Petrášek obhájil s Rakówem triumf v Polském poháru

02.05.2022 20:08 - Aktuality

Obránce Tomáš Petrášek obhájil s Rakówem Częstochowa vítězství v Polském poháru. Jeho tým dnes ve finále ve Varšavě porazil Lech Poznaň 3:1 a získal tuto trofej podruhé v historii. Trojnásobný český reprezentant, který je kapitánem Rakówa, odehrál celý zápas.

Raków útočí na prvenství také v lize, kterou může ovládnout poprvé. Tři kola před koncem je v čele tabulky právě před Lechem, který má stejně bodů.

Pohárové finále poznamenalo páteční rozhodnutí varšavských úřadů, které zakázaly fanouškům vzít na tribuny větší vlajky. Příznivci poznaňského klubu se jich však vzdát odmítli a před zápasem se ve snaze dostat se s nimi na stadion střetli s policií. Před branami stadionu zůstalo podle polských médií 13 až 15 tisíc fanoušků. Na utkání se přitom očekávala návštěva 45 tisíc diváků.

Częstochowa se v prvním poločase ujala vedení brankami Gutkovskise a Wdowiaka. Za Lech snížil v 52. minutě střídající Amaral, ale López v 76. minutě pojistil Rakówu výhru.