Nastal čas na novou etapu mého života, řekl Ronaldo o přestupu

10.07.2018 21:11 - Aktuality
 
Ačkoli portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo má za sebou podle svých slov nejšťastnější roky života jako hráč Realu Madrid, přesto požádal vedení klubu o přestup do Juventusu Turín. Cítí totiž, že nastal správný čas na to, aby začal novou etapu života. Věří, že fanoušci jeho krok pochopí.

"Roky v Realu Madrid byly nejšťastnější v mém životě. Cítím obrovskou vděčnost vůči klubu a městu a všem děkuji za lásku a náklonnost, kterých se mi dostalo," napsal Ronaldo v prohlášení. "Přesto věřím, že nastal čas otevřít novou etapu mého života. Proto jsme požádal klub, aby mi umožnil přestup. Tak to prostě cítím a prosím každého, zejména naše fanoušky, aby mě pochopili," dodal.

Média dříve spekulovala o tom, že prezident Realu Florentino Perez požadoval po Ronaldovi, aby veřejně sdělil, že přestup byl na jeho vlastní žádost. Perez totiž nechtěl, aby odpovědnost za prodej největší hvězdy klubu spadla na něj. Důvodem přestupu by údajně mohly být špatné vztahy mezi oběma muži.

Na Real však prý třiatřicetiletý rodák z Madeiry bude vzpomínat jen v dobrém. "Bylo to naprosto skvělých devět let. Vzrušujících i náročných, protože v Realu jsou vždy jen ta největší očekávání. Vím, že nikdy nezapomenu, jak jsem si tu užíval hraní fotbalu," sdělil Ronaldo.

"Měl jsme skvělé spoluhráče na hřišti i v šatně, podporu neuvěřitelných fanoušků a společně jsme vyhráli Ligu mistrů čtyřikrát za pět let. Pomohlo mi to také ke čtyřem Zlatým míčům," řekl. Poděkoval všem lidem v klubu a jmenoval i prezidenta Pereze.

"Hodně jsem o tom přemýšlel a vím, že přišel čas na nový cyklus. Odcházím, ale dres Realu, logo a stadion Santiago Bernabéu budu vždy považovat za své, ať už budu kdekoli," dodal a rozloučil se pozdravem "Hala Madrid!", kterým se před devíti roky vítal s fanoušky při prezentaci svého příchodu z Manchesteru United.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 11246
Komentáře (450 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.