Plzeň na úvod přípravy porazila Budějovice, trefili se nováčci

01.08.2020 14:39 - Aktuality
Lukáš Matějka (© fcviktoria.cz)

Plzeň v úvodním utkání letní přípravy porazila v souboji prvoligistů České Budějovice 2:0. Za druhý celek uplynulé sezony nejvyšší soutěže se prosadili dva nováčci v týmu Miroslav Káčer s Lukášem Matějkou. Zápas se kvůli opatřením proti šíření nového koronaviru hrál za zavřenými dveřmi.

Slovenský záložník Káčer, který přišel do Plzně ze Žiliny, se trefil v 31. minutě po přihrávce od Kopice. V druhé půli nastoupil za Viktorii mimo jiné Matějka, jenž se na západ Čech vrátil z Ústí nad Labem, a premiéra za plzeňské A-mužstvo mu vyšla náramně. Nejprve trefil tyč, ale po hodině hry už po Řezníkově pasu skóroval.

"Chtěl jsem gól dát. Vždycky se jako útočník chci prosadit, tak jsem rád, že se mi to celkem rychle po nástupu na hřiště povedlo," uvedl pro klubový web Matějka.

"Výhra je fajn, ale hlavní je to, že šlo o kvalitní zápas i ze strany soupeře. České Budějovice jsou soupeř, který vám nedá nic zadarmo a je schopný hrát velmi zajímavým způsobem hry. Miro Káčer a Luky Matějka se prosadili gólově, navíc se i přínosem pro mužstvo ukázali jako důležitá součást týmu," řekl plzeňský kouč Adrian Guľa.

Proti Budějovicím nenasadil několik opor - Čermáka, Kalvacha, Kayambu či brankáře Hrušku. "V minulé sezoně toho odehráli nejvíce, tak dnes měli tréninkovou zátěž. V dalších zápasech už ale přijde řada i na ně," uvedl Guľa.

Další přípravné zápasy už čekají Viktorii na soustředění v Rakousku. Utká se s třemi tamními celky a rumunskou Craiovou. Západočeši na konci srpna ve 2. předkole Ligy mistrů vstoupí jako první tuzemský celek do kvalifikace evropských pohárů.

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky:
31. Káčer, 61. Matějka.
Sestavy:
Plzeň:
Staněk (46. Sváček) - Havel (46. Řezník), Brabec (46. Hejda), Pernica (82. Míka), Limberský (46. Kovařík) - Bucha (56. Hořava), Káčer, Alvir - Mihálik, Beauguel (56. Matějka), Kopic (69. Ba Loua). Trenér: Guľa.
České Budějovice:
I. poločas:
Vorel - Čolić, Novák, Havel, Kopečný - Čavoš, Valenta - Ekpai, Javorek, Jánošík - Bassey.
II. poločas: Vorel - Almeida, Talověrov, Králik, Kladrubský - Čavoš, Javorek (63. Valenta) - Brandner, Mészáros, Mršič - Ledecký. Trenér: Horejš.