Plzeň porazila Duklu a vyhrála i třetí zápas zimní přípravy, Baník remizoval

20.01., 14:22, aktualizováno 20.01., 22:47
Aktuality
Jhon Mosquera (© FC Viktoria Plzeň)

Plzeňští vyhráli i třetí zápas zimní přípravy. Viktoria dnes doma porazila druhý tým druhé ligy Duklu Praha 1:0 a navázala na předchozí vítězství nad Žižkovem a Doubravkou. Utkání rozhodl ve 12. minutě jediným gólem Jhon Mosquera.

Kolumbijský křídelník se prosadil zblízka do prázdné branky po centru od Kopice. Západočeši byli především v první půli výrazně aktivnější, další gól už ale nepřidali. Skórovat nedokázali ani z pokutového kopu, který ve 38. minutě neproměnil Vydra.

Do druhého dějství naskočila devítka nových hráčů Viktorie, Pražané ale po změně stran více drželi krok a už neinkasovali. Plzeňští i ve třetím duelu zimní přípravy uhájili čisté konto a v součtu se závěrem podzimní části sezony poosmé za sebou zvítězili.

"Opět jsme si vyzkoušeli určité věci, nějaké nové vazby nových hráčů, kteří si zvykají. Určitě to byl zajímavý zápas s dobrým soupeřem. V prvním poločase jsme viděli dobré věci, vytvořili si dvě tři jasné gólové šance, pak ještě nedali penaltu. Herní projev byl asi lepší než ve druhé půli. Ale i tam jsme měli nějaké přechody, které jsme ale už gólově nedotáhli," uvedl pro klubový web slovenský asistent trenéra Viktorie Marek Bakoš.

"Za mě to byl dobrý zápas, ale myslím si, že jsme mohli proměnit více šancí. S tím, s čím jsme do všech přáteláků šli, abychom vzadu udrželi nulu, to se nám povedlo. Za to jsme rádi. Náš výkon hodnotím kladně," řekl obránce Jan Paluska.

Další zápasy už třetí celek první ligy sehraje na soustředění ve Španělsku. Trenéři Západočechů nyní řeší, s jakým kádrem na kemp odcestují. Podle spekulací médií by s Plzní nemusel odjet záložník Pavel Bucha, který je údajně blízko k přestupu do zámořské MLS.

"Všechny věci si nyní vyhodnotíme, máme na to dva dny a zaměříme se na to. Počítáme s tím, že nějaké malé zúžení proběhne, ale to si všechno teď v klidu probereme a zvážíme," uvedl Bakoš.

"Chceme, aby s námi na soustředění odjelo co nejvíce hráčů, abychom byli kompletní a mohli pokračovat v dobré přípravě na sezonu. Měli by nám být k dispozici i všichni hráči, kteří měli nějaké drobné šrámy v posledních dnech," dodal bývalý slovenský útočník.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 1:0 (0:0)

Branka: 12. Mosquera.

Sestava Plzně:

I. poločas: Jedlička - Řezník, Hranáč, Jemelka - Kopic, Kalvach, Červ, Cadu - Vydra, Tamm, Mosquera.

II. poločas: Tvrdoň - Dweh, Hejda, Paluska - Holík, Valenta, Červ, Traoré, Cadu (60. Havel) - Šulc - Kliment. Trenér: Koubek.

Ostrava nastoupila k jedinému přípravnému utkání v domácích podmínkách, zbytek zápasů odehraje na soustředění v Turecku. Baník měl proti Vyškovu řadu šancí, ale skórovat nedokázal.

"Jsem rád, jak to kluci po skoro třítýdenní tvrdé přípravě odpracovali. Měli jsme dost zajímavých situací, hlavně ve druhé půli jsme to mohli asi rozhodnout. Ale v této fázi to o výsledku není," řekl trenér Baníku Pavel Hapal.

Baník Ostrava - Vyškov 0:0

Sestava Ostravy:

I. poločas: Letáček - Rusnák, Blažek, Pojezný, Šehič - Buchta, Miškovič, Šín, Šudák - Kubala - Tanko.

II. poločas: Markovič - Měkota, Frydrych, Lischka - Juroška, Rigo, Grygar, Madleňák - Adediran, Klíma - Almási. Trenér: Hapal.

Jablonec si částečně spravil reputaci po kolapsu obrany v zápase s Žižkovem a divizní Velké Hamry přestřílel 5:2. Dvakrát se po změně stran trefil Náprstek, premiérový gól za A-tým si připsal další mladík Gaši.

"Těžko se mi to hodnotí, s fotbalem to nemělo nic moc společného. Bylo to zmrzlé a my jsme rádi, že jsme to přežili. Měl jsem o hráče strach, nechtěl jsem po nich, aby chodili do nějakých šprajců. Ještě se navíc hrálo na menším hřišti, moc nám to nedalo," řekl jablonecký trenér Radoslav Látal.

FK Jablonec - Velké Hamry 5:2 (1:0)

Branky Jablonce: 59. a 80. Náprstek, 25. Chramosta, 49. F. Souček, 77. Gaši.

Sestava Jablonce:

I. poločas: Kotlín - Karban, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Kanakimana, Houska, Kubín, Pleštil - Chramosta, Krulich.

II. poločas: Myška - Karban, Štěpánek, Martinec, Čanturišvili - Gaši, F. Souček, Kratochvíl, Náprstek - Velich, Drchal. Trenér: Látal.

Karviná po pátečním nečekaném vítězství 3:2 v Zabrze odehrála v Žilině povedený první poločas (2:2), po změně stran ale pětkrát inkasovala. Za slezského nováčka nejvyšší soutěže se při porážce 4:7 blýskl hattrickem Adeleke Akinyemi.

"Opět jsme měli výborný první poločas a šli do zaslouženého dvougólového vedení. Ale po našem autovém vhazování a penaltě, která podle mě nebyla, to najednou bylo 2:2. Do druhého poločasu jsme udělali změny a ani se mi to nechce komentovat. Musíme si to interně probrat, protože dostat pět gólů za poločas je špatná vizitka," řekl po souboji s krajany slovenský trenér Karviné Juraj Jarábek.

Žilina - MFK Karviná 7:4 (2:2)

Branky: 36. Gidi, 39. Bille z pen., 47. Ilko, 51. Sauer, 59. Essomba, 73. Jambor, 84. Ďatko - 19., 58. a 62. Akinyemi, 24. Ezeh.

Sestava Karviné: Lapeš (46. Ciupa) - Traoré, Krčík (46. Ojora), Čurma - Ezeh (65. Kačor), Moses, Boháč (75. Vinicius), Memič (46. Papalelé) - Ayaosi (46. Ražnatovič) - Vinicius (46. Kauan Carneiro), Akinyemi (75. Ezeh). Trenér: Jarábek.