Ostrava v poháru porazila Třinec a v dalším kole ji čeká Sparta

23.02.2021 16:57, aktualizováno 23.02.2021 20:16 - Aktuality
Jakub Pokorný (© fcb.cz)

Ostrava porazila v dohrávce 3. kola domácího poháru MOL Cupu druholigový Třinec 2:0 a stala se posledním osmifinalistou soutěže. Slezské derby, hrané v tréninkovém areálu Vista, rozhodl v druhém poločase dvěma góly obránce Jakub Pokorný. Baník v dalším kole nastoupí na hřišti pražské Sparty.

Trenér Baníku Luboš Kozel šetřil některé opory a dal šanci hráčům, kteří nepatří do obvyklé základní sestavy. V páté minutě mohl otevřít skóre Jánoš, který ale trefil pouze tyč.

Třinečtí svěřenci bývalého ligového trenéra Františka Straky, kteří příští týden vstoupí do jarní části druhé ligy, odolávali až do 67. minuty. Poté si na Jánošův centr z přímého kopu z pravé strany naskočil Pokorný a hlavou otevřel skóre. Oba hráči Baníku si spolupráci po totožné situaci zopakovali v 86. minutě.

"Těžký zápas. Je to o brankách, my jsme ji v úvodu měli šanci dát, ale nedali. I kvůli tomu nám to Třinec znepříjemnil. Byl nabuzený a dobře takticky připravený. Měli jsme sestavu tvořenou spíš z hráčů, kteří teď nehrávali. I tak jsme věřili, že utkání rozhodneme, což se nám v druhé půli podařilo. Cíl jsme splnili," řekl novinářům Kozel.

"Sparta je samozřejmě těžký los. I proto se nedá říct, že by měla být priorita pohár nebo liga. Ještě ani nevíme, kdy to budeme hrát," dodal Kozel a připomněl, že Sparta musela kvůli koronaviru do karantény.

Zápas mezi Ostravou a Třincem se uskutečnil až na čtvrtý pokus. Na podzim se mělo hrát dvakrát na půdě druholigového týmu, ale duel pokaždé odložila pandemie covidu-19. Soupeři si poté prohodili pořadatelství a na začátku února pro změnu zhatilo utkání nepříznivé počasí.

MOL Cup byl v průběhu podzimu kvůli koronavirové situaci v zemi přerušen až do konce roku, 3. kolo se proto netradičně dohrávalo až v jarní části sezony.

Baník Ostrava - Třinec 2:0 (0:0)