Plzeň poprvé v přípravě neuspěla, s Botosani hrála bez branek

05.07.2022 21:35 - Aktuality
Jindřich Staněk (© fcviktoria.cz)

Plzeňští remizovali v úvodním utkání na soustředění v Rakousku 0:0 s rumunským týmem Botosani. Úřadující ligoví šampioni poprvé během přípravy nezvítězili.

Kouč Michal Bílek nasadil od začátku sestavu se všemi oporami a k hromadnému střídání sáhl až po hodině hry. Viktoria se ale tentokrát střelecky neprosadila, ačkoliv při předchozích čtyřech výhrách nasázela celkem 21 branek. Plzeň alespoň počtvrté v přípravě udržela čisté konto.

"Sehráli jsme utkání s velice zajímavým soupeřem, kterého jsme nepustili téměř do žádné velké příležitosti. Můžeme si z toho odnést celou řadu věcí. Máme před sebou stále ještě další zápasy, ve kterých se můžeme zlepšovat, takže zápas splnil očekávání," uvedl pro klubový web asistent trenéra Pavel Horváth.

Plzeň se v rámci soustředění ve Westendorfu utká ještě v pátek s belgickým Sint-Truidenem a příští úterý v Kufsteinu s Besiktasem.

Viktoria Plzeň - Botosani 0:0.