soutěžích. V Premier League je zatím třetí, v Lize mistrů postoupil do osmifinále, v FA Cupu je ve čtvrtém kole a v Carabao Cupu ho čeká semifinále.

Z toho, že Tottenham na velkou trofej pod jeho vedením stále čeká, si však Pochettino rozhodně těžkou hlavu nedělá. "Když mi nabízeli Daniel Levy a John Lewis kontrakt, tak jsme si jako jednu z nejdůležitějších věcí řekli, že až postavíme nový stadion, tak v následující sezoně potřebujeme mít tým, který skončí v první čtyřce. Takže jsme spíš v předstihu," smál se Pochettino. "I proto se občas trochu směju, když mi lidé říkají, že už bychom měli něco vyhrát,"

"V posledních letech jsme hráli pěkný fotbal. Lidé si ho užívali. Ale byli jsme spíš parta kluků, která hrála hezky. Teď už jsme zkušenější a chytřejší, za těch pět let jsme hodně vyrostli. Uvidíme, jestli to bude stačit i na nějakou trofej. Příležitost mít určitě budeme," uzavřel Pochettino.
Autor: Jiří Fišara / bbc.co.uk
Počet zobrazení: 10703
Komentáře (881 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.